Strana 12 od 19 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 183

Tema: Iskustva na putovanjima sa agencijama, udruženjima i sl.

  1. #111
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Putovanje avionom do FR skijalista je izvodljivo ali skupo. Prtljag ako planirate da nosite svoje skije se dodatno placa u vecini kompanija, karte nisu jeftine. Postoji i mogucnost da od aerodroma uzmete rent-a-car koji daje mogucnost da gore na skijalistu ostavite auto ali sve u zbiru nije jeftino a i ne traje 3-4 sata put, vec malo vise. Tako da ako vec ne volite autobus, jedino vam preostaje automobil...

  2. #112
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Da voz funkcioniše OK to bi bila prihvatljiva varijanta, do mnogo skijališta dolazi voz (uz presedanje)... Tako voz ide i u Hermagor (Nassfeld), St. Anton (Arlberg), Zillertal dolinu (Mayrhofen, Zell am Ziller), itd. itd..

    Druga stvar je da kod nas kao i sve drugo na kraju pređe u agoniju

  3. #113
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    dzoninho, nisi razumeo poentu mog pisanja o avio prevozu. Suština je u čarter letovima koje bi organizovalo neko od udruženja ili agencija, ili na kraju krajeva više njih zajedno.

    Nema tu potrebe za rent a carom, to je za slučaj individualnog putovanja, kao i cela ova priča sa vozom. Pa još u prvom postu sam naveo da bi za transfer od aerodroma do apartmana možda mogli da se iskoriste autobusi udruženja koji su taj ili prethodni dan dovezli iz Srbije one koji su uplatili aranžman sa autobuskim prevozom. Ili čak autobusi iznajmljeni u FR na jedan dan.

    Niko ni ne kaže da bi put ukupno trajao 3-4 sata, ali ako moj cimer prošli put krene lagano ujutru, odleti do Beča, pa odatle hvata konekciju do Liona, pa hvata transfer bus do skijališta i opet stigne svež pre nas koji smo krenuli prethodni dan, ne može niko reći da postoji bolja opcija nego direktan let do nekog još bližeg aerodroma pa onda organizovanim transferom do skijališta.

    Kad bi nas Englezi videli kako raspravljamo da li su čarter letovi praktični mislili bi da se šalimo. Pa čak i Rusi imaju zakazana 4 takva leta u januaru do Niša pa ih onda voze na Kop. Ideja koju sam izneo vezana za čarter letove do FR nije ništa novo ni specijalno i ne znam zašto je odmah odbacivati kao naučnu fantastiku ili varijantu rezervisanu samo za bogate.

    Garantovano da oni koji bi za tako nešto doplatili 100, 150 ili 200e se više ne bi vraćali na staro.

  4. #114
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja mislim da bi to verovatno moglo da prođe, kada bi neko udruženje odradilo računicu. Samo to mora neko prvi da odradi i rizikuje.

    Ista stvar je bila i sa autobusom pre deset godina, prvo su se organizovale ture do Kopaonika, Jahorine i sl. i zakupiti autobus za put do FR je bio "prevelik" rizik, a sada svako zna kako ide i koliki (nije) rizik pa zato i ima gomila udruženja i agencija koje to rade isto...

    Sa druge strane margina profita udruženja/agencija je vrlo mala (tu marginu su upravo udruženja i smanjila) verovatno zato što postoji procena da mali broj ljudi ima para da plati +100eura...

    Znam iz pouzdanih izvora da ljudi "kukaju" za 30eura doplate (na 300) a da onda u Francuskim kafanama potroše po 300eura za 7 dana za pivo , čudna smo sorta

  5. #115
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Lynx, nisam konkretno pisao tebi, nego uopsteno a tvoja ideja nije losa, ali mislim da sigurno ne kosta +100e nego dosta vise. Ja licno, nemam nikakav problem sa busom, i meni putovanje od 24h ne predstavlja problem vec naprotiv, uvek idem sa drustvom i uvek upoznam neke nove ljude i lepo se ispricam... I nisam od onih koji bi platili tih +100 evra ali se slazem da ima dosta ljudi koji bi ali mislim da bi se to ipak svelo na individualno putovanje jer tesko da bi to bila full grupa od 50-100 ljudi... Takodje, to vise ne bi spadalo u low cost aranzmane kakve praktikuju udruzenja. To je vise za neke agencije prica ali mislim da bi i ti individualno mogao po istoj ceni onda da organizujes takav vid transfera do FR skijalista. Tako da se slazem sa wladom u prethodnom postu...

    Dobra ideja, moze da se realizuje ali dosta bi kostala... To je moje vidjenje tvoje ideje, ukratko.

  6. #116
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    A pa lepo tebi to dođe, malo društvance, malo pričica i ne osetiš kao na ekskurziji.

    Ja sam od onih što ne mogu oka da sklope u busu pa onda već od slovenačke granice počnem da se premeštam sa boka na bok, sve češće vadim gps da vidim koliko je km ostalo i zavidim onima koji su se "zgutali" pa već hrču uveliko.

  7. #117
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja mislim da bi to verovatno moglo da prođe, kada bi neko udruženje odradilo računicu. Samo to mora neko prvi da odradi i rizikuje.

    Ista stvar je bila i sa autobusom pre deset godina, prvo su se organizovale ture do Kopaonika, Jahorine i sl. i zakupiti autobus za put do FR je bio "prevelik" rizik, a sada svako zna kako ide i koliki (nije) rizik pa zato i ima gomila udruženja i agencija koje to rade isto...

    Sa druge strane margina profita udruženja/agencija je vrlo mala (tu marginu su upravo udruženja i smanjila) verovatno zato što postoji procena da mali broj ljudi ima para da plati +100eura...

    Znam iz pouzdanih izvora da ljudi "kukaju" za 30eura doplate (na 300) a da onda u Francuskim kafanama potroše po 300eura za 7 dana za pivo , čudna smo sorta

    Upravo ovo boldovano. I to će sigurno neko odraditi, ostaje da vidimo samo kada.

  8. #118
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Lynx Pogledati poruku
    dzoninho, nisi razumeo poentu mog pisanja o avio prevozu. Suština je u čarter letovima koje bi organizovalo neko od udruženja ili agencija, ili na kraju krajeva više njih zajedno.

    Nema tu potrebe za rent a carom, to je za slučaj individualnog putovanja, kao i cela ova priča sa vozom. Pa još u prvom postu sam naveo da bi za transfer od aerodroma do apartmana možda mogli da se iskoriste autobusi udruženja koji su taj ili prethodni dan dovezli iz Srbije one koji su uplatili aranžman sa autobuskim prevozom. Ili čak autobusi iznajmljeni u FR na jedan dan.

    Niko ni ne kaže da bi put ukupno trajao 3-4 sata, ali ako moj cimer prošli put krene lagano ujutru, odleti do Beča, pa odatle hvata konekciju do Liona, pa hvata transfer bus do skijališta i opet stigne svež pre nas koji smo krenuli prethodni dan, ne može niko reći da postoji bolja opcija nego direktan let do nekog još bližeg aerodroma pa onda organizovanim transferom do skijališta.

    Kad bi nas Englezi videli kako raspravljamo da li su čarter letovi praktični mislili bi da se šalimo. Pa čak i Rusi imaju zakazana 4 takva leta u januaru do Niša pa ih onda voze na Kop. Ideja koju sam izneo vezana za čarter letove do FR nije ništa novo ni specijalno i ne znam zašto je odmah odbacivati kao naučnu fantastiku ili varijantu rezervisanu samo za bogate.

    Garantovano da oni koji bi za tako nešto doplatili 100, 150 ili 200e se više ne bi vraćali na staro.

    Ja se sa ovim 100% slažem, i sigrna sam da organizovati 2-3 takva leta u sezoni uopšte ne bi bio rizik, bili bi popunjeni. I da ponovim svoje viđenje stvari - mislim da nema nikakve potrebe da doplata bude više od 150 evra, ljudi bus uopšte nije jeftin, uporedite standardne cene autobuskih i avionskih karata do nekih evropskih gradova (dakle, bez opreme), ponekad su cene busom čak i više. Aj neka bude dodatno tih 150 evra, ali ne vidim zašto bi bilo više.

  9. #119
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja mislim da bi to verovatno moglo da prođe, kada bi neko udruženje odradilo računicu. Samo to mora neko prvi da odradi i rizikuje.

    Ista stvar je bila i sa autobusom pre deset godina, prvo su se organizovale ture do Kopaonika, Jahorine i sl. i zakupiti autobus za put do FR je bio "prevelik" rizik, a sada svako zna kako ide i koliki (nije) rizik pa zato i ima gomila udruženja i agencija koje to rade isto...

    Sa druge strane margina profita udruženja/agencija je vrlo mala (tu marginu su upravo udruženja i smanjila) verovatno zato što postoji procena da mali broj ljudi ima para da plati +100eura...

    Znam iz pouzdanih izvora da ljudi "kukaju" za 30eura doplate (na 300) a da onda u Francuskim kafanama potroše po 300eura za 7 dana za pivo , čudna smo sorta
    Agencije su skoro prestale da budu opcija za skijanje (osim za one kojima cena nije previše bitna stavka) iz prostog razloga što ne mogu da izdrže konkurenciju sa udruženjima. Udruženja su specijalizovana za skijanje, dobijaju veće grupne popuste, imaju uhodaniju organizaciju i vodiče i dešava se da se agencija obrati nekom od udruženja da preuzme njihove putnike jer prosto im se ne isplati da zbog šačice skijaša koje su nekako nahvatali organizuju turu do FR.

    Shodno tome, ako govorimo o čarter letovima, pre bi se očekivalo da udruženja budu ta koja bi zakupila avion, a ne agencije. Čak je moguće napraviti i grubu računicu: ako na primer SkiBus u jednoj smeni vozi da kažemo 7 autobusa u Savojske Alpe, i Ski Fan još recimo jedan ili dva, to je 400-450 skijaša. To je dakle osnovna ciljna grupa. Da li među njima ima dovoljno interesenata da napune jedan avion? Ne verujem.

    Treba misliti i na to da je zimsko doba i da se mora računati i sa mogućim meteorološkim komplikacijama - odlaganje letova i sl. što sve podiže cenu puta, a udruženja su podešena da posluju s minimalnim prihodom.

  10. #120
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Povratna karta London-Grenoble je oko 190 funti, odnosno oko 240 eur. Ne znam kako ide sa opremom, pre svega mislim na skije. Ako bismo pretpostavili da bi nesto slicno bilo za nas iz Beograda, onda bi dodatak na aranzman bio oko 150 eur (jer se onda umanjuje cena autobuskog prevoza ( 240 - 90 = 150e). Na to treba dodati dodatni transfer od aerodroma do skijalista. Ponavljam, sve ovo bez dodatnog troska transporta opreme. Na nekim sajtovima sam našao da transport skija bude oko 35-50e , jer se to vodi kao dodatna torba. Dakle, dodatnih 200e + transfer Grenobl-ski centar. Voleo bih da grešim, ali nisam siguran da bi bilo dovoljno zainteresovanih da bi se organizovao let.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •