Strana 10 od 19 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 183

Tema: Iskustva na putovanjima sa agencijama, udruženjima i sl.

  1. #91
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ih bre nemoj tako da razmisljas

  2. #92
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Pa dzoni kako onda? Da odma odem sega mega skijaliste na crne I crvene haha isola mi je ok skroz za prvo skijaliste strano do sad da da dobro ste culi

  3. #93
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Onda samo polako i opusteno skijanje ti zelim.

  4. #94
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Pa ne znam zasto mislis da na nekom drugom skijalistu nema plavih staza i da su crvene neke slomivrat staze? Isola je pristupacnija po ceni, lepo je skijaliste kako su mi rekli oni koji su bili i treba ga obici, tu se slazem... Ali meni iskreno nece biti na spisku narednih 5-6 godina

  5. #95
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Doci ce I ostala skijalista na spisak lagano

  6. #96
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano prevoz avionom?

    Mislim da su se već stekli uslovi da neka od agencija ili udruženja krenu sa čarter letovima za FR. Hiljade skijaša iz naših krajeva ide svake godine u francuske ski centre i sigurno bi bar u januaru moglo da se odradi nekoliko rotacija. Er Srbija je napravila svoju čarter kompaniju Aviolet i za čartere koristi stare Jatove Boinge i to uglavnom leti, verovatno bi sa njima moglo nešto povoljno da se ispregovara za zimsku sezonu.

    Dati 150-200e više da ujutru kreneš a popodne odmoran stigneš u ski centar i da se uštedi dva dana lomljave po busu bi verovatno bilo primamljivo za dovoljan broj ljudi. Uostalom, za ovu sezonu je kasno ali bi mogle bar da se sprovedu neke ankete i proveri raspoloženje putnika.

    Za prevoz od Ženeve ili Grenobla ili nekog trećeg aerodroma do apartmana bi mogli da se iskoriste autobusi koji su prethodno dovezli one koji su stigli busom. Sve se da uklopiti.

  7. #97
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Slažem se potpuno, s time što nema potrebe da bude 200 evra više, čak možda ni 150, jer autobuska karta do FR skijališta (preko nekih agencija), koliko mi je poznato, košta oko 100 evra. Do nekih udaljenijih evropskih gradova maltene više košta ići busom nego avionom.

  8. #98
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ima tu više faktora...

    Pogledajte cene transfera sa aerodroma u Ženevi i Grenoblu do FR skijališta. Još su sada cene super kakve su bile.

    http://www.valthonet.com/transfers

    Pa dalje... nošenje skija... Pitanje je da li biste mogli uopšte da nosite svoju opremu. Englezi npr... sve rentiraju jer im se više isplati.

    I treće.... najbitnije.... organizacija. Low budget skijanja i jesu varijanta da se za relativno normalnu cenu ode na neko vrhunsko skijanje. Ako se ta cena popne na 500+ € za osnovni aranžman to više nije low budget i teško da bi se neko usudio da organizuje tako nešto u Srbiji i preuzme rizik da pukne lovu ukoliko bude morao da otkaže let, rezervaciju... itd.

  9. #99
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Sigurno da postoji problema (konkretno taj oko transfera može lako da se reši koristeći [naše] autobuse koji već "čuče" u FR), kao i u svakom poslu, ali možda postoji i lako rešenje za sve te probleme i da cena ne bude mnogo veća - verujem da bi dosta ljudi platilo udobnost.

    Tako su do sada naša udruženja / agencije vodile isključivo u Val Thorens / Les Menuires kada je u pitanju 3D - objašnjenje je bilo da su ostale doline preskupe za smeštaj. A ove godine vidim da ima u ponudi i Meribel za iste novce (299eur prevoz, smeštaj, ski pass)....

  10. #100
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ja već znam neke koji su išli posredstvom udruženja ali su se prevezli avionom preko Ženeve. Mislim da je koštalo oko 150 E ili nešto malo više. Zavisi od toga koliko ranije se uzme karta. Jbg., usput su im izgubili prtljag, tj dovezli ga naknadno posle 24 sata, na adresu.

    Ako se putuje avionom, onda ne treba računati na svoju opremu nego na iznajmljivanje, ne samo zbog mogućeg gubljenja, to je znači dodatni izdatak.

    Meni je neshvatljivo kako je železnica nestala sa radara kao mogući vid transporta. Kada sam se onako rekreativno raspitivao koliko bi mogao da košta voz do Modana i odatle organizovan transfer do npr. 3 D (cc. sat i po vožnje busom), objasnili su mi da bi to bilo nešto nezamislivo skupo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •