Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Kronplatz

    Interesantno je da nema teme o Kronplatzu na forumu. Odlucio sam se da porodicno skijanje u januaru mesecu bude bas na ovom fenomenalnom skijalistu, pa tim vece cudjenje sto niko nista nije pisao...

    100 i nesto km staza, povezanost sa Alta Badiom, u sastavu Ski Dolomite-a, na raspolaganju ako ste kolima, nebrojeno mnogo skijalista, blizu je Sella Ronda. Nijedno sidro, nijedan tanjir, preovladjuju gondole, jedno od tri skijalista gde prave vestak i kada je temperatura u plusu, staze za sve kategorije skijasa...dve crne po skoro 5km duzine

    Verovatno da ima nekoga da je bio pa da prenese jos neko iskustvo

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    average
    Bio drugar, sve reci hvale. Relativno se brzo stigne ali..... Smorile ga gondole. Ima ih previse pa stalno je morao da skida skije sa pancerica a ja to licno ne verovatno mrzim. Staze tvrde, perfektne ali kantne moraj biti ostre ko skalper

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Nije da gondole nisu smor, slazem se. No bolje od sidra, tanjira i spore (stare) sedeznice. Dosta sam istrazivao, cini mi se da je u ovo skijaliste ulozeno neverovatno puno novca i da je mozda jedno od najmodernijih u Evropi. No zanima me svakako i misljenje nasih forumasa, mozda se sazna jos sto-sta iz prve ruke

  4. #4

  5. #5
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Bio sam tamo ove godine, jako sam zadovoljan... Smjestaj je bio u Olangu (Valdaori)... Po meni, velika prednost Kronplatza je sto ima dovoljno staza za razne profile skijasa, pa onda nikom nije dosadno na porodicnom skijanju... Od nenormalno ravne dugacke plave staze, do finih i dugih crnih...

    Jako je popularan u Hrvatskoj, vidim da ides u januaru, pa ako pogodis "hrvatski tjedan" gore ce ih biti bas puuuuno.... Pogledaj tu

    Mene gondole ne smaraju, cak stavise, odmaraju....
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kada je jako hladno i duva vetar (a to nije retka pojava na skijanju ), gondola mu dođe kao melem

    @average: "povezanost sa Alta Badiom"??

    Pretpostavljam da je OK za porodice/početnike, po cenama ski passa vidim da je isti kao i ostali koji se nalazi u Sella grupi. Od ovih što su povezani čini mi se da Alta Badia ima najviše plavih staza - ako se gleda za porodicu.
    Izmenio/la wlad; 22.08.2011 u 01:25.

  7. #7
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ne znam za vas, al meni vise prija da sedim i da se smrzavam nego da stojim na toplom.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Prvo da ne ispadne da zapitkujem a sve znam o Kronplatzu . Jedno je kada nesto pise a drugo kada mi neko od vas kaze dobro je - nije dobro

    @ wlad

    Ima staza koja se zove Piculin, tu ima neka skibus veza da se ode do Alta Badie

    http://52532513.it.strato-hosting.eu...plan2010en.swf

    Huh, nas bas ima dosta, nas dvoje, plus troje dece od kojih dvojici ne mogu da dokazem da se ne skija samo na crnim stazama, plus klinca od 3 i po koji ce prvi put na skije. Dakle, koliko sam skapirao, svi bi trebali da budu zadovoljni, obzirom da nas ima svakakvih skijasa

    @ midwest

    skijanje.hr mi i jeste dalo "gas" da se odlucim za Kronplatz, a sto se njihovog tjedna tice to je nebitno

    Ja sam se odlucio za St.Vigil koji je prakticno jedino mesto do koga dopiru staze pa sam iskopao apartman koji je na 50 metara (ako ne lazu) od staze. Opet, to nije predaleko skijaliste, nesto oko 800 km od bgd-a: hteo sam u Italiju ove godine, izmedju Val Gardene, Passo Tonale-a i Kronplatza, ovo mi se nekako ucinilo najboljim resenjem

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @tadija: razlika je da u ovim gondolama možeš da sediš (ili normalno ili polusedeći položaj), tj. u kabinama ne možeš, a u gondolama možeš...

    @average: OK, mislio sam da su se možda u međuvremenu stvarno povezali.

    Svakako ne možeš da pogrešiš, sve su to odlična skijališta. Val Gardena i nije za početnike najbolje rešenje, ili da idu na Alpe di Suise pa onda svi tu moraju da skijaju na praktično sve plavim stazama (i zanemare "glavni" deo Gardene) ili da se skija na Val Gardena strani koja baš i nije za početnike najsrećnije rešenje. Kao što sam pomenuo od kruga mi se čini najbolje rešenje (za početnike) Alta Badia ali to je druga tema .

  10. #10
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Pa San Vigilio ti je zbilja najbolji izbor, pogotovo još ako si zbilja 50 metara (prepostavljam od staze Miara)....ali (uvjek je tu ali)....ne u hrvatskom tjednu (jer je tada zbilja gužva-bio jednom na gostovanju-samo smo se okrenuli i pići nazad u Alta Badiu)...dobro, ako si došao da se družiš i da popiješ i tulumariš onda je to OK...ali ako si doašo na skijanje, onda ti je bolji izbor neki drugi termin. U vezi sa Alta Badiom i u vezi Sella Ronde..može svakako ali na Sella Rondu preko Piculina i dalje avtobusom do Alta Badie....ne znam mnogo bolje je ići kolima, reskirati par l goriva i nemaš problema oko povratka...inaće zna biti čupavo doćepat zadnji avtobus (pogotovo ako niste super skijaši)...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •