Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #31
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Pa mozda je i bolje tim prvim putem dok su noge jos u dobrom stanju, Saslong bas i nije dobar odabir kada noge pocnu da izdaju krajem dana. A takodje, u boljem je stanju sigurno oko 11 nego u 3 popodne...

  2. #32
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Pa mozda je i bolje tim prvim putem dok su noge jos u dobrom stanju, Saslong bas i nije dobar odabir kada noge pocnu da izdaju krajem dana. A takodje, u boljem je stanju sigurno oko 11 nego u 3 popodne...
    Ovo stoji 100 %

  3. #33
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Stoji da je bolje da ideš zbog Saslonga obrnutim smerom . Saslong je inače OK i popodne, nije razrovan, jedino što donji deo bude u ledenim pločama, očigledno "betoniraju" stazu pa drži k'o smrt babu .
    Teško je porediti staze, ali mislim da je Gran Risa strmija staza, kod Gran Rise je mnogo izraženije kada dolaziš pošto se ona više "iskopa" u toku dana. Pošto ćeš tim smerom ići ispod Dantercepies idi desno na crnu "verziju" (Cir) - to je jedna od najlepših staza na Superdolomitima!

    Dve staze koje se krajem dana na Superski delu najviše iskopaju su (po mom iskustvu): spust sa Marmolade i (još gore) sa vrha Arabe (Porto Vescovo). Ovaj drugi zna da budu džombe preko kolena - ali je pravo uživanje skijati po tome - za lošije skijaše prava noćna mora .

  4. #34
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Stoji da je bolje da ideš zbog Saslonga obrnutim smerom . Saslong je inače OK i popodne, nije razrovan, jedino što donji deo bude u ledenim pločama, očigledno "betoniraju" stazu pa drži k'o smrt babu .
    Teško je porediti staze, ali mislim da je Gran Risa strmija staza, kod Gran Rise je mnogo izraženije kada dolaziš pošto se ona više "iskopa" u toku dana. Pošto ćeš tim smerom ići ispod Dantercepies idi desno na crnu "verziju" (Cir) - to je jedna od najlepših staza na Superdolomitima!

    Dve staze koje se krajem dana na Superski delu najviše iskopaju su (po mom iskustvu): spust sa Marmolade i (još gore) sa vrha Arabe (Porto Vescovo). Ovaj drugi zna da budu džombe preko kolena - ali je pravo uživanje skijati po tome - za lošije skijaše prava noćna mora .
    Jeste, Gran Risa je strmija i zato se preporučuje, da se ona prevozi prva...sve ostalo oko Marmolade i Porta Vescova više nego stoji...

  5. #35
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Jos 11 dana...vreme stoji a godine prolaze

  6. #36
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Da znas da imas sta da cekas Upravo se vratili sa Kronplatz-a. 6 dana fenomenalnog vremena, sunce, sneg, besprekorno pripremljene staze i skijanje za sve novce.

    Bili smo smesteni u Riscone-u, Hotel Tannenhof, 100m od gondole koja vodi na plato Kronplatza. Sjajan hotel, za svaku preporuku, sobe prostrane, ciste besprekorno, sa balkonom i pogledom na Brunico, hrana izvanredna, wellness takodje. Hotel ima i svoj shuttle koji vozi do i od gondole na svakih 5 min da ne moras ici u pancericama Naravno, najbitnije je izuzetno povoljna cena u akcije ski premiere, do 24.12.

    Sto se tice samog skijalista, zaista sam bio prezadovoljan, jos nigde nisam video tako pripremljene staze, verovali ili ne, gotovo da nema razlike u 9 i u 15h30!! Verovatno je tome pogodovalo i konstantni minus od 8 do 10 stepeni kao i svakodnevnih 5-10 cm novog snega koji je cinio da svaki dan skijamo po pravom puderu Staze su 80 posto plave, po meni sjajne, nikako preravne, siroke i pogodne za brzo skijanje, tek nekoliko crvenih od kojih bih izdvojio Col Toron prema St. Vigiliu kao i onu sa Piz de Plaies do samog St. Vigilia i dve crne prema Risconeu, Sylvester i Herneg dugacke, strme, tjs. crne u pravom smislu te reci! Svi liftovi su novi, 90% su gondole, brze, mnoge sa grejanim sedistima, ostalo su 6osedi sa vizirima tako da je pravo zadovoljstvo vozikati se unaokolo :-) Sve ostalo je besprekorno, ski rent, depo na vrhu, ski skola za mog klinca,

    U svakom slucaju, porodicno skijaliste za svaku preporuku i maksimalno uzivanje zagarantovano!!

  7. #37
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala Jovicki na sjajnom izvestaju...

    Da ne ispadnem nezahvalan ali sve sam to znao . Nema sta nisam iscitao, analizirao, procenjivao, sve aspekte moguce - i dosao do zakljucka da je to savrsen izbor a da nije predaleko za put. Pa dovoljno je reci 22 gondole i vestak u plusu, kud vise...

    Ja ne verujem da ce me zadesiti bas tolika sreca obzirom da ce sigurno biti vise skijasa u tom periodu pa tesko da ce staze drzati bas tako dugo. No dobro...

    Ja sam odabrao St Vigil, jedino mesto do koga se moze spustiti skijama, pa mi je tako apartman na 50 metara od staze. Tu je i skolica za najmladjeg, troipogodisnjeg clana, ta staza koja se spusta je skolska plava od 2km (Miara) za ove koji moraju jos da uce, a ima i za nas ponesto

  8. #38
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    St.Vigilio di Marebbe (otuda dolaze Manuela i Manfred Moellgg, te Aleksander Ploner- poznati reprezentativci u skijanju Italije) je zbilja dobar izbor...mi smo bili par godina smešteni u apartmanu Rosa Alpina (u zgradi je ski škola).....i sin mi je napravio prve skiajške zavoje baš na Miari.....lepe uspomene....kasnije prerasli Kronplatz i izabrali novo destinaciju u susedoj dolini Badia ...

  9. #39
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Skimane, neka moja porodica jednog dana dostigne deo vaseg umeca na snegu i bicu prezadovoljan

    Pa cemo i mi onda u Badiu

  10. #40

    Podrazumevano

    @Jovicki: Hajde napravi paralelu izmedju Kronplatza i Val Gardene. Hvala

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •