Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: ,,Камиказе''

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Bez obzira na odgovornost onog iza, pre negle promene pravca kretanja, zaustavljanja na sred staze ili uklkucivanja na istu, svako bi morao da se uveri d ato moze da uradi an bezbedan nacin, a bar 50% to ne uradi

  2. #12
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Naravno. Pritom je 50 mali broj.

    Mislim da bi ski skole trebalo da obrate paznju i na te stvari, ako vec nisu, pa da pored "naginjanja napred i slicno" pokazu ucenicima i pravila ponasanja na stazi. Ja do sada nisam primetio ni jednog instruktora da tako nesto objasnjava ili pokazuje svojim ucenicima, sto ne znaci da nije tako. I to je jedan od nacina da podignemo na visi nivo skijasku (ne)kulturu koja vlada na stazama...

  3. #13
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Naravno. Pritom je 50 mali broj.

    Mislim da bi ski skole trebalo da obrate paznju i na te stvari, ako vec nisu, pa da pored "naginjanja napred i slicno" pokazu ucenicima i pravila ponasanja na stazi. Ja do sada nisam primetio ni jednog instruktora da tako nesto objasnjava ili pokazuje svojim ucenicima, sto ne znaci da nije tako. I to je jedan od nacina da podignemo na visi nivo skijasku (ne)kulturu koja vlada na stazama...
    U donjoj ravnoj trećini Konjarnika svi jure kao nenormalni. Par puta su na nekoliko cm od mene projurila deca iz skijaškog kluba (neću da imenujem). Stignem ja dole njih i kažem treneru da im ukaže na bezbednost jer nisu jedini na stazi. On me belo gleda i mrtav 'ladan odgovara: "Pa dobro, ne mogu oni da znaju gde ćeš i kada da skreneš". Ja mu odgovaram: "Pa ja koristim štapove i idem uvek u čučanj kolenima napred pri skretanju, ko god je iza mene može da ukapira kada ću da skrenem". On meni odgovara "Pa deca su to..." i nasmeje se.
    I eto sad, takav lik uči u decu nečemu i opravdava njihove postupke.

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ma nista novo, on ih uci kako da napadnu kapije, ali ni on sam ne zna za bezbednost, pa kako onda njih to da nauci..?? Instruktor, ucitelj i slicno ne podrazumeva samo usko strucnu osposobljenost za neku delatnost, recimo alpsko skijanje u ovom slucaju, vec i obavezno znanje iz oblasti pedagogije i psihologije uz duzno postovanje osnovnih moralnih nacela jednog drustva, po mom misljenju. Dakle, biti instruktor ili ucitelj skijanja je zayebana stvar, nije lako, ali ovo je Srbija, ovde sve moze...

    Daleko smo mi od vremena kada su ljudi koji uce nasu decu zaista bili majstori svog zanata, koja kod oblast zivota u pitanju bila, recimo u ovom slucaju skijanje (ista situacija je i u obdanistima, predskolskim ustanovama, skolama, pa cak i fakultetima, itd)... Danas su to na zalost mahom polupismeni bahati ljudi sa sumnjivim diplomama, osrednjim znanjem materije i minimalnim moralnim normama - jednom recju: patos... cast izuzecima naravno...

  5. #15
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Potpisujem
    Izmenio/la wlad; 10.03.2011 u 21:23. Razlog: nema potrebe da se citira ceo prethodni post

  6. #16
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    гледам нову мапу скијалишта Стара планина и бројим раскрнице => КУКУ ЛЕЛЕ!

  7. #17
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    U donjoj ravnoj trećini Konjarnika svi jure kao nenormalni. Par puta su na nekoliko cm od mene projurila deca iz skijaškog kluba (neću da imenujem). Stignem ja dole njih i kažem treneru da im ukaže na bezbednost jer nisu jedini na stazi. On me belo gleda i mrtav 'ladan odgovara: "Pa dobro, ne mogu oni da znaju gde ćeš i kada da skreneš". Ja mu odgovaram: "Pa ja koristim štapove i idem uvek u čučanj kolenima napred pri skretanju, ko god je iza mene može da ukapira kada ću da skrenem". On meni odgovara "Pa deca su to..." i nasmeje se.
    I eto sad, takav lik uči u decu nečemu i opravdava njihove postupke.
    Pustite profi klince da jurcaju i ne razmisljajte mnogo o njima sve i da vas pokupe zasta su sanse mizerne oni ce lepo nauciti lekciju na tezi nacin a vama u 99% nece biti nista.Lepo ti je covek rekao deca su to i sam si nekad bio i znas da tu manje vise pomoci nema.Ocekivati od njih da poseduju nesto sto velika vecina odraslih skijasa u srbiji nema je debilizam.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •