Strana 11 od 19 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 183

Tema: Iskustva na putovanjima sa agencijama, udruženjima i sl.

  1. #101
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Ja sam putovala vozom na skijanje u Austriju pre par godina, dva puta, i nije bilo preskupo, povratna karta do Salcburga je bila oko 80-90 evra. Jedino što je putovanje vozom iz Beograda ogromno maltretiranje, jer do granice sa Hrvatskom treba 3 sata!? Očajne su pruge, voz ide 20 km/h, staje na svakih 500 metara, strašno! Posle kroz Hrvatsku i Sloveniju nije tako strašno.

    Elem, mislim da pored visoke cene ulogu igra i to vreme trajanja prevoza, ja prva čak i da je ok cena ne bih išla, pre bih išla autobusom.

  2. #102
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Alias Pogledati poruku
    Ja sam putovala vozom na skijanje u Austriju pre par godina, dva puta, i nije bilo preskupo, povratna karta do Salcburga je bila oko 80-90 evra. Jedino što je putovanje vozom iz Beograda ogromno maltretiranje, jer do granice sa Hrvatskom treba 3 sata!? Očajne su pruge, voz ide 20 km/h, staje na svakih 500 metara, strašno! Posle kroz Hrvatsku i Sloveniju nije tako strašno.

    Elem, mislim da pored visoke cene ulogu igra i to vreme trajanja prevoza, ja prva čak i da je ok cena ne bih išla, pre bih išla autobusom.
    Kad sam razmišljao o prevozu vozom, potpuno teoretski, imao sam u vidu da je 20 sati puta vozom ipak dosta komfornije od 20 sati autobusom, da ne pominjem mogućnosti kao što su kušet kola i sl.

  3. #103
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Voznja vozom je neuporedivo udobnija i komfornija nego voznja busom. Za mene licno i za vecinu ljudi to su potpuno neuporedive stvari, naravno voz je u prednosti.
    Sem u Srbiji .

    Da ne ulazimo u problematiku da je nasa zeleznica sistematski pljackana i unistavana decenijama. Da je taj proces pljacke, korupcije i nebrige samo uporediv sa detonacijom atomske bombe iznad hirosime.

    U svakom slucaju rezultat je to sto imamo danas. Brzina vozova u rangu brzog hoda i pouzdanost u rangu kineskog kondoma.

    Ali u Evropi nije tako. Za razliku od Srbije gde dominira autobuski transport putnika u civilizovanijem svetu dominiraju vozovi. Ne treba smesti sa uma da ovde postoji i autobuski lobi, pa videli ste kako su kamenovani novi vozovi jer su smanjili promet auto prevoznicima. Da postoji brza pruga do NS, verovatno bi do sada bila minirana.

    Meni je teze pala voznja nakrcanim gastarbajterskim autobusom na relaciji Beograd-Bec, od sledecih 30 dana putovanja vozom po Evropi. Od tog gastos busa sam se lecio 2 dana. Ne mozes da sednes, ne mozes da ustanes, ne mozes da spavas, a sa zvucnika gruvaju turbo narodnjaci.

    U vozu se protegnes koliko si dug (i to u obicnom kupeu), prosetas kada zelis, odes u wc kada pozelis, mozes i do restorana, vozis se brze nego autobusom. Voz ima gotivniju atmosferu za putovanje. Tako da poredjenja nema.
    Jos ako uracunate kuset kola...


    Proslo prolece izleti mi skijanje u Zeldenu. Zovu me neki prijatelji koji su bili tamo, kazu samo dodji imamo par kreveta viska. Ja se vec novcano ispucao. Da idem sam autom, bas je dranje, reko daj da vidim voz.

    Naravno racunam da granice Srbije napustim mini busom, nikako vozom. Kombi do Budimpeste oko 20e. Na sajtu madjarske zeleznice mav.hu pronadjem da imaju neki dzaba voz dao Salzburga. Odaberete 'Excursion' ticket 'Kirándulójegyek' i to je 40 evra - povratna karta !

    E, sada potez Salzburg - Insbruck je bio skup jer postoji brza pruga koja zaobilazi planine i prolazi kroz Nemacku, a postoje i jeftiniji lokalni vozovi kroz planine, mada mi nije bilo najjasnije koje su im cene. Ako se neko pita koliko je autobuska karta, ne postoji autobuska linija Salzburg - Insbruck.

    Dok sam se ja smisljao sta i kako, jave mi drugovi da je temepratura otisla u nebo i da se Zeleden pretvorio u kasu, samo jos na gleceru drze staze.
    Odustanem.

    Kasnije skapiram da onaj jeftini voz iz Budimpeste produzava do Minhena, sa istom povratnom od 40e. Iz Minhena sam imao jednostavniju varijantu do Zeldena...

    Tako da nije ni voz za baciti.

  4. #104
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Po pitanju udobnosti se potpuno slažem sa vama, ali je problem ta vožnja do granica sa HR/HU, ja mislim da je najbolja kombinacija minibus do Zagreba ili Budimpešte i onda voz.

    Meni tu problem pravi prenošenje opreme, ovaj voz kojim sam išla je trebalo da bude direktni voz, ali nije bio naravno, ni jedan od ta dva puta Prve godine smo morali da prelazimo u drugi vagon, a u povratku u Sloveniji u drugi voz, a kako je to izgledalo sa gomilom gastrabajtera koji su dolazili iz Nemačke i Austrije sa po 5 prepunih torbi mega dimenzija možete možda da zamislite Druge godine smo u Filahu morali da prelazimo u drugi voz jer je ovaj naš toliko kasnio da su oni spremili odmah neki drugi u koji su nas prebacili (jer je naš morao valjda da pravi pauzu u Filahu pola sata zbog tehničkih stvari a Austrijanci nisu hteli da im voz kasni). Meni je da budem iskrena stvarno problem da nosam punu opremu tamo vamo (oprema onda mora da se od železničke stanice prebaci do smeštaja), tako da je meni u ovom trenutku bolja opcija bus. Pretprošle godine išli smo sa Skibusom u Izolu, stigli do Nice za manje od 20 sati, baš udoban Lastin bus.

    Elem, sada kada sam se iskukala, da zaključim: da su nam pruge normalne i da ima direktnih veza do skijališta, sigurno bi bilo mnogo bolje vozom nego busom

  5. #105
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Tvoje iskustvo je vredno. Ja nikada nisam putovao na skijanje vozom. Naputovao sam se, ali leti za velikim rancem na ledjima. Za skijanje je dodatni problem sto do skijalista na kraju ipak morate nekim busom ili taksijem od zeleznicke stanice.

    Kazes 80-90 povratna, od Beograda do kog mesta u Austriji ?

    Treba uvek gledati sve opcije. Cesto se desi da iskrsne neki avionski let koji bude jefitniji od svega ostalog. Kod skijanje jeste problem sto je oprema tolika kolika je i to onda drasticno menja cenu leta.

    Prosle godine kada sam gledao kako da se transportujem do Zeldena bio je aktuelan strajk pilota Lufthanze, totalni kolaps na Minhenskom aerodromu, a cene karata otisle u nebo, mogla se kupiti samo prva klasa.
    Ali da nije bilo tog strajka, mene bi jefitnije izaslo da letim i iznajmim opremu, nego da se vozim sam automobilom u dva smera.

    Voz moze biti odlicno zezanje.
    Posebno za mladje, natovare opremu na ledja, nabave neku omladinsku interail kartu, kombinuju satore, cauchsurfing, jeftin smestaj, stopiranje i mogu se opasno dobro provesti skijajuci.

  6. #106
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Da li je ukljucen dorucak u boravku ako se ide preko Skibus organizacije za Francusku?
    Ne vidim da pise negde na sajtu.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  7. #107
    Member
    Datum registracije
    27.09.2013
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Ne. Aprtmani su sa kuhinjom, pa sve sam sebi spremas

  8. #108
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Kazes 80-90 povratna, od Beograda do kog mesta u Austriji ?
    Do Salcburga, s time što je to bio direktni voz do Minhena pa je prolazio kroz Salcburg (ali je stajao i u manjim mestima pre S, npr. u Bad Gastein-u itd.). Mada, to je bila neka promotivna cena. Vidim sada na sajtu železnica da više nema tog voza ali ima neki direktni koji ide do Ciriha i slična mu je trasa. Piše da je brzi voz u pitanju, pa ako neko želi da proba... Ne znam samo koliko je karta.

    Taj voz do Minhena je kretao u 5:15 ujutru, i sad možeš misliti kako je kada se probudiš u pola 5, i onda tek oko 8 budeš na granici sa HR.

  9. #109
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Smatram da odlazak vozom na skijanje iz Srbije u Austriju u ovom trenutku, pod sadasnjim uslovima, nije razuman. I da postoji ta veza do Salzb. za 90e povratna, šta dalje?! Mora se uzeti neki bus do nekog skijalista. Dalje, mora se voditi racuna da se nadje smestaj negde na trasi ski busa, jer je ski in - ski out u AU solidno skup (i onda priča o ekonomskom aspektu pada u vodu). Zatim trajanje te avanture BG-Salzb, pa onda bus do , recimo, Zalbaha, Kicbila, Kapruna ..., da ne pričam o tirolskim centrima...
    Ko hoce low budget skijanje, neka se odluci za FR autobusom preko neke od agencija. Postoji racunica da se ide i kolima: ako krene četvoro, sa spavanjem u odlasku i povratku (negde u Italiji) ispada oko 110e po osobi više nego autobusom. Pod tim okolnostima se put ne oseti.
    Ko hoce u Austriju, automobil je optimalan.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #110
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Naravno, mi smo prilikom planiranja imali u vidu sve to što kažeš tako da smo birali skijališta koja su na toj trasi voza ili je do njih lako doći - prve godine išli smo u Bad Gastein a druge u Šladming (tu smo morali da izađemo iz voza u jednom mestu pre Salcburga i da onda presednemo u drugi voz još 1-2 stanice). Oba puta smo rezervisali privatni smeštaj u nekim pansionima (b&b), i ona puta su nas domaćini sačekali na stanici i u povratku odbacili do stanice. U tom smislu Austrijanci su jako ljubazni i predusretljivi. Takođe, kod rezervisanja smešaja ništa se ne plaća unaprd, čak se ni podaci platne kartice ne ostavljaju, znači rezervacija je na časnu reč

    Da dodam samo - meni voz nije opcija u ovom trenutku baš zbog tog mrcvarenja, kada bi postojao normalan, brzi voz po pristojnoj ceni, bila bi skroz druga priča. U A. do skoro svakog skijališta može da se stigne vozom, uz presedanje, interesantno mi je bilo tada kada sam planirala prevoz da čak i jako mala mesta obično imaju železničku stanicu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •