Strana 2 od 14 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 138

Tema: Arabba

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Vredi li ona staza od 12 km na marmoladi ili je to više turistički fazon pa je pola u spustu? Dolazim u subotu u alta badiu na 7 dana tako da ću jedan dan definitivno izdvojiti za arabbu.

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Vredi, ne znam koliko ima km, ali sa vrha i ne moraš (i uglavnom ne voziš) do kraja staze. Da objasnim detaljnije, kada kreneš od Arabbe do Marmolade, treba ti 3 vožnje (iz arabe ideš gondolom do međustanice, i onda još dve sedečnice), e kada se spustaš do polazne stanice kabine (u stvari vožnja do vrha Marmolade su 3 vezane kabine) ti delom ideš tom dugom stazom - blažim delom, a onda kada sa vrha Marmolade ideš dole na tom blažem delu se priključuješ na sedečnicu sa kojom se vraćaš nazad za Arabu. Tako da ti pređeš celu tu stazu - ali u prvom prolazu (dok dolaziš) ideš zadnjim blažim delom, a kada se spuštaš voziš prvi strmiji deo.

    E sad , zavisi od termina kada dođeš, pošto je ta ruta kada je lepo vreme dosta opterećena (ima dosta skijaša), a jedino se ide na Marmoladu ako je lepo vreme (da nema vetra i da je sunce) najbolje/najlepše je da odeš što ranije - kada nema previše skijaša. Ovo pogotovo važi za ne-baš-dobre-skijaše, pošto je spust relativno dug, nije zahtevan ako nije raskopan, ali ako dođeš kasnije u toku dana zbog "horde skijaša" koje prođu tuda zna da se dobro raskopa - pa ako neko nije vešt, nije naivno da prođe 5+km po džombama od pola metra .

    Tura do Marmolade svakako vredi, i nije (samo) turistička.

    Hint: posle druge kabine (kada se penješ naravno), na međustanici za treću nalazi se restoran sa jako lepim pogledom.. Naravno na vrhu je "pravi" vidikovac.

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    hvala na pojašnjenju.

    Koji put mi preporučuješ do tamo preko Trsta, ili Lienza? Po viamichelinu putarine ispadnu nešto malo skuplje preko AT(6 eur ukupno u oba pravca) i sam put je 30 km kraći ali se vozi 670 km autoputem, dok preko Trsta se vozi 760 km autoputem ali michelin mi kao recommended iz nekog razloga daje preko AT?

    U stvari sad vidim da preporučuješ preko AT pa me interesuje koji je razlog?

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Do Kortine je OK put, kao što kažeš većinom autoput, od Kortine moraš da ideš na prevoj do Arabbe, i tu imaš tri puta.. Svaki ima serpentine ali je najblaži/najduži ako ideš preko La Villa/Korvara/Araba.

    Preko IT, ako koristiš GPS proveri da li ima najnovije mape (ili ako koristiš papirnu mapu), pošto je tu završena spojnica autoputa, imaš negde na ovom forumu link na skijanje.hr članak o tome.

    Generalno: vreme je isto za putovanje ali je za vozača opuštenija varijanta preko AT. Znači ZG/LJ/Karavanke/Villach/Lienz/Brunico/Corvara/Arabba - to je moj savet (ide se za 9h bez pauza, osim pumpe/granice), pa ti sam vidi šta ćeš .

    Ako koristiš GPS, forsiraj rutu preko: Villach - Lienz, pošto Garmin "zna" da te od Villacha pošalje preko Hermagora do Brunico-a (umesto preko Lienz-a) a tamo je put (od Hermagora do Brunico-a) pravi planinski - negde je širok 3m i serpentine da ti se stomak preokrene .

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Prošli put sam se iz nassfelda vraćao tim nekim serpentinama što me gps naveo i nisam mogao da verujem šta ljudi napraviše tamo??

    Samo mi nije jasno kako je preko AT opuštenije ako preko IT ima više autoputa?

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Te serpentine što sam ja pominjao je od Hermagora/Nasfelda zapadno iza njih... Pa opuštenije je zbog kraja puta, kada voziš 8h, bitan je taj poslenji 9ti sat , da li su serpentine velike ili ne - ali to je stvar ličnog ukusa... Kroz AT, iza Villacha voziš još jedno 30km autoputem a onda običnim, ali to ti je put kao i kada ideš za Hermagor, znači 100-110km/h, nije problem što nije autoput, ja više volim da vozim takvim putem nešto duže nego po krivinama na kraju. Jedino usporenje je sam prolazak kroz Lienz, ali i to se prođe brzo ako nije neka gužva.

    Kada se vraćaš, druga je priča, lako je prvih 1h voziti po serpentinama a posle autoput .

    To je sve naravno skroz subjektivno, nijedan put nije nešto naporan, pošto ne traje dugo (9-10h zavisi od pauza), i u pitanju su "finese", ali da ja biram, išao bi opet kroz AT .
    Izmenio/la wlad; 11.03.2011 u 14:42.

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    ok to sam i pretpostavljao, ići ću preko AT. Što kažeš taj austrijski regionalni put je stvarno uživanje voziti.

    Još me jedino malo brine temperatura koja će malo biti u plusu pa ću morati da se penjem na više vrhove.

  8. #18
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pa opuštenije je zbog kraja puta, kada voziš 8h, bitan je taj poslenji 9ti sat
    Slažem se, u mom slučaju - 13-ti ili 14-ti sat. Generalno, kroz Dolomite autom je lijepo ali teško. Penješ se sa 1200 m (Cortina) na prevoje preko 2200 m, nije to toliko, ali je puta uzak. Do Cortine je OK.
    Još jedna stvar - ni autoput nije svuda isti. Meni je favorit A1 do Zagreba - već kada se skrene od Bosiljeva ka Rijeci ograničenja su 110. Oko Trsta, iako ima novih dijelova, takođe nije sjajno. Iako je oko Villacha takođe često 110 ograničenje, meni su nešto ti AUT putevi draži.
    E, Gavrilo, Gavrilo....

  9. #19
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Mi kada smo išli preko IT, išli smo isto na ZG/LJ pa onda na Trst (nikakva Rijeka ).. I ako imaš negde ograničenje 110kmh (na autoputu), slobodno može da se ignoriše i vozi kao da je 130 , dok god se radi o autoputu, a ne ukrštanju / petlji ili sl.

    BG-ZG autoput je najdosadniji put na svetu
    Izmenio/la wlad; 11.03.2011 u 16:02.

  10. #20
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    BG-ZG autoput je najdosadniji put na svetu
    mislis autoput "bratstva i jedinstva" ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •