Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    @ wlad

    Da, to me je i odbilo od Val Gardene: morao bih sasvim da se zrtvujem zbog porodice i idem na dosadno brdo, a to bas i nije lepo sa njihove strane, da mi upropaste skijanje. Ovako, i vuk sit i ovce na broju

    @ skiman

    Na zalost, nisam nasao adekvatan apartman blizu Miare (tu su skoro sve hoteli a posto nas ima puno, bilo bi preskupo) vec na drugoj strani, ali mi se druga plava staza spusta do apartmana pa ide lift (gondola) do Miare. Snaci cemo se nekako :P

    Ne idem zbog tuluma svakako, a nismo bas ni u situaciji da biramo - zbog skole. I mi se ravnamo prema zimskom raspustu i naravno - prema ceni.

    Puno hvala za ovu sugestiju oko Alta Badie, ako kazes da je bolje ici kolima - ici cemo kolima

    I jos jedno pitanje: posto cu sa ovim mojim klincima - indijancima dva dana malo da skitam na neko drugo skijaliste - gde da ih utrosim najpametnije? Val Gardena, Alta Badia ili nesto trece - da, obilazak Sella Ronde je obavezan i on ulazi u ta dva dana. Gde jos? Nema ogranicenja po pitanju tezine staza, ali uopste ultimativno ne trazim teske staze, trazim lepo skijanje

    Hvala

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Obiđi Sella Ronda prvo (npr. kreneš od Corvara-e u smeru "kazaljke na zidu" ), pa onda pošto ćeš "očešati 4 doline" onda odlučiš gde ti je najbolje - namerno kažem "očešati" pošto sella ronda tura samo očeše te centre - ne vidiš "meso" .

    Možda da se drugi dan parkiraš u La Villa, pa probaš crnu i crvenu varijantu Skimanove omiljene staze, a sa tog vrha na drugu stranu imaš i plave i crvene pa iznad Corvare nekoliko plavih i crvenih. Ako si za "crnu" akciju onda se parkiraj u Arabi, tu pored skijanja po crnim/crvenim možeš da napraviš izlet do Marmolade (fantastičan pogled + skijaš) ili do Sass Pordoia (fantastičan pogled + ako želiš offpiste kroz ambis ). I na kraju možeš (ali ti je put duži) i do Val Gardene, parkiraš se u St Christinai i onda na jednu stranu probaš Secedu, a na drugoj strani Sasslong, Campinoi i Dantercepies...

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Puno ti hvala Wlad na iscrpnim informacijama. Nisam dorastao off piste skijanju, mozda za sezonu-dve

    P.S. Gran Risa je bese omiljena Skimanova staza?

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Da, da, sada ti samo preostaje da nabaviš kremu za sunčanje

    Što se tiče Pordoia sa tog vrha se 95% ljudi vraća kabinom a ne offpiste rutom
    (ne postoji uređena staza)

  5. #15
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Da se i ja malo uključim. Bio sam samo jednom u Val Gerdeni, 6 dana, obišao Selu. Malo sam više kritikovao razuđenost same Val Gardene i činjenicu da se moraš više voziti ako si smješten na jednom kraju doline. Generalno, sva skijališta koja sam prošao su odlična, a najbolja mi se čini Arraba. Skimanova Gran Risa mi se učinila podosta strma, a nisam nekako imao priliku da je probam.
    Svakako valja probati Saslong, dio oko Campnoi-a i Danterpecies, ali paziti da se ipak ne provede vrijeme samo u obilasku. Mene je to zeznulo prva tri dana, jer je tokom obilazaka bilo dosta gužvi na ovim "spojnim" stazama. Na Seli takođe može biti gužva, ali se definitivno isplati proći.
    MIslim da loše ne može biti - vrijeme je uglavnom sunčano, meni je falilo malo više prirodnog snijega, ali ok. Moram priznati da je priprema staza bila odlična, osim na Saslongu u popodnevnim satima kada se, zbog mase skijaša, napravi dosta ledenih ploča (čak više na crvenom nego na crnom Saslongu).
    Kronplatz - imam dosta prijatelja koji tamo idu baš zbog porodičnih varijanati - sa djecom koja slabije skijaju i puni su hvale. Ne znam koliko dugo vozi bus do Alta Badie?

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ne znam za vas ali meni sve nesto milo oko srca kada vidim da u dva dana neka tema postane aktivna :P Docekati ne mogu...

    Definitivno, Dolomiti zaista pruzaju mnogo: ne znam koliko sam iscitao o raznim skijalistima ali ovakva grupa skijalista jednih nadomak drugih, retko se srece. Da nisu finansije u pitanju, dve nedelje bi bilo taman da se obidje sve sto treba da se obidje. Ali ko zna, treba valjda ostaviti nesto i za drugi put

  7. #17
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Samo lagano, gustirajte sada Kronplatz i zagrebite ostala, a sledeće godine ponovo . Mi smo do sada išli u 3 od 4 dela koja se nalaze na krugu, sledeći put četvrta (Canazei)..

    Ta regija definitivno ne može da se prečešlja za 6 dana, ni za 26, ali vremena barem imamo, samo još strpljenje da nas posluži .

  8. #18
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Puno ti hvala Wlad na iscrpnim informacijama. Nisam dorastao off piste skijanju, mozda za sezonu-dve

    P.S. Gran Risa je bese omiljena Skimanova staza?
    Jeste...al samo ujutro tamo do 10.30/11.00....popodne (na povratku) je to još samo rodeo....al generalno najbolje staze za mene su u Arabbi......tamo i najviše skijam...

  9. #19
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Thumbs up

    Već sam negde pomenuo na forumu, ali da ponovim, za Dolomite/St Anton: najbolje (3d) mape, skijanje, šetnje, smeštaj i sl.

    Reality Maps 3D

    Rezolucija je na fantastičnom nivou, vidi se svaki potočić , vredi pogledati..

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Da li je vremenski moguce u jednom danu odraditi sledece: krenuti rano ujutru do La Ville, odskijati Gran Risu. Nastaviti kolima do Corvare i ukljuciti se u obilazak Sela Ronde: kad se spusti niz Dantercepies popeti se odatle gondolom do Saslonga, spustiti se jednom, vratiti se nazad gore gondolom i nastaviti sa obilaskom Sela Ronde? Odskijati Sela Rondudo kraja dana, tacnije vratiti se u Corvaru...

    Hteo bih odsustvo sa Kronplatza zbg porodice da skratim na jedan dan: znam sve, reci cete bolje idi u Arabbu, ali Sella Ronda, Saslong i Gran Risa su mi onako, target za ovo zimovanje

    Sto se tice Reality Mapa, ono je sjajno

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •