Ove godine, posle par godina skijanja u Italiji, odlucili smo se da idemo u Francusku, juzni Alpi, Val d Allos. Najvise nas je privukla cena i naravno zelja da malo promenimo. Uplatili smo aranzman preko agencije Ski&Sun, a oni su koristili usluge Ski bus-a. Naravno slike i prica sve u superlativu, 180km+50km ski staza, tri skijalista, povoljan ski pasi da ne nabrajam. Naravno ko ne plati na jednom mestu obicno plati na drugom. Jos pre puta sam na francuskom sajtu taj isti apartman koji smo mi platili sa popustom oko 600eu, nasla za 250 ali steta je vec bila napravljena. Ali sta reci, malo mi se stisao bes posle Monte Carla gde smo svratili u povratku ali tih 1500km puta zbog trecerazrednog skijalista zaista nije vredelo. Zicare ko Jahorina "99, staze jedan dan sredjene, drugi nista, ni vreme nas nije nesto posluzilo, slabo je bilo snega kada smo dosli (mada je kasnije napadao) , vetar duva bez prestanka (sto je tamo izgleda uobicajeno). Radile su svega 4 zicare od toga 2 za pocetnike. Vozis se po 15 min skijas 5, i tako sve u krug. Od ova dva druga skijalista naravno nije bilo nista, jer nije bilo dovoljno snega a i ne trude se da ga obezbede. Niko nije ni pomislio da ocisti sedesnice, jer je vejao sneg dva dana (u Italiji to redovno rade) tako da sedis na potpuno mokrim sedistima. Iz agencije naravno se prave ludi i ako su doveli 400 ljudi i pitam se ko bi im dosao uopste tamo, sem na prevaru. Mi smo aranzman platili 200 eu po osobi sa ski pasom,bez prevoza, nije bilo popusta za decu. Naknadno smo culi da su preko ski busa aranzman placali 330 eu sa prevozom!!! Ovaj put je najbolje prosla agencija a da niko od njih nije ni isao da vidi sta se to nudi za taj novac. Moje iskrene preporuke za sve koji se dvoume, nemojte ici, mesto je nikakvo, cene su sulude, kafa od 3eu pa navise a Francuzi u hoteli katastrofa. I jos jedna zanimljivost i stvarno necu vise, internet 30eu 7 ili 6 dana ali samo kod recepcije i samo od 16h-20h i ne radi kada duva vetar. Vise srece drugi put