Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 138

Tema: Arabba

  1. #91
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Dobro Wlad, mi ćemo da krenemo iz Ortiseija, pa ako zaglavimo negde usput, ti si kriv


  2. #92
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ja bi ti savetovao da koristis onaj bus kroz dolinu do Selve i u odlasku, tu hvatas prvu žicu na otvaranju i da ides preko Badie (čini mi se da je brže) da bi do Arabbe stigao sto ranije. To sve da bi izbegao nenormalnu gužvu koja zna da bude na dvosedu od medjustanice u Arabbi i na gondoli za Marmoladu, a koja je najveća izmedju 10:30 i 12:30. Bolje da to vreme provedeš na vrhunskoj neizrovarenoj stazi Marmolade nego smarajući se u redu. To da li ćeš stići je subjektivna stvar. Ovde ima ljudi koji su na skijama iz Arabbe išli do Kronplaza, Alpe di suisa, Civette, Cortine i stizali nazad a ima i onih koji i Sellu obilaze kolima.

  3. #93
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    sve to stoji (ako dolaziš iz smera Alta Badie)....uz to još gužva na Malga Ciapeli, koja ti uzme 1-1.5 stajanja u redu..bio, vidio, i nikad više neću to ponovit.... Imam slike sa vrha Marmolade...it to je to....fučka mi se za "kao" lepe razglede i ultimativni must see....radijem si pronađem neku konkretnu stazu van Sella Ronde....i piči miki...

  4. #94
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nemijazz Pogledati poruku
    Ja bi ti savetovao da koristis onaj bus kroz dolinu do Selve i u odlasku, tu hvatas prvu žicu na otvaranju i da ides preko Badie (čini mi se da je brže) da bi do Arabbe stigao sto ranije. To sve da bi izbegao nenormalnu gužvu koja zna da bude na dvosedu od medjustanice u Arabbi i na gondoli za Marmoladu, a koja je najveća izmedju 10:30 i 12:30. Bolje da to vreme provedeš na vrhunskoj neizrovarenoj stazi Marmolade nego smarajući se u redu. To da li ćeš stići je subjektivna stvar. Ovde ima ljudi koji su na skijama iz Arabbe išli do Kronplaza, Alpe di suisa, Civette, Cortine i stizali nazad a ima i onih koji i Sellu obilaze kolima.
    Nisam ni znao da sa Selle uopšte stazama može da se priđe do Cortine i Kronplatza.

    Ja i razmišljam, ako budemo išli na Marmoladu, možda je bolje sesti u auto i biti tamo što ranije?

  5. #95
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Nisam ni znao da sa Selle uopšte stazama može da se priđe do Cortine i Kronplatza.

    Ja i razmišljam, ako budemo išli na Marmoladu, možda je bolje sesti u auto i biti tamo što ranije?
    ne bi bilo loše.....

  6. #96
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Nisam ni rekao stazama nego skijama. Sve gore pomenute destinacije podrazumevaju kraća premošćavanja ski busevima. Ljubiteljima vožnje kolima do skijališta preporučujem Korušku i Istočni Tirol (top ski pass) kao jeftiniju, bližu, boljim i bržim putevima, kroz doline, povezanu regiju.

  7. #97
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Plageton-e ja ti ne preporučujem da ideš od Ortiseia do Malga Ciapele kolima sabajle pošto put nije kratak, a onda si "osuđen" da skijaš manje-više samo na Marmoladi (pošto posle moraš da se vraćaš na isto mesto).

    Gužve mogu da budu velike ako se ispuni neki od dva uslova:

    - ideš u sezoni (kada je i svuda manje više gužva )

    - kreneš kasno

    Ako kreneš rano, pogotovo ako uhvatiš skibus do Selva Gardene (kako ti je predložio nemijazz) i odatle kreneš prvom žicom (Dantercepies) nemaš problema...

    Važno: izbegavajte da idete u krug vikendima i na početku smene - svi žele da vide i to čudo pa onda nagrnu od jednom

    U tim danima, kada dođete obiđite VG dolinu, sledeći dan npr. AB dolinu, jedan dan Arabba dolinu itd... Skijajući samo krug praktično ne vidite delove koje prolazite - očešete i zaobiđete celu AB i Arabbu.

  8. #98
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Zapravo sam mislio kolima do Arabbe, ne do Ciapele, ali u svakom slučaju savet usvojen.
    Tamo smo prve nedelje februara, znači ful sezona, znam, gužva.

    A inače shvatio sam već da je glavno skijanje po dolinama, sama Sella Ronda u oba pravca je više prevozno sredstvo nego skijalište.

  9. #99
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Osim Cortine i Kronplatza, sve mozes da obidjes na skijama, ali ja to ne bih preproucivao. Bas kao sto kazes, pravo skijanje je po dolinama i jedino tako zapravo mozes da kazes da si obisao Dolomite. Ima na Sella Rondi par stvarno dobrih staza, ali u svakom od tih skijalista, najbolji su mi staze bile one van rute. Ogromna je regija i ako pokusasa da je obilazis na taj nacin, provesces dane vozeci se zicarama i na kraju ces shvataiti da si neke povezne staze i zice koje su oko tvog smestaja vozio po desetak puta u prebacivanju na drugu stranu, a da neke najbolje u drugim mrestima nisi ni posetio.
    Moj savet, kola ili eventualno bus, po mogucstvu smestaj na nekoj od "centralnih" lokacija (Corvara, Colfosco, La Vila) i obilazak. Sa smestajem u tim mestima dobijas mogucnost da Alta Badiu, Val Gardenu i okolinu, pa cak i Arabu i Marmoladu obidjes bez kola, a za ostatak parkiras ispod gondole i ceo dan uzivas, bez cimanja sa prebacivanjem i vijanjem poslednjih zica.
    U svakom slucaju, velika je steta da ne posetis bilo koje od skijalista na Sella Rondi kako treba, a takodje i Kroneplatz, koji je nesto dalje. Cortinu po meni mozes zaobici,ona je na mene ostvila najslabiji utisak od svih skijalista tamo.

  10. #100
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    dobro si rekao, da je tebi Cortina ostavila naslabiji utisak...recimo meni nipošto, jedino možda zbog starih naparava....ali dio skijališta izpod Tofane je meni vrh (Monte Cristallo ču posetit ove godine)....Isto važi i za Cinque Torri, a ni ni crvena iz Falzarega nije loša.....tako da svake oči imaju svog slikara...meni je Cortina obavezno jedan dan na skijanju....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •