Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #51
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    U pravu si ipak Skimane...malo su se slegli utisci, sve je i dalje super ali treba uvek ici dalje. Sutra je na redu Sela Ronda, krece se ujutru u pola 8 za La Villa na Gran Risu, pa posle Saslong i tako

    Vozio juce Sylvestre i Herrnegg - prvopomenuta mozda i ne spada u jake crne ali Herrnegg je ozbiljna crna staza. Neki hrvat je valjda potaknut idejom da od cerke napravi novu janicu ladno dete od 7 godina izveo na tu stazu. Dobro da sam zakocio jer je klizala pord mene, pa da ne preteram ali dobrih 150 metara naglavacke. Nije mi bilo dobro...na srecu, nista se desilo nije

    Tako ti je to "kod nas"..... BTW evo ti jedna iz Gran Rise od mog sina, kad je imao 11 godina (dobro tu su i čerka i na kraju žena)...http://www.youtube.com/watch?v=RTaud...eature=related Sad več znaš o kojem djelu staze pričamo....
    Izmenio/la skiman; 12.01.2012 u 13:44.

  2. #52
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    40
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    poz ljudi
    da li mi neko moze dati neki kontakt ili sajt apartmana u Bruniku ili okolini (do 10tak km)
    zahvaljujem

  3. #53

  4. #54
    Member
    Datum registracije
    14.02.2006
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Možda ponavljam pitanje, išao bih možda u martu sa decom do Kronplaca pa me interesuje koje je najbolje mesto za smeštaj što se tiče skijanja, da li postoji ski-in/out smeštaj u nekom od mesta kod Kronplaca?
    kažu san vigilio je najbliži stazama,apartmani su od 50m pa naviše

  5. #55
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Hvala cazo22, znači San Vigilio, da li neko ima da preporuči apartmane u ovom mestu na tih 50m od staza/gondola?

  6. #56
    Član Biblioteke Tucko avatar
    Datum registracije
    24.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Ti
    Godina
    54
    Poruke
    58

    Podrazumevano Kronplatz izveštaj sa skijanja !

    Juče smo došli sa Kronplatz-a gde smo sa društvom (tri porodice) imali 6 dana odličnog skijanja po savršeno sunčanom vremenu. Bili smo smešteni u mestu Pieve di Marebbe apartmani "LaPli" (www.lapli.com) sa garažom za sva naša vozila, boksom za grejanje pancerica i prostorom za odlaganje skija. Apartman je udaljen 4km od gondole Miara koja se nalazi u San Vigilio pored koje se nalazi parking (4 eura dnevna karta) kao i ski-rental sa pristojnim cenama i dobrom opremom. U rentalu postoje i boksovi gde se može ostavljati oprema. Ukoliko niste spremni da plaćate parking na prevoju "Passo Furcia" postoji i besplatan parking. Skijalište je odlično, staze su dobro pripremljene, bez ijednog kamenčića, ali zbog velikog broja skijaša ("hrvatski tjedan") oko 13h se pojavljuju hupseri na najfrekventnijim stazama. Najbolja staza je Silvester (br1) staza je crna sa ne toliko velikim ali konstantnim nagibom dužine 4 km. Zanimljiva staza je takodje Ried koja je najduža oko 7km i pretstavlja kombinaciju ravnih delova i nagiba karakterističnih za crvene staze. Sa samog vrha idu plave staze 5, 6 ,7 ,8 ,9 i 10 koje pokrivaju ceo gornji plato i potom se prostiru na različite strane skijališta. Po mom mišljenju staze bi mogle biti bolje obeležene ali se svakako niko neće izgubiti na skijalištu. Celo skijalište je pokriveno gondolama što je zanimljivo ali samo prva 2 dana, posle toga postaje dosadno skidanje skija posle svakog spuštanja. Cene u restoranima su različite moja preporuka je kiosk pored restorana "Lorenzo" na vrhu istoimene gondole, kao i "Furcia center" u podnožju gondole "Pre da Peres". Na skijalištu 90% skijaša nosi kacige koje su obavezne za decu do 14 godina. U samom centru San Vigilio-a se nalazi odlično snabdevena prodavnica "SPAR" .
    Priložene slike Priložene slike

  7. #57
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Hvala cazo22, znači San Vigilio, da li neko ima da preporuči apartmane u ovom mestu na tih 50m od staza/gondola?
    http://www.christophorus-residence.c...index/1-0.html

    Ja sam bio ovde, u samom centru mesta: nije bas jeftino ali je savrseno. Sve je automatizovano, beskrajno cisto, skijasnica najbolja koju sam video. Rezervisao sam jos u avgustu mesecu...merio sto puta, i presekao. Ponavljam, jeste skuplje od proseka ali je mnogo lepo i nalazi se na savrsenoj poziciji

  8. #58
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    @skiman

    Odgledao sam voznju tvog sina jos ranije, barem nekoliko puta

    Sto se Gran Rise tice...sjajno! Savrsena staza, zaista. Saslong sam vozio oko 2 popodne, vec je bila dobro razvaljena a ja umoran, pa sam se samo"spustio"

    Sella Ronda... pa dobro, nije bas za pocetnike kako sam ocekivao...ima tu par sasvim solidnih crvenih na putu. Snega tanko ima...moram priznati da mi se vise dopala podloga na Kronplatzu nego na turi oko Sellaronde

  9. #59
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Average, hvala na informaciji! Primetio sam da ljudi retko ostavljaju podatke o smeštaju gde su bili na skijanju - ne znam razlog ali je tako .

  10. #60
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Nije mi jasno zbg cega, valjda da im neko ne bi ukrao termin

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •