Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 37

Tema: Kals-Matrei

  1. #1
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano Kals-Matrei

    Na oko 800 km od Beograda je skijalište koje je nastalo spajanjem dva odvojena ski centra, manjeg Kalsa i većeg Metreia. Grossdorf je selo iz kojeg polazi gondola koja vozi do vrha gde je Adler Lounge restoran i hotel, a odakle se dalje pruža veći broj staza do podnožja Matrei-a.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Skijalište je mnogo ubavo.

  3. #3
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    De malo više utisaka, šta ste usitnili
    Ako bude sreće trebao bi još jednom u AUT do kraja sezone, na 2-3 dana skijanja. Ovo mi je u užem izboru, malo visočije i dosta staza (mada mi se 110 km, s obzirom na broj liftova / gondola čini pretjerano)
    Jedino što mi je 100 km dalje od ovih prvih u Koruškoj (to se valjda računa kao Istočni Tirol)

  4. #4
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Biće za koji dan.

  5. #5
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Grossdorf je selo iz kojeg polazi gondola i četvorosed. U samom selu nema prodavnice ni restorana. Postoji samo kafić. Takođe na stazama sa te strane nema restorana. Staze su odlične, dugačke, dobro održavane. Veza sa gondolom je preko plave staze (trenutno zatvorena) i crne koja je zahtevna i nije zgodna za neiskusnije skijaše. Sa platoa ispred sela polazi gondola koja ide do vrha odakle stazom može da se spusti ponovo do Grossdorfa ili da se pređe na stranu koja je okrenuta pream mestu Matrei. Puno širokih staza, uglavnom crvene i po neka plava. Mislim da je za smeštaj bolji Grossdorf jer je žica blizu. U svakom slučaju odlično mesto za skijanje.

  6. #6
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    ... greška, ima jedan restoran na vrhu šestoseda - Blauspitz 2305m.

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Danas dan prekrasan, ali krajolik pomalo otužan u odnosu na posljednju posjetu u januaru. Snijeg otanjio tako da je u funkciji bio samo dio skijališta, ali ipak dovoljno za kvalitetno skijanje, posebno za april. Podrazumijeva se da je skijaša vrlo malo.
    DSC01785.jpg
    DSC01807.jpg
    DSC01812.jpg
    DSC01848.jpg

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano Zavrsen posao

    Vec par godina ga merkam. I najzad ove godine idemo. Izmedju Matreia i Kalsa, odlucio sam se za Kals (Grosdorf). Nekako mi izgleda veca idila. Na vecoj je nadmorskoj visini, veca verovatnoca da i u selu bude snega (meni je to veoma vazno) i naravno zicara/staza blizu kucnog praga. Cini mi se jedina nepovoljnost dosta udaljena nabavka/samoposluga. Prema onome sto sam uspeo da istrazim cini se relativno jeftino u odnosu na druga skijalista te velicine.

    Best family ski resort
    the independent Consumer Association (VKI) - comparable to the German Stiftung Warentest - has tested recently 81 Austrian ski areas through its paces and found: The Grossglockner Resort Kals-Matrei is the "cheap alternative" among the major ski resorts in Austria.

    Da li je ovo zaista mesto za kojim tragam, u keme bih mogao da se skrasim nekoliko sezona: do 800km od BG, 2500mnm, 100+ km staza, pristojne cene.

    Svaka sugestija dobrodosla

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ja sam prosle zime bio i stvarno sam primetio da su tamo cene znatno nize nego u nekim drugim skijalistima(bio sam u jos 4 austrijska prosle sezone). Secam se da su bolonjeze u kafani na vrhu neke staze bile 7 eur i da sam tamo skijao na najstrmijoj upeglanoj stazi do sad, e sad ne secam se da li je bio Kals ili Matrei.

    U svakom slucaju neces pogresiti ako te vreme posluzi.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Hvala na informaciji. Bio sam prijatno iznenadjen kada sam video da ce renta opreme za klince da me izadje gotovo upola jeftinije nego na nekim drugim mestima. Ovo je isto indikativno, mada je post od pre nekoliko godina i licno nisam pivopija: "...su na razini Hrvatske, čak i niže. Piva 1,5 EUR"

    A sto se vremena tice, potpuno je van nase kontrole, mada ovo moze da ulije neku nadu: "...prema podacima zavoda za statistiku u istočnom Tirolu, prosječno i najveći broj sunčanih sati u Austriji..."

    Mislim da je veliki + i to sto u slucaju potpunog kijameta, moze da se ode na neko skijalista koje pokriva ski-pas a ima bolju prognozu za taj dan.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •