Strana 13 od 19 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 183

Tema: Iskustva na putovanjima sa agencijama, udruženjima i sl.

  1. #121
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Mislim da ciljna grupa nisu samo 400-450 skijasa koji u FR idu preko udruzenja. Vise mi u tu ciljnu grupu spadaju ljudi koji idu kolima u Tirol i FR (ja sam medju njima), a koji bi dali 10o-150e, cak i malo vise za avionski prevoz . Npr. put do zapadnog Tirola kolima, ispadne nekih 90-100e po osobi. Pricam iz svog ugla...Mozda i gresim,ali cini mi se da bi ovakav aranzman mogao da zazivi

  2. #122
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Rossi: promašio si temu barem mi se tako čini. Ti praviš kalkulaciju na privatno organizovan let (to i sada svako može da učini) vs ideju koju Lynx navodi: grupno organizovanu turu koja uključuje čarter let.

    Razlika u cifri je ogromna, kalkulaciju koju ti izvodiš je redovna cena za pojedinačnog putnika.

    Inače, jedno vreme je u EU (LND, AMS i sl. gradovi) bila popularna ideja da se ide na skijanje low-cost kompanijama a tada su "stranci" skijali po CH/FR na bladeovima koji staju u ranac sa ski cipelama i ostalom opremom - na 1dnevno skijanje..
    (digresija)

  3. #123
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Ja bih volela da nam se ovde javi neko iz Skibus-a ili Skifun-a da prokomentariše ovu celu ideju. Slažem se sa wlad-om, trebalo bi da izađe jeftinije od puta avionom u samostalnoj organizaciji. Pored toga, kada o ovome pričam ja nekako mislim da se podrazumeva da ne bi čarter leteo svake subote već 2-3 leta u sezoni, npr. 2 u januaru kada je raspust i 1 u martu.

    Nego, da li ste možda videli da Skifun ove godine organizuje autobuski prevoz sa povratkom u petak uveče? Meni to zvuči super.

  4. #124
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Nisam stručnjak za ovu oblast,ali pretpostavljam da postoji procedura i troškovi u vezi sa dobijanjem dozvole za čarter let BG-Grenoble.
    @sasacg: put do zap.tirola i nazad košta kao što si napisao (cca 90e) sa četvoro ljudi u kolima. To je ista cena kao bus do FR , mozda 15ak evra više.
    @wlad: moguce da si u pravu, ali mislim da cena ne bi bila drastično niža od moje procene. Ne znam da li je adekvatno poređenje sa recimo cenama čarter letova u letnjoj sezoni. Više puta sam tako leteo , preko organizovanog leta, i čarteri su bili oko 180e (sa aerodromskom taksom) za više destinacija u Grčkoj i Španiji.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  5. #125
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ajmo malo o Britaniji, posto se vec toliko pominje.

    Prvo, ima letova za sve moguce aerodrome i retko kad ima samo jedna kompanija koje leti za bas taj aerodrom. Cak nema ni velike razlike izmedju carter i regularnih letova.

    Cena je uvek po slojevima, recimo 10 sedista po £50 sledecih 10 je £55 i tako dalje, po pravcu. Sledeci kriterijum su praznici, cene su u startu verovatno vise bar 50%. U principu, karte treba uzeti sto ranije pogotovo ako znate kad idete na odmor i ovde nije neubicajeno da se odmor rezervise skoro godinu dana unapred.

    I kod carter i normalnih letova, agencije mogu da zakupe odredjeni broj sedista. Ako avio kompanija nema dovoljno rezervacija od agencija, prodavace karte svima.

    Sve cesce prtljag nije uracunat u cenu karte, cak i velike firme kao British Airways imaju na nekim relacijama tzv "hand baggage only fares" gde se dodatno placa prtljag. Kod vecine je standard 20kg ili 23kg dok je na carter letovima uglavnom 15kg. Ako mozes da se spakujes i ne prebacis ovo, super. Ako ne, placas extra.

    Sto se skijaske opreme tice, nema nekog pravila. Recimo BA i Lufthansa ukljucuju ski opremu u tu jednu torbu pa ako uspete da sve spakujete, super. Dodatna torba je oko 45 evra u jednom pravcu. Monarch recimo naplacuje oko 30 evra po pravcu za skije. Uglavnom pancerice mogu da idu kao rucni prtljag, obicno jedna torba po putniku. Swiss izgleda vozi skije za dzabe, jos uvek. Mi smo imali srece pre 2 godine i nismo morali da placamo nista dodatno preko Lufthansa-e, 2 para skija i 2 para pancerica samo je trebalo rezervisati na vreme jer im je ogranicen broj koji mogu da nose po letu.

    Sad sto se tice generalno carter letova, ne zaboravite da je od ostrva sve daleko. A i da ne pominjem da je standard ovde malo bolji. Ima dosta ljudi koji voze do skijalista, to je nekih 10-12 sati voznje. Dobro je sto 90% tog puta je na auto putevima ali ako nisi navikao na duze relacije, upropastices prva dva dana skijanja. Postoji i direktan voz za Moûtiers, Aime-la-Plagne i Bourg St Maurice u petak uvece (nocni) i subotu preko dana iz Londona, cene od £150 pa navise za povratnu kartu, prosecno verovatno oko £200 (250 evra), opet zavisi kad kupite karte.

  6. #126
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rossignol 8s Pogledati poruku
    Ne znam da li je adekvatno poređenje sa recimo cenama čarter letova u letnjoj sezoni. Više puta sam tako leteo , preko organizovanog leta, i čarteri su bili oko 180e (sa aerodromskom taksom) za više destinacija u Grčkoj i Španiji.
    Pa ako je 180 čarter to onda izađe 80-100 više nego autobuski prevoz

  7. #127
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    130€ po čoveku ispada kada četvoro idu autom tako da 50€ plus za varijantu da se stigne za 3-5 sati je ok

  8. #128
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pa ako je 180 čarter to onda izađe 80-100 više nego autobuski prevoz
    @wlad: + skije i transfer do centra .
    Nemojte da me pogrešno razumete, voleo bih da ovo zaživi. Što vise opcija, bolje za sve. Samo smatram da su ovde aktivni forumaši - ljudi koji su zagriženi za skijanje i spremni da daju solidan novac za naše uslove. Pogledajte gde i kada naši ljudi uglavnom idu na skijanje? Šta mislite, da ljudi više vole decembar i Orelle od kraja februara i VT ili Ischgl-a ? Mi ovde na forumu smo u debeloj manjini (u pogledu destinacija i broja dana na snegu ) u odnosu na ukupan broj ljudi koji ide na skijanje iz Srbije, CG i BiH.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  9. #129
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Napisao sam vise puta ali bezuspesno postovao pa sve izgubi smisao.nesto mi baguje pa aj da se proba josh jednom.

    Htedoh josh jutros napisati ne znam da li je spomenuto. Varijanta da busevi koji voze putnike do skikalista mogu da se iskoriste za dovozenje sa aerodroma je neizvodljiva zbog nekog pravila da bus posle 24h puta mora da miruje neko vreme. Slicno pravilo postoji i za vozache...

  10. #130
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne mora avio smena da dolazi isti dan (subota)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •