Pozdrav forumasima!
Molim za savet. U fazi sam kupovine novih (polovnih) skija pa sam na PlanetBike-u video ponudu skija sa testa i vezano za njih imam nekoliko pitanja:
Prvo, zanima me kakva su iskustva ljudi koji su na ovaj nacin dosli do skija? U kakvom su stanju te test skije koje se prodaju, posto im cena nije slaba - bar za mene ?
Drugo, ja sam rekreativni skijas koji godisnje provede 30tak dana na snegu ali sam daleko od neke ozbiljne kondicije. Visok sam 182cm i tezak 85kg. Proslu sezonu sam skijao na Volkl racetiger RC skijama (98/67/114 - R15,5m - 168cm) model za 2008. Skije su se dobro pogazale (za polovne kakve sam ih bio nabavio) ali su pretvrde i preteske za mene. Posle dva sata voznje vec su me ozbiljno bolele noge. Sada sam u potrazi za nesto meksim i laksim skijama koje su slicnih karakteristika kao navedena skija. Zapazio sam sledece skije pa molim za komentar o njima:
1. Elan SL WF 165 F ELX 11.0 - 28.300,00
2. ELAN WF 78 RED 168 F EL11 - 24.000,00
3. SKI ELAN WF 10 RED 160 F EL10 - 23.000,00
4. VOLKL RACETIGER SC PSI 165 SMOTION 12T - 35.500,00

U principu mi nije vazno da li je to slalomska, veleslalomska ili allround skija. Vazno mi je da mogu sa sto manje napora da uzivam na snegu celi skijaski dan. Ne skijam previse brzo i skijam na uredjenim stazama. Cesto sam na Babinom Zubu a tamo staza nije uvek u savrsenom stanju, narocito vikendom, pa najvise naginjem ka ovoj waveflex 78 skiji. Ona bi trebala da se dobro snalzi na stazi gde sneg nije bas utaban ili gde ima hupsera. Jedino nisam siguran kakva je na ledu.
Nisam vozio ni jedan od navedenih modela pa je svaki savet dobrodosao. Da li su preostala tri modela tvrda kao skija koju imam? Naravno i druge skije osim navedenih dolaze u obzir. Unapred hvala na odgovorima.