Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #41
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Kronplatz i VG su blizu, nalaze se u istoj regiji Dolomita ali su definitivno dva potpuno razlicita skijalista. Svako pojedinacno ima svojih prednosti ali bez pogovora, radi se o vrhunskim ski centrima.

    Zbog impozantnih kamenih vrhova Sella Ronde i Sassolungo, vizuelni dozivljaj je svakako lepsi u VG, veca raznovrsnost staza, blizina Sella Ronde, Arabe i Marmolade kao i znatno povoljnije cene su neke od prednosti VG. Sa druge strane, infrastruktura i u VG i u AB je dosta losija i starijeg datuma u odnosu na Kron, tako da se neretko mogu sresti guzve, npr. na zicari koja iz Ortisei vodi na Secedu, svaki dan sam cekao i do 20min. Medjutim, kada se popnes gore, pogled oduzima dah, meni je to mozda i najlepsi planinski scenario a i staza do Santa Cristine je fenomenalna. Takodje na liniji Sella Ronde su ceste guzve i u VG a i u AB. Meni licno je to frustrirajuce i te delove sam izbegavao. Takodje i Alpe di Siusi ima stare liftove i vikendom je guzva na stazama blize Ortisei-u. Salva i Santa Cristina su malena mesta bez sadrzaja, samo smestaj dok je Ortisei prelep gradic, kao sa Coca-Cola reklama, sa svim sadrzajem, ukljucujuci i gradski bazen.

    Kronplatz je vise porodicno skijaliste, bolje povezano, sa daleko novijom i modernijom infrastrukturom, bez ikakvih guzvi. Mi smo bili sada, za vikend Bozica po Gr. kalendaru, kada je sve bilo puno a nigde ne cekas ni minut! Mnogi su spominjali da su gondole dosadne, skidanje skija zamorno, sto jeste istina, medjutim, T je konstantno bila oko -10 i iako je stalno bilo suncano, po takvoj zimi gondole su melem. A svaka je remek delo, brze, tople, mnoge sa grejanim sedistima. Ima i nekoliko 6-oseda sa vizirima sto se uklapa u sliku perfektne infrastrukture. Ipak, izbor staza je daleko raznovrsniji u VG, jer su na Kronu su 80 posto plave staze a tek nekoliko crvenih i crnih. Meni licno su jako lezale te plave staze, nisu preravne kao plave u Alta Badii, gde cesto moras koristiti stapove za gurku i misice, super su za brzi spust, koji su dok sam ja bio tamo i vozili clanovi mlade Ita rep. na stazi Belvedere-Marchner. Brunico je lep gradic, posebno oko Bozica zbog Christmas marketa, dok su ostala mesta u krugu Krona mala kao i ona u VG. Po meni je svejedno gde ce se odabrati smestaj, ni jedno mesto ne nudi ski in/out a i svakog ide gondola na vrh. San Vigillio je mozda najlepse ali i najskuplje a gde god da si smesten opet moras skije u ruke pa do Miare peske jer staze ne ulaze u selo. Od Miare do Piz de Plaies ide poveznica Bronta, iznad samog sela i pogled je sjajan. Sa druge strane, San Vigillio je i najudaljeniji od platoa Kronplatza pa do vrha moras da promenis cak 4 lifta dok iz Olanga, Perche i Risconea ide direktno gondola.

    Ski pass je isti, ski rent, Ski skolica, cene u restoranima na skijalistu su gotovo identicne u VG, AB i Kronu tako da u principu svak bira po nekom svom kriterijumu. U svakom slucaju, za koje god od ova tri skijalista da se odlucite, sigurno necete pogresiti.

  2. #42
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Evo i nekoliko slika
    Priložene slike Priložene slike

  3. #43
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Gužve na Kronplatzu u HR tjednu su bile jedan od razloga promjene destinacije...Kronplatz lijepo porodično skijalište, ali mi više odgovaraju staze u okrugu Sella Ronda (pogotovo Arabba)...

  4. #44
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Jedno pitanje sto se snabdevanja tice...gde mogu da nadjem neki dobar supermarket u St. Vigillu ili okolini? To je naravno vrlo vazno pitanje

    Posto stizemo u subotu oko 2-3 popodne, dok se smestimo, nadam se da mozemo da se snabdemo istog dana, pretpostavljam da rade do 6...

  5. #45
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Dok smo išli u San Vigilio kupovali smo namirnice u Hoferu/Lidlu u Lienzu.....ali to je nama bilo uzput (ne znam kojim putem vi idete)...inače imaš u Brunecku više hipermarketa, tako da predlažem , da tamo kupite stvari....inače u San Vigiliu ima jedno 2-3 trgovine, ali su male i skupe (štite svoje proizvode iz regiona Sud Tirol nenormalno)...

  6. #46
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala Skiman na informaciji!

    I mi cemo preko Lienza ali bojim se da smo pretovareni stvarima i da nema gde igla da stane Tako da cemo onda da ostavimo stvari u apatmanu, pa u Bruneck u nabavku. Hvala jos jednom

  7. #47
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Iako sam uvek za promenu u smislu pronalazenja neceg novog, interesantnog - mislim da ce moja porodicna destinacija za skijanje i ubuduce biti Kronplatz i San Vigilio. Ne znam sta bi covek vise od ovoga mogao da pozeli

    Za solo varijante promene svakako, ali za ovu vrstu odmora gde mora biti zadovoljen citav niz razlicitih parametara, ovo je jednostavno savrsena destinacija. Ovo bi bili neki prvi utisci nakon dva dana sjajnog skijanja a svakako da pripremam i malo detaljniji raport po povratku

    I da, moram da dodam opasku za 80 posto plavih staza sto rece Jovicki. Danas sam vozio Piculin i Ertu - dve crne staze sa ove strane San Vigilia, na dnu Piculina je bus za Alta Badiu. Izuzetno ozbiljne staze, sa nagibima u pojediim delovima od 75 odnosno 73% - narocito Piculin koji vazi za najostriju stazu ovde. Ako to nije dovoljno, ne znam sta je...a sutra su na redu Sylvester i Hernogg - crne duzine skoro 5 km. Kronplatz ima cak 5 crnih staza sto ne nudi bas puno skijalista...
    Izmenio/la average; 09.01.2012 u 22:48.

  8. #48
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Možda ponavljam pitanje, išao bih možda u martu sa decom do Kronplaca pa me interesuje koje je najbolje mesto za smeštaj što se tiče skijanja, da li postoji ski-in/out smeštaj u nekom od mesta kod Kronplaca?

  9. #49
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Iako sam uvek za promenu u smislu pronalazenja neceg novog, interesantnog - mislim da ce moja porodicna destinacija za skijanje i ubuduce biti Kronplatz i San Vigilio. Ne znam sta bi covek vise od ovoga mogao da pozeli

    Za solo varijante promene svakako, ali za ovu vrstu odmora gde mora biti zadovoljen citav niz razlicitih parametara, ovo je jednostavno savrsena destinacija. Ovo bi bili neki prvi utisci nakon dva dana sjajnog skijanja a svakako da pripremam i malo detaljniji raport po povratku

    I da, moram da dodam opasku za 80 posto plavih staza sto rece Jovicki. Danas sam vozio Piculin i Ertu - dve crne staze sa ove strane San Vigilia, na dnu Piculina je bus za Alta Badiu. Izuzetno ozbiljne staze, sa nagibima u pojediim delovima od 75 odnosno 73% - narocito Piculin koji vazi za najostriju stazu ovde. Ako to nije dovoljno, ne znam sta je...a sutra su na redu Sylvester i Hernogg - crne duzine skoro 5 km. Kronplatz ima cak 5 crnih staza sto ne nudi bas puno skijalista...

    Ima toga još...bez brige....

  10. #50
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    U pravu si ipak Skimane...malo su se slegli utisci, sve je i dalje super ali treba uvek ici dalje. Sutra je na redu Sela Ronda, krece se ujutru u pola 8 za La Villa na Gran Risu, pa posle Saslong i tako

    Vozio juce Sylvestre i Herrnegg - prvopomenuta mozda i ne spada u jake crne ali Herrnegg je ozbiljna crna staza. Neki hrvat je valjda potaknut idejom da od cerke napravi novu janicu ladno dete od 7 godina izveo na tu stazu. Dobro da sam zakocio jer je klizala pord mene, pa da ne preteram ali dobrih 150 metara naglavacke. Nije mi bilo dobro...na srecu, nista se desilo nije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •