Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Valle d'Allos, da li je neko bio?

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    24.10.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    U Francuskoj su SVUDA extra staze, jedino su u nekim centrima dominantni prastari liftovi:(((

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    17.11.2009
    Godina
    32
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    Svaka cast za izvestaj .Mislio sam da niko nije bio al ima neko i da jesteKolika je pokrivenost vestackim snegom i kolika je onako prosecna duzina staza?

  3. #13
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Marshal Pogledati poruku
    Skijao sam u martu ove godine na gorepomenutom skijalištu, sa smeštajem u Pra lupu. Snega je bilo u izobilju, sve staze su radile, mada nas vreme nije poslužilo, padao je sneg.Imali smo tri sunčana dana jedan polovičan i tri dana je padao sneg. Staze u gornjem delu tvrde pri dnu mekanije (martovsko skijanje).
    Ne razumem, ja sam mislio da je dobro kad pada sneg na skijanju!

  4. #14
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    [quote=Marshal;59153]Evo mali ski info vezano za Pra Loup/Val d'Allos

    ... mada nas vreme nije poslužilo, padao je sneg. .....
    Uf, sto bih ja voleo da me bas tako ne posluzi vreme i da mi preko noci nagruva bar 1m i tako 3 dana!

    Pozdrav svima i zelim vam da i sve nas zajedno za promenu gde god da skijamo tako ne posluzi vreme.

  5. #15
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Vreme 3 / 3 ... idealno.....

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    Razmiшljala sam na isti naчin kao i ti, raspitivala se malo i rekla mi je drugarica s koja je bila tamo prošle god da su neke žice stare i spore i odustala sam skupila kintu i idem u Tinj ove god
    U kom termiTu?

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    16.11.2011
    Lokacija
    BGD
    Godina
    44
    Poruke
    7

    Podrazumevano Pra Loup

    Što se tiče pokrivenosti sistemom za veštačko osnežavanje, on je uglavnom prisutan u nižim delovima skijališta. Južni alpi nemaju problema sa snegom, zbog vlažnog vazduha koji dolazi sa mediterana.
    Staze su, što je dosta neobično s obzirom na visinu centra, poprilčno duge. Visinska razlika je odlična. Nema kraće staze od 1km, neki prosek bi bio oko 1.8 km. Recimo veza Pra loup-Val d’alos (staza quartiers) je duga otprilike 4 km, mada ta staza je izazov samo u prvoj treći, ostalo je relativno ravno i usko sa ponekim jačim nagibom.

    Što se tiče vremena, za mene je idealna kombinacija da sneg pada pre nego što ja dodjem, pa onda narednih 6 dana da bude debeo minus , recimo -6,7C i da piči sunce. Zbog obilnih padavina u prva dva dana nije radila veza Pra loup-Val d’alos. Trećeg dana su je otvorili tek oko 12 pošto su prethodno bacali eksploziv. Već pomenuta staza je faktički usečena u planinu, a padine iznad staze su baš strme. U Val d’alosu tih dana nije radila žica observatorie sa pripadajućim stazama iz istog razloga. Pet dana smo imali 4/5 za lavine.

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    56
    Poruke
    13

    Podrazumevano Upravo se vratio

    ukratko, što se tiče skijanja, generalno, ocena 4, što se tiče mojih iskustava iz Francuske ocena 2.
    Ski bus aražman 31.12-7.1. Smeštaj OK. Standardno, što sam i očekivao.
    Skijanje, što vas najviše zanima, skroman ski centar, realno 3 staze, jedna plava, dve crvene u Val d' Allos - La Foux, veza sa Pra-Loup-om nije radila ni jedan dan, pa o tome nemam šta da pišem. Val d' Allos - Le Seignus takodje skroman centar, dve lepe staze, ali skijaška veza sa La Foux ne postoji, autobuski prevoz radi savršeno i besplatno, na sat i po, prema redu vožnje, 10-tak minuta traje vožnje.
    Smatram, da je organizacija ski centra, dobra, ali zbog vremenskih prilika bili smo uskraćeni za veći užitak. Sneg je padao 3 puta, ali praćen jakim vetrom, zbog kojeg su neke staze zatvarane. Vetar je činio da neki delovi staze budu pod smetom, a drugi pod ledom. Osnežavanje radi, ali je takodje bilo ograničeno vremenskim uslovima, ili jak vetar ili visoke temperature, dešavalo se da pada vlažan sneg ili čak kiša.
    Ipak, skijao sam svaki dan i kad pogledam kako je bilo u drugim centrima u istom periodu, možda i nije bio loš izbor. Za početnike dobro, na par mesta uvek uređene staze i mali FUN park za vežbanje akrobacija.
    Cene usluga kao i svuda u Fr. kafa od 1,5 eura pa naviše, u centru Sherpa-market, standardno. Svuda table i flaeri sa informacijama, naravno na Francuskom, i uglavnom samo na Francuskom.
    Zaključak: Ako ideš u Francusku da skijaš, sigurno ćeš skijati, ali mislim da ću u buduće birati ipak veće i poznatije centre. Ali... i Val d' Allos - La Foux, se gradi, širi, obnavljaju se žice, dao bih mu još jednu šansu...
    Pozdrav

  9. #19
    Skier 100jan avatar
    Datum registracije
    22.02.2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Skije / Bord
    Volkl RTM 86
    Godina
    38
    Poruke
    149

    Podrazumevano

    Kratko pitanje, ima li puno tabananja do/od staza ili je ski-in/ski-out sto bi rekli?

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    56
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Nema, samo mesto je jako malo, a pored pomenutog busa do Val d' Allos - Le Seignus postoji i lokalni bus koji kruži po mestu i staje na dosta stanica, besplatan.
    Inače smo bili smešteni na kraju mesta i da je bilo više snega samo se spustiš do prve žice skijama, 150m. Posle je sve povezano. Za one koji su na drugom kraju, postoji jedan dvosed pored kojeg nema staza, on je samo za izvlačenje do skijališta. Inače iz samog centra kreće najveći broj žica u krugu od 20m. Dobro organizovano.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •