Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: waveflax, sl, racetiger...pomoc!

  1. #11
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    ja se prosle sezone na testu odusevio drzanjem elanovih kantni... probao speedwave 14, slx ili slc, ne secam se najbolje, i na kraju gsx koji mi je bas legao... na zalost ne skupih para da ih kupim za ovu sezonu...

  2. #12
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Alpi, skija je fenomenalna, ali ova neproporcionalna slova su stvarno ružna. Skija ima jednu jedinu manu: ne uklapa se u moja vjerska ubijeđenja, tj. vjerujem da mogu pronaći pravu skiju za sebe za manje od 200 ojra.
    Ok Stevo,izvini zaboravih za te vjerske razloge . Postujem te razloge,ali bitno mi je da ti kazes da je dobra sto se tehnickih stvari tice

  3. #13
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Probao sam par sati demo skije krajem decembra Waveflex 14 (valjda ELX) i ja sam se pitao kakav je to promenljivi radijus a čovek/serviser mi objasni da ako više "pritisnem" skiju dobijam kraći radijus (što ima logike)..
    Yes wohl Herr Doctor, ali svaka skija ce da "promijeni radijus" ako je dovedes na rub i opteretis, u suprotnom moz da pritisces koliko hoces, dalje od zemlje nece

  4. #14
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nego, ako će ti to biti jedini par skija, zašto ne ideš na nešto širi model, npr. Waveflex 78 Ti (Magfire 78 Ti)? Na savršeno uređenoj stazi ne gubiš skoro ništa, a na lošijoj stazi dobijaš mnogo.
    Naisao sam na Waveflex 82 XTi na (povecem) popustu ali je ostala samo duzina 168cm. Tezak sam 85 kg i visok 187cm. Prema nekim tabelama koje sam video ovde na forumu meni bi odgovarala duzina od oko 175cm. Ova skija postoji u verziji 176cm i pise da se uzima 0 do -10 cm od vase visine.
    http://www.elanskis.com/pcc.asp#xpat...82XTi#lang=eng
    Da li stvarno toliko velika razlika u voznji izmedju ove dve duzine dasaka? Poslednje tri godine vozim Magfire 10 168cm (ove godine ih dajem bratu a ja trazim nesto novo). Gledao sam i 78 Ti ali su kritike mnogo bolje za 82 XTi.
    Mozda neko ima preporuku za neku bolju all-round skiju (a da ima da se uzme kod nas)? Gde bih u BGu mogao jos da trazim ovog elana tj duzinu 176 (moze i na PP da ne bude reklama)?

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    U planetbike, na sajtu vidim da imaju duzinu 176, mogu u NS da poruce skiju iz BG ako oni nemaju tu duzinu a BG ima

  6. #16
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    @zex: ja sam otprilike tvojih gabarita i vozio sam Magfire 14 (sto bi trebalo da je ista skija kao ta "tvoja") u duzini 168cm, bila je dovoljno stabilna za moj ukus. Jedino sto me se nije dojmilo su kantne, tacnije drzanje na tvrdom snijegu/ledu.

  7. #17
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Hvala! Zvao sam Planetbike u BGu i kazu da nije problem da se posalju u NS.
    Znaci sad ostaje samo da odlucim da li 168 ili 176 cm
    Znam da se duze uzimaju ako se brze vozi ali ja ne volim bas da jurcam po stazama (jedino kad bas nema nikoga na stazi). Za Magfire 10 je bila preporuka Elana -5/-15cm a za ove je 0/-10 i ako uzmem 168 to ce biti skoro pa -20cm.
    Ajde neko ko ima iskustva ako moze malo da prokomentarise.
    Zafaljujem

  8. #18
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Hvala! Zvao sam Planetbike u BGu i kazu da nije problem da se posalju u NS.
    Znaci sad ostaje samo da odlucim da li 168 ili 176 cm
    Znam da se duze uzimaju ako se brze vozi ali ja ne volim bas da jurcam po stazama (jedino kad bas nema nikoga na stazi). Za Magfire 10 je bila preporuka Elana -5/-15cm a za ove je 0/-10 i ako uzmem 168 to ce biti skoro pa -20cm.
    Ajde neko ko ima iskustva ako moze malo da prokomentarise.
    Zafaljujem
    Ej . . . ne ides na olimpijadu i ne kupujes ferarija,pa da se dvoumis koju kubikazu . Brate uzmi taj 168 i uzivaj,sto si do sad vozio. Ako ti odgovara onda ne vidim u cemu je problem?

    Zaboravi tabele i gluposti,ne vjerujem da si neki "opak" skijas pa ce sad toliko da ti znaci "da li je 168 ili 176".

  9. #19
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    U teoriji dužina skija tj razlika u dužini se oseća preko neke prosečne brzine od 55-60km/h i to po neravnom terenu. U praksi je naravno sve drugačije i zavisi od mnogo faktora pa i od kvaliteta snega. Što kaže @alpinista, ako si opak i skijaš generalno preko 60km/h onda traži duže.

    Ja ne skijam nikada preko 40km/h, slalom vožnja prosek oko 30km/h (po GPS na telefonu), sa svojih 90kg sam od ove godine na 155cm i uživam.

  10. #20
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Ok, razumeo. Nema potrebe za nervozu. Jopopo je sasvim lepo objasnio
    Nisam opaki skijas samo sam hteo da se raspitam dobro posto sam eto imao priliku da biram izmedju duzina.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •