Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 30

Tema: Tuzna vest s Jahorine

  1. #1
    Member djceko avatar
    Datum registracije
    04.01.2005
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC RC
    Godina
    46
    Poruke
    47

    Podrazumevano Tuzna vest s Jahorine


  2. #2
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    To se desilo u subotu.
    Bio sam tamo ali nisma imao pojma zbog čega je cela frka. Tek u nedelju ujutro smo čuli za to.
    Sa dvoseda skočine čovek je otišao levo, pa onom "vertikalom" na dole.
    Koliko sma čuo on je bio neki menadžer GLINICE iz Zvornika

  3. #3
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    bila su dva traga skija tom padinom prije njega, staza tj snijeg je bio izuzetno težak i dan-dva prije toga, 7 dana ranije neki slovenci su se tuda spuštali dok smo tataradraga i ja sjedili na ivici te iste strmine, ne ona sa desne strane kada se penjete dvosjedom sa Prače nego druga sa lijeve strane..nije bilo zagrađeno ni sada a ni ranijih godina, možda prije rata...činimi se

  4. #4
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    baš gadno, samo što borderi puno lakše mogu pokrenut lavinu nego skijaši, zato u zadnje vrijeme pogiba sve vise bordera!:(
    Nije da se hvalim, ali....

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    ma ljudi o cemu vi pricate,gde moze na jahorini da se izazove lavina toliko velika da ubije nekoga,ja licno ne verujem u to! A gde kazu da je poginuo,na stazi za zenski slalom?ne verujem,pa gde tu mozes izazvati toliku lavinu,pa na jahorini ni nema toliko snega za lavinu,da nije to neka teska zaje.... ili slicno?

  6. #6
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Postoji strmina iznad puta koji spaja levu i desnu stranu staze praca....
    Ja sam pre 2-3 godine sa zice gledao kako lavina kupi dvojicu bordera , srecom jedna se zadrzao rukama za ono nisko drvece a drugi je nastavio dole nosen lavinom. Ja sam zamako za brdo tako da nisam tacno video sta je bilo sa njim ali kada smo sisli dole culi smo da se lavina zaustavila na putu i da ga nije celog zatrpala tako da je prosao sa manjim povredama kao i onaj sto je ostao na drvecu.

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    ma ljudi o cemu vi pricate,gde moze na jahorini da se izazove lavina toliko velika da ubije nekoga,ja licno ne verujem u to! A gde kazu da je poginuo,na stazi za zenski slalom?ne verujem,pa gde tu mozes izazvati toliku lavinu,pa na jahorini ni nema toliko snega za lavinu,da nije to neka teska zaje.... ili slicno?
    I moja prva reakcija je bila potpuno ista. Ni meni nije potpuno jasno kako se to desilo, ali je čovjek mrtav.
    Možda domaće lavine može samo stranac da pokrene.

  8. #8
    Member djceko avatar
    Datum registracije
    04.01.2005
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC RC
    Godina
    46
    Poruke
    47

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    ma ljudi o cemu vi pricate,gde moze na jahorini da se izazove lavina toliko velika da ubije nekoga,ja licno ne verujem u to! A gde kazu da je poginuo,na stazi za zenski slalom?ne verujem,pa gde tu mozes izazvati toliku lavinu,pa na jahorini ni nema toliko snega za lavinu,da nije to neka teska zaje.... ili slicno?
    ako nisi procitao sta pise na onom linku - izmedju ostalog: vozeci snowboard nekih tristotinjak metara od staze Skocine na neuredjenom terenu...

  9. #9
    pop
    Guest

    Podrazumevano

    To je bas ta strmina iznad puta koji spaja 2 prace.Mnogo je ljudi tu izgubilo zivot,lavina je nekada toliko jaka da zna da poobara drvece ispod puta.Kad god je sneg tezak i temperatura raste put za desnu pracu se zatvara.Kad smo bili klinci gledali smo kako izvlace ljude koje je lavina zatrpala.Bolje se ne zajebavati ako bas ne morate,mada je stvarno neopisiv dozivljaj spustiti se tuda ali nikako kad ima mnogo snega i kad je mokar.

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Pa nije valjda bio toliko mokar sneg. Prema podacima sa sajta, u subotu je bilo 0 C, u petak -7, u nedelju -13, 14

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •