Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Icelantic Shaman plesacica sa Jamajke

Tematski pogled

  1. #1
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Icelantic Shaman plesacica sa Jamajke

    Prosli vikend u pauzi plovljenja po dubokom snijegu imadoh cast da se na kratko upoznam sa jednom posebnom damom od skije zvanom Icelantic Shaman. Ma sta damom, djevom bajnom. Imali smo speeddate, a ona je za to kratko vrijeme sto smo se druzili, na mene ostavila takav utisak da sam odlucijo da se razvedem od svoje vjernog Foila i sa Shamankom pobjegnem u bijela prostranstva.
    Dok sam blazeno ozaren, na nekoj terasici u serre chevalier ispijao svoju brzinsku podnevnu kafu, iz busije od pola metra pudera iskoci grupa skandinavaca rijesenih,da ko nekad njihovi preci vikingzi uniste sve sto im se nadje na putu. dok su otkopcavali skije sa njih se jos cjedio kao krv svijezi snijeg. svi oklopljeni u drevne viteske giro-kacige kjus-kombinezone i oakley vizire. A od svijetlog oruzja pod sobom noshahu hellbentove, b4rossignole, mantre i drugo ubojito oruzje.
    Od svih tih naprava od kojih zastaje dah, za oko mi zape jedna sa gravurama i bojama ko iz nekog ruskog crtanog filma. Prednjeg djela toliko sirokog da je stvarno vise izledala kao sjekira za odrubljivanje glava nego sretsvo namjenjeno za spustanje niz snijezne padine.
    Nazvah dobar dan, sve kako valja i trebuje, pozelih im da se sto prije spreme i vrate odakle su dosli, da postede Galiju i ono pudera sto je ostalo, ostave meni, neumornom i slobodnom lovcu na bijeli prah, te ih sve skupa skroz zanemarih i okomih se sa na tu gore spomenutu famme fatale namjenjenu za masovno unistavanje neprijateljske zive sile i tehnike i lomljenje srca lutajucih vitezova poput moje malenkosti.
    Poklonih joj se ko kakvoj ikoni i dodirnuh sa strahopostovanjem njenu glatku povrsinu. za nju sam samo cuo da postoji, a nikad je vidijo nisam.
    te tu poceh da se oduevljavam njenim dimenzijama, njenom dizajnu, sve onako naglas, pa ko stari svat na svadbi poceh da nabrajam ko da zdravicu drzim. A onom norveskom vitezu bi em milo em drago, otopi mu se njegovo ledeno skandinavsko srce, te nemade kud nego me zamoli da se strpim pola ure vremena dok i on popije kafu, te ce mi je drage volje dati da je isprobam jedan krug (ispadose nam panciri identicne duzine od 325mm). te ja njemu, ma nemoj vijeka ti svacijega, pa sramota me, pa kuj cu jadan sto cu...a on meni, a neka nema veze, samo nemoj da places, evo probaj nisam ni ja na kraj srca... i tako i bi.
    Marko, ovaj vikinski vikend vitez poce da je hvali dok smo izlazili na vrh planine; ima je tek jednu sezonu (inace model iz sezone 09/10), a vec mu je draza od brata rodjenoga i veli on meni onako usput, ovo ti je odlicna skija za carving.
    E reko dobro, sad salu na stranu, ali geometrija 160-110-130!? pa da li si ti lud? Kaze Marco jesam, ludo sam zaljubljen u ovu curu za sve. Taj dan je prvenstveno kaze koristijo u puderu, ali je dan prije toga kao i ja bio prinudjen da vrijeme provodi na stazi. Nista, smije se, vidi ne vjerujem nista, taman ko da je Mlecan, a ne Viking.
    Kako sam stao i krenuo i malo vise pritisnuo naprijed, tako je ova djeva bajna polegla u zavoj. Odigrasmo tu na crveno/plavoj stazi jedan cha-cha-cha, foxtrot, zikino i moravac i ja je pitam: curo pa dje si bona bila svo ovo vrijeme? a ona nista, mirna, smije se, razigrana, prati me u salsa ritmu, os duze, a pogotovo os krace zavoje.(ne vjerovatno poslje moje skije ovo dodje ko neka SL skija) a sa tim zastrasujucim dimenzijama!

    Tijelo ko kod neke big mame sa Jamaice; velika straznjica a jos vece poprsje, ali pokreti suptilni i sexy. Veli ona meni nemoj da se zaljubljujes u mene zaludicu te...djaba ja se zaljubijo na prvi pogledm. Povedem je preko nekog razrovanog snijega u sumarak..ali tu se pojavi ljubomorni Marco the viking; veli ceka ga njegova banda da siju smrt i unistavaju kvadratne kilometre pudera, teska srca vratim mu je pred liftom...
    Onih 50tak metara sto sam prosao terenom je bilo kratko za ozbiljnije impresije, ali dovoljno da skontam da je skija prvenstveno za duboki duboki snijeg. Ali da onako vozi na stazi i da se onako obara na kantnu, to nisam mogo vjerovati dok nisam osjetio pod nogom, posto stvarno izgleda kao tenk, a konstrukcija ne sendwich nego quarter pounder, dupli big mac. Jao jao kakva djeva bajna od skije, voli divljinu i dubinu, a ima nivo i kulturu za urbano pripremljenu stazu.
    evo ga linak da se samo obrati paznja na izled i geometriju inace ova koju sam vozijo je bila 173cm (ima i u 184cm), ali to bi meni na mojih 184,5 bilo predugacko. Inace je hand made, napravljena od strane tog malog proizvodjaca iz Coloradu i standardno ima 2 godine garancije. A cijena kolko sam vidijo nije ne pristojna, na netu se cijene krecu izmedju 450 i 550 americkih dolara.
    http://www.onthesnow.com/gear/ski_reviews/a/50/

    ps
    osim ove skije sam vozijo i coreupt model TJ Shiller Pro twint tips skija, lagana i vodljiva ali nimalo strukirana i nimalo za carve, a poslje ove Shamanke totalno nisam pod utiskom.
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la Sapa; 16.03.2011 u 22:22.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •