Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta

  1. #1
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta

    Razmisljam se da idem od 26.03 jer tada postoji promocija odnosno besplatan je ski pas za celu regiju ako uplatis smestaj u odredjenim hoteima, apartmanima, ....ali mi treba preporuka u kom mestu odsesti, preporuka mozda za neki smestaj i sta bi bilo dobro obici? Evo i linka koga ineteresuje:

    http://www.skirama.it/EN/en-free-skipass-freeski/

    Velika je oblast sto se tice broja gradica, sela itd.gde se moze odsesti i veoma je razudjena. Ima 380 km staza ali nisu svi centri povezani u celinu koliko sam ja mogao da vidim i zbog toga me najvise interesuje u kom mestu je najbolje naci smestaj i sta sve obici, videti, odskijati itd.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @ ibane
    Dva najveca skijalista koja cine vise od polovinu te brojke su Madona i Paso Tonale ( imaju zajedno oko 220km) i nisu medjusobno povezana, kao ni vecina skijalista ( osim nesto u okviru Madoni mada mi i to deluje kao logicka celina) nisu povezani. Za njih je najbolji smestaj u Marilevi 900. Iz tog mesta zicara te vodi u sistem Madoninog skijalista ( ali je potrban adamello ski pas) a ujedno i najblize selo do Paso Tonala( oko 35 min normalne voznje). Oba skijalista su jako lepa i imaju svoje drazi stim sto je Paso sa vegetacijom gotovo suv ali zato ima glecer koje moze i te kako pomoci ako temperature odu u visi plus. A ima i najlepsu stazu ( crvena Alpino staza, duzine 4,5km). I da sada ne duzim samo jos nesto za kraj, naostri kantove maximalno jer su staze tvrde dobro ali zato nema hupsera na stazi ni za leka

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    U decembru će spojiti Pinzolo sa Madonom novim ski liftom, tako da se Merilleva definitivno nameće kao najbolje polazište za Skiramu.

    Zainteresovao si me sad ibane za ovu regiju, pogotovu sa ovim skipass free periodima.

    Ima li nekoga da podeli utiske i o ostalim skijalištima koja pripadaju Skirami pored ova tri najpoznatija (Madona, Paso Tonale-Ponte di Legno, Merilleva-Folgarida)?

    Madona, Merileva-Folgarida i Pinzolo su spojeni, do Tonale-Legno treba kolima 40tak min, a i Peio nije problem očešati iz Merileve. Ali šta je sa skijalištima Andalo, Monte Bondone i Folgaria-Lavarone? Do Andalo-a treba dobrih sat vremena, ali tu je Olimpionica2, staza na kojoj trenira US ski tim uključujući Bode Millera. Do Bondone-a i Folgari-e još više...

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    chaghaboo
    Imas moj komentar na forumu ( Italija,Passo tonale) . Slozio bih se sa tobom da je Merilleva ubedljivo najbolja za smestaj

  5. #5
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ja sam bio marta (26.03.) kada je bio free ski pass. Smestaj sam nasao na gore navedenom sajtu. Bili smo u Marilleva 900 preko ove agencije:

    http://eng.solandra.it/

    Bili smo smesteni u Residence Kristal:

    http://eng.solandra.it/tabid/78/smid...l/Default.aspx

    Posto nismo mogli da uplatimo rezervaciju oni su nam ljudi cuvali smestaj na rec. Tako da seli smo u auto i otisli. Smestaj je bio solidan i bio je na 50 m od gondole u Marilleva 900. Smestaj nas je kostao 219 eura po osobi sa ukljucenim Superskirama skipass.
    Mogu reci da je Marilleva 900 na najboljoj poziciji barem ono sto sam ja video. Obisli smo celu tu regiju Val di Sole i Madonna di Campiglio. Nismo jedino skijali Pinzolo i Peio jer jednostavno ne mozes da stignes sve za 6 dana. Najbolje je bilo kada odemo iz Marilleva 900 na Passo Groste, tamo skijamo i vratimo se. Naravno sve to na skijama .
    I mene interesuje kakva su ostala skijalista. Mi smo gledali isto Monte Bondone samo januara. Ako se ne varam bili su termini 8 i 15 januar kada su imali bespatan ski pass ali mislim da je vazio samo za Monte Bondone jer oni imaju u razligitim terminima razlicite promocije. Superskirama skipass je obicno na pocetku i na kraju seozne besplatan uz uplacen odredjeni smestaj.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @Milanpop & ibane

    Hvala za dodatne informacije

  7. #7
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    NP . Najteze je da se odlucis . Posle je sve lako .

  8. #8
    Banned
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    Zemun
    Godina
    48
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Kome treba smeštaj za 5 osoba u mestu Ponte di Legno od 10. do 17. januara 2015. mogu da preporučim komforan i cenovno povoljan smeštaj ( preko poruka).

  9. #9
    Banned
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    Zemun
    Godina
    48
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Isto kao prethodni post, kome treba apartman za 4 osobe u komfornom smeštaju sa bazenom i sličnim pogodnostima, smešno jeftin, na najboljoj lokaciji ski regije, u Val di Sole (Marilleva 900 ) od 14. do 21. marta 2015. neka mi pošalje privatnu poruku.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •