Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 55

Tema: Ide nova sezona...gde na prvo skijanje?

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Ide nova sezona...gde na prvo skijanje?

    ...i verujem da i mnogi od vas kao i ja sam, ne mogu da docekaju. Pripremilo se i nesto nove opreme tokom letnjih popusta pa je nestrpljivost tim veca.

    Porodicno skijanje je vec rezervisano za januar i tu dileme nema - medjutim, ko ce izdrzati do tada? Lomio sam se da vec tokom avgusta odem na neki od glecera ali kada pogledan live webcams cak i sa Hintertuxa koji je skoro uvek dobar, smorim se. Realno, nije za (dobro) skijanje...otprilike, treba sacekati makar oktobar. E tu i jesu dileme...gde?

    Naravno, samo glecer pa me po tom pitanju zanimaju neka vasa iskustva iz tog perioda. Molltaler mi se ne ide jer koliko mogu da zakljucim, malo staza ima. Na Kaprunu sam bio i OK mi je, samo me zanimaju vremenske prilike u to doba - da li se recimo skija u proseku samo do Alpin centra ili moze i do donje gondole?

    Znam, najsigurniji je odlazak na glecere u Tirolu, ali to je realno i par stotina kilometara u jednom pravcu dalje pa je mozda malo previse za verovatnih 4 dana skijanja ...imate li neki dobar savet za sredinu/kraj oktobra meseca?

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    A šta je sa tim ranim rezervacijama skijanja, preko koga već sad rezervišete ski aranžmane za dolazeću zimu?

    Čuo sam da i kod nas počinju sve više da se rade te rane rezrevacije skijanja i da to ima svoje povoljnosti, ali ne vidim da je iko od agencija/udruženja izbacio ponudu.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Hintertux , ako ideš 4 dana tim pre se isplati

    Mi planiramo u oktobru otvaranje sezone tamo, naravno videćemo kakvo će vreme biti pa kada bude dobro idemo..

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    @ chaghaboo

    Pa preko interneta Toliki apartmani na raspolaganju, jes da malo zaboli da po povratku sa letovanja treba da das neki novac za rezervaciju, ali barem je u ovim momentima (skoro) sve raspolozivo. Najgore je kad u novembru/decembru shvatis da je sve sto ti se dopada vec zauzeto

    @ wlad

    Bio

    Ako vec treba toliki put da se prevali, mozda bolje neki Stubai ili Soelden? Daleko od toga da je Hintertux los, sta vise. Problem je samo sto nisu svi raspolozivi u smislu: pao je sneg, palimo sutra. Moramo nekako da odradimo termin unapred pa zato i pitam kakva je prosecna situacija u oktobru

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    @ chaghaboo

    Pa preko interneta Toliki apartmani na raspolaganju, jes da malo zaboli da po povratku sa letovanja treba da das neki novac za rezervaciju, ali barem je u ovim momentima (skoro) sve raspolozivo. Najgore je kad u novembru/decembru shvatis da je sve sto ti se dopada vec zauzeto
    Ok, hvala. Pretpostavio sam da se radi o net rezervaciji, a ponadao sam se da je možda neki od operatera počeo da nudi first minute ski aranžmane, kao što to rade u drugim zemljama...

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Zermatt? Video sam neke ekstra povoljne ponude doduše čini mi se da su za decembar.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @ ftj
    Jel mozes malo detaljnije o tim ponudama za Zermatt inace ne znam kako se to rezervise preko neta pa ako moza mala pomoc

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Zermatt? Video sam neke ekstra povoljne ponude doduše čini mi se da su za decembar.
    Skocio svajcarac

    Uh, to mi je rana taj Zermatt - bio na Cerviniji, dosao do vrha, ali zermatt nije radio. Iskreno, predaleko, ima mnogo do tamo...

  9. #9
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Za ljetnji period, ako radi samo glecer na Cermatu, ne bih preporucio - ukupno ima jedno 1km "zaoprave" staze, ostalo je gotovo ravno, i ako temperatura predje preko nule, ne gine "veslanje". Vise se isplati doci samo zbog pogleda. Zimi nisam bio, nadam se da cu ove godine ispraviti tu gresku

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Pričamo o zermattu u oktobru/novembru. Što se tiče letnjeg skijanja kaprun je zatvoren, jedino je ostao hintertux ali po utiscima vidim da je to više mučenje nego skijanje. Ko hoće pravo letnje skijanje nek ide u Čile/Argentinu(avionska karta do Santjaga oko 1,500-2000 eur i sedmodnevni aranžman oko 1000e).

    http://www.skifun.rs/slike/ski-opening_cervinia_srb.jpg 300e 7 dana ali za uplate do 15.8 što je prošlo. Ovo mi se čini ekstra povoljno za zermatt s tim da je ovo neka promotivna akcija.

    "u dogovoru sa zicarom za ovo putovanje obezbedili smo 150 mesta po promotivnoj ceni - platite skipas Cervinu 6dana/ Zermatt dobijate GRATIS!"

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •