Strana 7 od 14 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 138

Tema: Arabba

  1. #61
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Mislim da ni Val Gardena nece proci bez peglanja

  2. #62
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Sve vam je to dostižno u danu. Do Val Gardene (centra) i ne morate, ali Saslong stazu obavezno... Takođe i Val di Fosu.

  3. #63
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Može može, bio sam ja jednom prije 4 godine, smješten u Ortiseiu.
    Plan je odraditi 3 glavne ture (po danima):
    1. Desni dio Arabbe (od četvorosjeda Burz), pa Alta Badia sav dio oko Gran Rise
    2. Lijevi dio Arabbe, pa Marmolada
    3. Okrenuti krug oko Selle + Val Gardena, sa naznakom na Cir i Saslong. Ne ići na Secedu.
    Ostalo po nahođenju...

    Prva dva dana su subota i nedelja a za vikend ne bismo trebali ići oko Selle, ne znam za Marmoladu. Vjerovatni ima gužve, jedva smo našli smještaj.

  4. #64
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Za vikend ćemo prosto gledati da se navalimo tamo gdje najmanje naroda ima, nećemo kružiti oko Selle.

  5. #65
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Izveštaj obavezno po povratku.

  6. #66
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    E sad, možda neko od stalnih posjetilaca ( Skiman, Wlad, Bata Bane... ) da nam kaže gdje da se skoncentrišemo da izbjegnemo krkljanac...
    @plageton, to se podrazumijeva. Nosicemo sobom laptopove tako da se sa lica mjesta očekuje riport.

  7. #67
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Videćete na licu mesta , po pravilu kada počne smena prvi sunčan dan je najveća gužva pošto svi krenu da idu na Marmoladu i/ili da prave SellaRonda turu :-)

    A vi onda krenite u suprotnom smeru

    Arabba je meni najbolja, kada se ide u SellaRonda krug Arabba se uopšte ne skija - samo se prođe kroz nju. Najveća "mana" Arabe je što je veći deo "tranzitan" kabina/gondola se koristi za ove što idu u krug . Ali ima par žica koji nisu u krugu a gondola se koristi kada prođe "talas"...

    Za Marmoladu ne morate da brinete, kada ste smešteni u Arabi vi možete prvom gondolom da odete ka Malga Ciapeli - pre svih ostalih (koji su smešteni u ostalim dolinama) i da budete na kabinama prvi i da se lepo iskijate pre svih

    Ja bi vam tako i preporučio, da ako vam je prvi dan lep da odma "sabajle" odete ka Marmoladi tamo se skijate i onda vratite na Arabu pa tamo izvozate.

    Gran Risa u AB je van SellaRonda "tokova", ali isto preporuka ranije dok su staze prazne - i uopšte na Dolomitima skijaši ne rane previše pa vam je najbolje da to vi radite - rano odete pa pauza od 1h kada se umorite...

    Meni je uživanje da iz Colfoscoa prvom žicom odem na Cir i onda 3-5 spuštanja ideš sam - možeš da skijaš maksimalnom brzinom i da ne misliš na prelomnice

  8. #68
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Meni je uživanje da iz Colfoscoa prvom žicom odem na Cir i onda 3-5 spuštanja ideš sam - možeš da skijaš maksimalnom brzinom i da ne misliš na prelomnice
    Već vidim kako Srećko sprema brzinomjer... wlad, ti si kriv ako mu uzmu vozačku dolje u Selvu

  9. #69
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Skije na oštrenje noćas ostavljene, a prvi smo na stazama,definitivno!
    @Wlad, zahvaljujemo.

  10. #70
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Evo konačno se latih "pera" posle trećeg dana u sistemu Dolomiti super ski.
    Stigli smo u petak veče oko 11 i 10 naveče u apartman, a krenuli tačno u 10 i 30 ujutro ispred moje zgrade u Bloku 5 u Podgorici. Napravili 3 fine pauze, od kojih je jedna bila duža (za ručak), tako da se može reći da smo brzo stigli na odredište. Išli smo preko Trsta, Pordenone, Beluno, Zoldo Alto i konačno naš apartman appartmarisa.it
    Apartman je oko 70 kvadrata, sa dvije spavaće sobe i 2 wc-a, solidan. Zamjerke na loš internet, ostalo prihvatljivo, uključujući i cijenu - 92€ za nas trojicu. Udaljen je nekih kilometar i po do dva od centra Arabbe.
    Gledali smo prognozu i odlučili da prvi dan idemo na Marmoladu. Ujutro u 7 budjenje,kafa, ja spremao doručak a Panzer i Srle pošli do Arabbe da snime gdje je free parking, prodavnica i gdje se kupuje ski pas. Bili smo, dakle, među prvima na gondoli. Pravac Porta Vescovo,pa onda žicama do Passo Padona, spuštanje po super vremenu do Malga Ciapelei onda penjanje na Marmoladu. Gore malo magle, ali ok. Onda spuštanje do Capanna Billa i nazad put Arabbe. Šta reći za ovaj dio skijališta? Staze su stvarno ok, možda malo više onih dosadnih uskih, što su više putevi nego staze,ali dijelovi kao što su crne staze 3 i 5 su za respect ( Fodom staza je puna skijaša, sa velikim nagibom, mislim da je preko 70%). Marmolada, nama onako. Nebih da me me pogresno shvate, ali da nije nadmorska visinatolika kolika jeste, po ja ne bih na nju išao posebno. Mislim da ima u ovom sistemu puno staza koje su bliže (lakše se do njih dolazi) i bolje (zanimljivije). Skijali smo znači skoro sve staze koje sesa Porto Vescova spuštaju u Arabbu, a onda se prebacili liftom ka Passo pordoi i otišli na Belvedere. Tu smo se baš razvalili nekoliko vožnji, super staze, sa nešto manje gužve nego na ovom dijelu ranije. Napravili smo pauzu u jednom od restorana po sredini. Cijene korektne. Pizza 7€, bombardier 4,5€, litar vode 3€. Maloje falilo da zaspemo, alise izborismo i krenusmo dalje. Onda otkriće dana.
    Sa Belvedere vrha smo okrenuli na dio skijališta Val di Fassa.Nekoliko super širokih crvenih staza i jedna kratka crna. Tu smo se navalili i izrazvaljivali od skijanja. Osam liftova na relativno uskom reonu i široke odlično ispeglane i pregledne staze su za svaku preporuku. Onda sa jednim presjedanjem na četvorosjed, pravac parking Arabba. Odlično smo napravili izbor sa ovim dijelom Val di Fassa jer je jedan dio van kruga Selle, pa je samim tim tu bila manja gužva. Naveče posle tuširanja, nazad do Arabbe u restoran na večeru. Cijene solidne. Lazanje Bolonjeze 8,5€, litar crnog domaćeg vina 10€. Onda u pola 10 na spavanjac. Stigao umor.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •