Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789
Rezultati 81 do 89 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #81
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Grazer, San Vigillio je šarmantnije mesto ali moja preporuka je svakako Riscone i to iz više razloga.
    Prvo Riscone je samo 2km od Brunica, koji je prelep Alpski gradić sa svim sadržajima, šetališnom zonom, buticima, restoranima, marketima, ogromna prodavnica dečijih igračaka.. Naravno, ski bus iz Riscona ide na svakih 15 min i besplatan je.
    Drugo, u Risconu je i odličan gradski aquapark sa toplom vodom i toboganima za klince a i plivačkim bazenom za odrasle. Ima i bazen za bebe. sve je novo i jako čisto.
    http://www.cron4.it/index.php?lang=en Mnogi smeštaji u Risconeu imaju ugovor sa njima pa je ulaz besplatan. Mi smo redovni gosti hotela Tannenhof, koji Vam najtoplije preporučujem i u njihovu cenu je uključena i dnevna karta za Aqua park.
    Treće, iz Risconea čak dve gondole idu na sam plato Kronplatza, na 2300mnv koji je ogroman, veličine dva fudbalska terena, po meni jedan od najlepših i najsadrzajnijih u Alpama. Ima nekoliko restorana, prelep pogled, idealan je i za neskijase i za malu decu a tu je i ski skolica. Iz San Vigillia ne vodi gondola direktno na plato I do njega mogu doći samo dobri skijasi jer se mora promeniti nekoliko liftova do gore.
    ostavio sam ti i poruku na visitors messages pa ako te jos nesto zanima, pitaj.

  2. #82
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Riscone definitivno, vidim i ja da je najbolje lociran.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #83
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Početak osnežavanja na Kronplacu

    23000450_1773481222951818_4068273791541146247_o.jpg

  4. #84
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Elderly ekipa iz Tg ide ujutro da closira sezonu. Natjera nas dobra prognoza. Zamolio bih forumase za preporuku kad su u pitanju izlasci, restorani i radnje opreme, posto je kraj sezone. Mi cemo se adekvatno, nadam se, oduziti slikama.
    Elderly

  5. #85
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ExBaker Pogledati poruku
    Elderly ekipa iz Tg ide ujutro da closira sezonu. Natjera nas dobra prognoza. Zamolio bih forumase za preporuku kad su u pitanju izlasci, restorani i radnje opreme, posto je kraj sezone. Mi cemo se adekvatno, nadam se, oduziti slikama.
    Ristorante Bar Pizzeria Christl

  6. #86
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Evo nas u Riscone, poslije putesestvija od 18 sati . Preko vilusa snijeg, pokvario se podizac stakla na autu, a1 zatvoren, vjetar obarao kamione...
    Sad malo rakijamo pa cemo vidjeti sutra...


  7. #87
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Zatvorismo sezonu sa dva dana skijanja na Kronplatzu i jednim na 3 Zinner (Sexten, 3 Cinne, o tome u posebnoj temi).
    Iako je počelo proljeće, temprature u finom minusu, sunčano, a snijega dosta, tako da smo uboli pravi tajming.
    Kronplatz je ispao odličan, iako smo se prvi dan smorili sa gondolama.
    To mu je i najveća mana - postoje samo 3 šestodjeda, koji prevaljuju po 200 - 250 m nadmorske. Ostalo su sve gondole. Kada gondola prelazi preko 400 - 500m to je OK, ima smisla. Ali ljudi, oni su stavljali gondole svuda, pa i tamo gdje se prelazi po 200m nadmorske, što stvarno smara. Ko da je neki Dilparić imao dil s ovim dobavljačima gondola. Posebno onaj dio prema Piculinu, tu smo se najviše smorili. Piculin je super staza, strma sa lijepim prelomnicama - nikad nismo takvu skijali, nešto poput Cira u Gardeni, samo strmija. Ali je nisko, vrh na nekih 1600 m, pa je kvalitet snijega bio lošiji.
    Kad smo se navalili na ovaj dio što se spušta u Riscone počeo je fun. Super staze, dugačke crne - crvene sa 2200 na 950 nadmorske, peglanje. Moj favorit je staza br. 1 (Sylvester, u varijanti 1R možda i najbolja staza koju sam skijao do sada).
    Prvi dan smo odradili 60km staza, sa 25 žica, drugi 68 km sa isto 25 žica (nismo išli ka Piculinu).

    Bili smo smješteni u Riscone-u, super apratman za 250 € 3 noći nas trojica, 60m2 sa dvije spavaće i krevetom u dnevnoj. Autom 3 minuta do gondole. Za svaku preporuku:
    http://www.app-gasteiger.it/de/index.html.
    Parking ispred gondole se plaća 2e dnevno. Ski servis u podnožju - 27 € mali, 32 € veliki.

    Restorana ima baš dosta, cijene su korektne (kobasice sa pomfritom 7 - 8 €, bečka 13. bombardino 4, pivo 3 - 5...) mada variraju od restorana do restorana. Ima, čini se, i Apre ski ponude ali nismo stigli baš probati. Napravili smo jednu šetnju Brunicom, koji je super i gledali neke đevojke kako skakuću na početnoj gondole pri kraju skijaškog dana. Nisu bile loše. Ali mi umorni.
    E da, putovali smo tamo rekordnih 18 sati. Nazad korektnih 12.
    Sve u svemu ocjena je da je Kronplatz bolji od Nassfelda, malo lošiji od Schladminga - možda poput Snow space-a (Flachau). Uglavnom - preporuka.


    20180323_101128.jpg

    20180324_085129.jpg

    panorama_kron.jpg

  8. #88
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Zatvorismo sezonu sa dva dana skijanja na Kronplatzu i jednim na 3 Zinner (Sexten, 3 Cinne, o tome u posebnoj temi).
    Iako je počelo proljeće, temprature u finom minusu, sunčano, a snijega dosta, tako da smo uboli pravi tajming.
    Kronplatz je ispao odličan, iako smo se prvi dan smorili sa gondolama.
    To mu je i najveća mana - postoje samo 3 šestodjeda, koji prevaljuju po 200 - 250 m nadmorske. Ostalo su sve gondole. Kada gondola prelazi preko 400 - 500m to je OK, ima smisla. Ali ljudi, oni su stavljali gondole svuda, pa i tamo gdje se prelazi po 200m nadmorske, što stvarno smara. Ko da je neki Dilparić imao dil s ovim dobavljačima gondola. Posebno onaj dio prema Piculinu, tu smo se najviše smorili. Piculin je super staza, strma sa lijepim prelomnicama - nikad nismo takvu skijali, nešto poput Cira u Gardeni, samo strmija. Ali je nisko, vrh na nekih 1600 m, pa je kvalitet snijega bio lošiji.
    Kad smo se navalili na ovaj dio što se spušta u Riscone počeo je fun. Super staze, dugačke crne - crvene sa 2200 na 950 nadmorske, peglanje. Moj favorit je staza br. 1 (Sylvester, u varijanti 1R možda i najbolja staza koju sam skijao do sada).
    Prvi dan smo odradili 60km staza, sa 25 žica, drugi 68 km sa isto 25 žica (nismo išli ka Piculinu).

    Bili smo smješteni u Riscone-u, super apratman za 250 € 3 noći nas trojica, 60m2 sa dvije spavaće i krevetom u dnevnoj. Autom 3 minuta do gondole. Za svaku preporuku:
    http://www.app-gasteiger.it/de/index.html.
    Parking ispred gondole se plaća 2e dnevno. Ski servis u podnožju - 27 € mali, 32 € veliki.

    Restorana ima baš dosta, cijene su korektne (kobasice sa pomfritom 7 - 8 €, bečka 13. bombardino 4, pivo 3 - 5...) mada variraju od restorana do restorana. Ima, čini se, i Apre ski ponude ali nismo stigli baš probati. Napravili smo jednu šetnju Brunicom, koji je super i gledali neke đevojke kako skakuću na početnoj gondole pri kraju skijaškog dana. Nisu bile loše. Ali mi umorni.
    E da, putovali smo tamo rekordnih 18 sati. Nazad korektnih 12.
    Sve u svemu ocjena je da je Kronplatz bolji od Nassfelda, malo lošiji od Schladminga - možda poput Snow space-a (Flachau). Uglavnom - preporuka.


    20180323_101128.jpg

    20180324_085129.jpg

    panorama_kron.jpg
    Ih!Tacno me podsjeti na potencijal nase Bjelasice ovaj Kronplatz. Jedna platforma sa koje na sve strane idu zice i staze, taman kao sto bi kod nas moglo prema Beranama, Bijelom Polju, Mojkovcu i Kolasinu. Ali to je ipak naucna fantastika.

    Tipovali smo odavno ovo skijaliste i cekali dobar tajming da ubodemo minus i sunce. Obzirom na period godine ispalo je vise nego odlicno. Jes nas put u dolasku smorio, ali smo pri ljepoti staza vrlo brzo zaboravili tih 18 sati putovanja. Dosta ljudi nam kaze da smo potpuno nenormalni sto prevalimo 2500km za 2.5 dana skijanja, ali mnogi sto citaju ovaj tekst shvataju sustinu.

    Elem, sta reci o Kronu sto vec nije receno. Nema puno. Staze nevjerovatno siroke, dosta raznovrsne i par crnih ono bas po meraku. Ne toliko strme koliko kvalitetne zbog konstantnog nagiba, duzine i dobre pripreme. Broj 1 i 4 koje idu sa vrha ka Risconeu su da se Kron ne zastidi bilo kojeg skijalista mnogo poznatijeg. Piculin je odlican ali dosta kraci i u ovo doba godine losiji zbog manje nadmorske visine. Sto se ostalih staza tice za preporuku je prema Perchi staza 5-17-16 koja je najduza, raznovrsna i sa finom zavrsnicom crne kategorizacije. Staze 21 i 22 u kombinaciji sa sestosjedom koji vuce na vrh su dobra opcija za odskijati nekoliko puta, kako zbog ljepote tako i zbog manje guzve i ne smaranja sa gondoloma. Najsiri dio su staze 11 i 12 na kojima moze da se ide lijevo-desno pri kojoj god zelite brzini bez opasnosti da vas neko ili vi nekog polupite. Plavih staza je dosta, ima veliki veliki broj dijelova na kojima mogu skijati najmladji i oni skromnijeg skijaskog znanja, ali utisak za njih frendli skijalista narusavaju vec izvikane gondole. Ako razlog nije neki Dilparic onda samo moze biti vjetar, kojeg srecom nije bilo sem malo prvi dan. Nama se najmanje svidio dio prema Sorafurcii zbog losijeg kvaliteta snijega i najmanje nadmorske visine.

    Nismo bas puno primijetili skijasa sa exYu, predpostavljam zbog datuma. Inace ima dosta Madjara, Poljaka, Ceha...Generalno dobro skijaliste, prema nasim prostorima lijepo pozicionirano i pi kvalitetu smjesteno taman kako Panzer opisa.

    Par obecanih fotografija.

    Elderly

  9. #89
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Ovogodišnji obilazak Kronplatza je bio sa familijom. To mi je prvi odlazak na zapad u family varijanti, nakon Kopaonika i mjerkao sam koje skijalište bi nam najbolje odgovoralo, s obzirom da kćerke (dvije) uglavnom skijaju plavo - crvene staze, a ostali bi rado imali neke druge sadržaje - poput lijepog grada ili nekih bazena.
    Kad sam sve to sabrao (i oduzeo) - izbor je pao na Kronplatz.
    Bitno drugačiji doživljaj skijališta, od onog kada idem s drugarima ili sam. Gondole, koje su me smarale, sada su baš imale smisla. I ostali sadržaji, koje nismo razmatrali prije, sada se uklapaju dobro, tako da se Kronplatz pokazao kao vjerovatno najbolje skijalište za familije, od ovih bližih.

    Plus:
    - Dosta plavih staza (ali i crnih, kada djeca pauziraju )
    - Lijepo vrijeme
    - Moderne i brze gondole
    - Bazeni Cron4
    - Restorani na stazama
    - Grad Brunicko

    Minus:
    - Neke baš kratke staze koje pokrivaju gondole
    - Parking kod gondole u Risconeu 4 € dnevno (ili se parkirati na donji dio, koji je podaleko a put sa ledom)

    Sve u svemu, odličan boravak, malo duži put od Podgorice, ali OK ako se pauzira usput i još ponešto obiđe..

    20200112_114358.jpg
    Sylvestre, spust u Riscone

    EFFECTS.jpg
    Dio prema Piculinu

    20200114_194118.jpg

    20200112_191242.jpg
    Bazeni Cron4

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •