Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 30 od 30

Tema: Tuzna vest s Jahorine

  1. #21
    pop
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tataratira
    E to je to,neko vec spomenu,do tog dela dolazi se kad se sa zicare krene levo a ne desno gde je i predvidjeno,to je ustvari ta srmina ispod zicare.

  2. #22
    Member djceko avatar
    Datum registracije
    04.01.2005
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC RC
    Godina
    46
    Poruke
    47

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tataratira
    ovo čak i ne prepoznajem kao Jahorinu !?
    Ovo je Jahorina milion posto! Tacnije, ovo je pocetak desnog dela Prace (gledano od gore), ali slikano prema gore...

  3. #23
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od djceko
    Ovo je Jahorina milion posto! Tacnije, ovo je pocetak desnog dela Prace (gledano od gore), ali slikano prema gore...

    moguće, samo ja valjda ne prepoznajem okolinu u stanju mirovanja
    ovdje se još uvijek hvata zalet a nakon toga sam "airborne" do kraja staze

  4. #24
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    ma ljudi o cemu vi pricate,gde moze na jahorini da se izazove lavina toliko velika da ubije nekoga,ja licno ne verujem u to! A gde kazu da je poginuo,na stazi za zenski slalom?ne verujem,pa gde tu mozes izazvati toliku lavinu,pa na jahorini ni nema toliko snega za lavinu,da nije to neka teska zaje.... ili slicno?
    Covek nije umro od direktnog udara lavine, vec od gusenja jer je bio zatrpan snegom. Ja sam danas stigao sa jahorine i licno sam video mesto gde je covek nastradao. Mislim tu ima vise mesta (na praci) gde mozes da povuces lavinu npr. direktno ispod zice dvoseda, znaci kad te izbaci korpa samo kreni na dole i na 20 metara je vuces 100%. Nije to velika duzina ni na jdenom od tih potencijalnih mesta gde mozes izazvati lavinu. 50metara max ali je nagib strasan, pa nek padne i 2 kubika snega preko tebe baj baj si ako je mokar usled gusenja.

    A opet da krenes popreko slicno kao surferi izbegao bi je, mada je zbog loseg (uskog sa stenama i drvecem) terena jako tesko ici popreko i eto prilke za tragediju.
    Izmenio/la Misko; 28.01.2006 u 22:47.
    Space Shuttle Ski

  5. #25
    birof
    Guest

    Podrazumevano

    tataratira, tako je, to je ta slika i poslednji uspon zicare na Praci. Slikano bas sa ivice te prve i najuze strme padine, bas ispod zice.

    Ljudi, verujte mi da sam poslednjih par godina isao na Jahorinu samo da bih se spustao na tim strminama. A spremam se ovih dana, tj u februaru da idem opet. Ali posle ovoga mi vise ne pada na pamet da tu idem. Pre pet godina su mi ljudi koji rade na zici rekli da tu moze krenuti lavina ali sam mislio da se to mozda nekad davno desilo ili da me zajebavaju. Ipak je navala adrenalina bila jaca od mene. Ali izgleda da je sa tim gotovo, barem sto se tice Jahorine.

    Meni je kum bio na Jahorini kad se ovo desilo i potvrdio mi je da je to to mesto. Tu imate tri "nesredjena" terena tj odlicne strme padine. To je poslednji uspon pred silazak sa Prace, sa desne strane oko 5m i sa leve dve staze na nekih 50m. Sve tri se spustaju na onu stazicu koja spaja klasicnu stazu Praca sa onom desno(ili levo ako gledate sa zice), valjda Praca 2 ili kako se vec zove.

    E, jebi ga.

    Nego, jel ima neko kombinaciju za zimovanje: broj telefona kuce, dobra cena za prenociste i slicno. Isao bih na nedelju ili mozda produzeni vikend?

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    15

    Podrazumevano Tuzna vest s Jahorine

    Da li to znaci da ako ides putem do desne strane Prace rizikujes jer nekoliko puta sam prolazio i pored postavljene zute trake,mada mislim da je u pitanju bio trening na tom delu pa je zato bilo zatvoreno.Kada si na zici vidi se da je moguce odvaljivanje snega ali uopste mi nedeluje da je i po kolicini i po duzini strmine toliko opasno.

  7. #27
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bari91
    Da li to znaci da ako ides putem do desne strane Prace rizikujes jer nekoliko puta sam prolazio i pored postavljene zute trake,mada mislim da je u pitanju bio trening na tom delu pa je zato bilo zatvoreno.Kada si na zici vidi se da je moguce odvaljivanje snega ali uopste mi nedeluje da je i po kolicini i po duzini strmine toliko opasno.
    Pa teoretski rizikujes ali mislim da je rizik minimalan, odnosno zanemarljiv.
    Space Shuttle Ski

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    14.09.2005
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Bio sam gore kad se to desilo. Znachi kad se penjete Prachom imate ispod zhice stazu, on nije tuda ishao, nego s lijeve strane kad idete zhicharom gore ima jedna padina koja je neuredjena, tachno se vidi da je snijeg tezhak tu, i da ga ima mnogo bash mnogo. Zhao mi je tog chovjeka... :( Uzhas Uzhas...

  9. #29
    Junior Member nesco avatar
    Datum registracije
    21.03.2005
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    http://my.beocity.net/~nesco/lavina.JPG

    evo slike tog dela.
    To sam uslikao cito da se hvalim gde sam skijao.
    Problema sa lavinom je bilo i tad, s tim sto mi je samo stap ostao zatrpan.Kasnije sam i stap pronasao jer je ostao da viri kais koji povezuje ruku sa stapom.

  10. #30
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nesco
    http://my.beocity.net/~nesco/lavina.JPG

    evo slike tog dela.
    To sam uslikao cito da se hvalim gde sam skijao.
    Problema sa lavinom je bilo i tad, s tim sto mi je samo stap ostao zatrpan.Kasnije sam i stap pronasao jer je ostao da viri kais koji povezuje ruku sa stapom.
    znač i štap preživio

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •