Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #21
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Da li je vremenski moguce u jednom danu odraditi sledece: krenuti rano ujutru do La Ville, odskijati Gran Risu. Nastaviti kolima do Corvare i ukljuciti se u obilazak Sela Ronde: kad se spusti niz Dantercepies popeti se odatle gondolom do Saslonga, spustiti se jednom, vratiti se nazad gore gondolom i nastaviti sa obilaskom Sela Ronde? Odskijati Sela Rondudo kraja dana, tacnije vratiti se u Corvaru...

    Hteo bih odsustvo sa Kronplatza zbg porodice da skratim na jedan dan: znam sve, reci cete bolje idi u Arabbu, ali Sella Ronda, Saslong i Gran Risa su mi onako, target za ovo zimovanje

    Sto se tice Reality Mapa, ono je sjajno
    Da....moguče je ako si dobar skijaš....

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala Skimane, nadam se da jesam za toliko

    Gledao sam i Saslong i Gran Risu na youtube, mada tu ne moze da se stekne bas pravi osecaj o tezini: svakako da nisu lake ali malo sire i ne sme biti problema

  3. #23
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Gran Risa...preporučujem rano ujutro...Youtube ne daje realnu sliku....ali nije nikakav problem, ako ti koliko toliko ide na skijama...ali ako si početnik, e onda si na mukama, mada i ti siđu nekako dole... (za te više preporučujem da idu dole po desnoj stazi(crvenoj))

  4. #24
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ne, ne, nisam pocetnik, pa ne bih se zaletao tek tako. Vozimo crne, to nije problem, no i od crne ima crnje pa moram da pitam

    Da, tako sam i zamislio, da se u pola 9 ujutru nacrtamo na Gran Risu. Ajde jos jedno pitanje kada sam vec navalio: zbog gorepomenutog plana, koliko ima odatle do Corvare? Da li da idemo skijajuci do tamo, ili da se ipak vratimo dole i idemo kolima - bas da bi stigli sve ono sto smo zacrtali?

  5. #25
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Kolima od donje postaje do Corvare ti je nekih 5-6- km...tako da bi ja odskijao do Corvare, pa onda na Sella Rondu...ali računaj da na donjoj postaji kasiraju parking....

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Gran Risa...preporučujem rano ujutro...Youtube ne daje realnu sliku....ali nije nikakav problem, ako ti koliko toliko ide na skijama...ali ako si početnik, e onda si na mukama, mada i ti siđu nekako dole... (za te više preporučujem da idu dole po desnoj stazi(crvenoj))
    Ta crvena je fantastična isto, uživanje + dužina

    @average: možeš sve da odradiš na skijama, ali nemoj da praviš neke duže pauze ako ćeš da ideš i na Gran Risu, Selu Rondu i Sasslong (Saslong i Gran Risa nisu na Sela Ronda "putu" - moraš da odeš sa njega do Saslonga [ne mnogo] a Gran Risa je malo podalje od Sela Ronde [ne previše - ali treba vremena da dođeš do nje od Corvare]). Malo se izvozaj a onda sledeće godine se smesti negde na "putu" da možeš to k'o čovek da iskijaš . Inače ako ideš u smeru kazaljke na zidu u SR krug (što se preporučuje) nećeš se uopšte spustiti niz Dantercepies/Cir stazu (samo ćeš se popeti tom gondolom).

  7. #27
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Kron od 18.12. do 25.12.!!!!

    Pitam se da li mozda i Sas35bgd mozda ove godine skija tamo??

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala wlad i skiman...

    Dobro je da ste mi rekli da idem u smeru kazaljke, ja bi se ladno zaputio kontra smerom, zato sam am i pominjao Danterpieces stazu. Koliko shvatam, nema pauze za kafu i mora da se zuri poprilicno da bi se sve stiglo Ovi moji klinci ce lako, sta cu ja...

    Nista, sad mi ostaje da studiram 3d maps i da vidim kojim putem do Corvare...sad mi je Wlad dao gas da prodjem i crvenu Gran Risu

    Ovi Dolomiti su cudo koliko vidim...naravno, sledece godine cu negde drugde u toj regiji, jer stojim pri tome da uvek treba probati nesto novo a u ovom regionu tesko da moze da se pogresi. Mada, ne zaboravimo da je i Kronplatz sam po sebi fantastican: nema bas puno centara sa 5 crnih staza a Hernegg i Sylvestre su po 5 km duge...sto rece wlad, 26 dana bi mi trebalo sve da obidjem

  9. #29
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Hvala wlad i skiman...

    Dobro je da ste mi rekli da idem u smeru kazaljke, ja bi se ladno zaputio kontra smerom, zato sam am i pominjao Danterpieces stazu. Koliko shvatam, nema pauze za kafu i mora da se zuri poprilicno da bi se sve stiglo Ovi moji klinci ce lako, sta cu ja...

    Nista, sad mi ostaje da studiram 3d maps i da vidim kojim putem do Corvare...sad mi je Wlad dao gas da prodjem i crvenu Gran Risu

    Ovi Dolomiti su cudo koliko vidim...naravno, sledece godine cu negde drugde u toj regiji, jer stojim pri tome da uvek treba probati nesto novo a u ovom regionu tesko da moze da se pogresi. Mada, ne zaboravimo da je i Kronplatz sam po sebi fantastican: nema bas puno centara sa 5 crnih staza a Hernegg i Sylvestre su po 5 km duge...sto rece wlad, 26 dana bi mi trebalo sve da obidjem
    Ja sam več više od 10 godina u regionu SuperskiDolomiti, a još nisam sve obišao...ove godine je plan da posetim San Martino di Castrozza na jedan dan (ili možda još koji centar)... Kad budeš u Corvari, ti se samo drži smera prema Passo Gardenana (vrhu imaš onda stazu i gondolu Dantercepies)-znači držiš se desno i ne ideš smer Boe/i dalje prema Arabbi...
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la skiman; 06.12.2011 u 13:00.

  10. #30
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Dobro je da ste mi rekli da idem u smeru kazaljke, ja bi se ladno zaputio kontra smerom, zato sam am i pominjao Danterpieces stazu. Koliko shvatam, nema pauze za kafu i mora da se zuri poprilicno da bi se sve stiglo Ovi moji klinci ce lako, sta cu ja...
    Nije problem toliko brzina skijanja i žurenje koliko to što zna da bude gužva na tom putu pošto je to "transferzala" . Ako si u nekom terminu kada nema gužve onda lagano možeš da pređeš celu SR rutu, ali obično ljudi usput svrate i negde (kao ti prema Saslongu i Gran Risai) pa se onda to otegne . Pogotovo kada vidiš šta sve obilaziš (a to što vidiš da obilaziš je samo delić onoga što je "iza brda" ) onda zna da se otegne (ako poželiš da se još negde usput spustiš).

    Nije važan toliko smer u kom ideš, evo ti skiman predlaže obrnuti smer , tim obrnutim smerom ćeš naravno mnogo brže stići do Saslonga, ali ako ideš ceo krug onda ti je svejedno .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •