Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 4121314
Rezultati 131 do 138 od 138

Tema: Arabba

  1. #131
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Zbog manjka skijanja prosle sezone ove godine sam maksimalno poranio. Bukiran je ski opening 12-16.12. smestaj u Arabbi, 200m od cetverosjeda Burz. Ceo jedan hotel je samo za nas iz BL, preko 50 ljudi ide. Uzeo ski pass Dolomiti superski. Nadam se da cu maksimalno iskoristiti vreme
    Sa srećom, bravo!
    Želim ti da uživaš u novoj ski sezoni.


  2. #132
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Ski opening se blizi (za mesec dana tacno), barem za mene a snjega nigde. Treba li da se brinem?
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #133
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Nocas se krece pravac Arabbe. Javim se da podjelim utiske. Ima li iko od forumasa da ce biti u regiji u narednih 5 dana?
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #134
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2015
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Kakvi su utisci,ja sam u arabbi i dolimitima u januaru tako da je svaki savet dobrodosao

  5. #135
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    5 dana Arabbe zavrseno, sezona otvorena. Ostavljam par komentara pa mozda nekome budu od koristi.
    Isli smo iz Banja Luke putem Zg-Ljubljana pa malo u posjetu Trstu pa Pordenone - Conegliano- Langarone - Forno di Zoldo pa Arabba. Vratili smo se drugim putem tj sisli smo s planine drugim putem koji je daleko bolji i manje zavojit a to je Arabba-Cencenighe Agordino-Belluno-Conegliano-Pordenone pa dalje prema Ljubljani. Toplo preporucujem ovu drugu varijantu.
    Sto se tice smjestaja, perfekcija. Smesteni na samoj stazi, polazna stanica zice Burz, ski in ski out u Residence Evaldo. Sauna, welnes, garaza, super cisto i toplo, sve preporuke. Svako jutro topla peciva pred vratima (ekstra placanje).
    Sto se tice skijanja, sve ima svoje prednosti i mane. Skijanje u Arabbi odlicno, odlicne staze, uređene, tvrde. Definitivno za naprednije skijase posto su sve crveno-crne. Mana skijanja u Arabbi je hlad. Sve staze u Arabbi prema marmoladi su stalno u hladu a temperature su prosecno bile -10.
    Arabba kao mjesto nula. Barem moje misljenje tako. U cjelom selu jedan super market koji je ujedno i suvenirnica. Jake cjene. Moj savjet, ponesite svoju hranu poa vam nista ne treba. Jos par sport shopova (2-3) i 2-3 restorana, nista vredno spomena. Navecer sve pusto. Inace radno vreme svega je do 18:30 ili 19:00, zavisi. Jedno vecer smo otisli do Corvare, daleko punija zivotom. Puno butika i trgovina, opasno skupih s high class brendovima, nisam primetio nikakve low budget shopove. U svemu tome smo nasli jednu jako povoljnu piceriju i sve preporuke za picu. Cjenu su od 8-11 eur za picu i 3-4 uer za veliko pivo. Mislim da je Pizzeria Fornella ali nisam 100% siguran.
    Sellaronda se odskijala dva puta, po jednom u svakom smjeru i definitivno savjetujem na se ide u naranđastom smjeru, ne zelenom, bolja je povezanost i ljepse skijanje. Da li zbog tempa kojim smo skijali ili sta ali mislim da nema staze koju nismo prosli. Po aplikaciji na telefonu za 4 dana skijanja 200km staza smo prosli.
    Za mene licno Alta badia regija je bila najbolja za skijanje pa potom dio Bellvedere. Inace te regije su stalno osuncane a staze fine i siroke. Vecinom crvene. Val gardena i Arabba su mi iste, stalno u hladu mada su staze u Val gardeni daleko blaze od arabbe. Dobre ali stalno hlad. Nazalost marmalada se nije skijala i ako je bila otvorena posto zica tj spojnica Arabba- Marmalada nije radila. Paso padon je bio zatvoren a otici autom do Malga Ciapela da se skija marmalada nije nimalo blizu.
    Vreme je bilo suncano, za skijanje raj. Sve staze su topovima pokrivene, na onima na kojima se skija topovi rade noci, one koje se jos pripremaju, topovi rade 24h.
    Izmenio/la Grazer; 18.12.2018 u 11:41.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #136
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #137
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Da jos dodam da Gran risu nismo skijali posto je bila zatvorena za trening i za trku koja je vozena u nedelju. Prisao sam joj bocno, crvenom stazom i onda kad smo se penjali gondolom nazad video koliko je strma i uska. Steta sto nisam bio u prilici da ju probam
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #138
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Subjektivan doživljaj je jako obojen objektivnim okolnostima.
    U decembru kada je sunce najniže i kada je obično najhladnije i dan najkraći, severna orjentacija staza u Arabi (Porta Vescova strana) bude mana jer kako vise puta pominješ ceo dan su u hladu, slabije se vidi, studenije je...
    U martu mesecu sunce je visoko, te staze više nisu u hladu, mnogo je toplije i severna orjentacija tih istih staza postaje njihova najveća vrlina, zato što su ravne kao piste i tvrde skoro ceo dan.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •