Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 85

Tema: (novi) Gvozdac

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Žičara 18r najverovatnije počinje na platou gde se Gvozdački potok uliva u Brzećku reku. Tu je sada zaravan od oko 50m dužine i do nekih 20m širine i nalaze se klupice i stolovi kao usputno odmorište ka Metodju. Nedaleko odatle je i gejzer koji izbacuje do 4m vode u vis kada su povoljni hidrološki uslovi. Sam gvozdački potok je relativno uzana vododerina i leti se bez problema ide njime (tu ide planinarska staza) a sa stane je gusta šuma. Jaruga počinje gde se sada završavaju sidra Ledenice i Gvozdac. Crvena staza iz master plana najverovatnije ide uz sam potok ili po levoj obali. Ako reše da stazu sprovedu uz potok biće širine od 5-15m (uža bi bila na početku). Crna staza koja ide sa Karamana je gotovo sigurno već sada prosečeno parče šume koje se vidi negde na polovini prečice izmedju početnih stanica staza Karaman (10) i Gvozdac i sasvim je lepa široka padina a 19r počinje sa mesta gde staza ulazi u sam Gvozdački potok.

  2. #22
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Nadajmo se da i u SS vide ono sto vidimo svi ovde - sa jednom novom zicom 19R dobija se 5-6 crnih staza.

    Skoro sam siguran da uz vestak na Gvozdcu i Gobeljama ovaj potez znacajno menja karakter Kopaonika i otvara ga ka naprednijim skijasima. Ni jedno ni drugo nisu (bar se ne cini tako) preskupi zahvati, a donose bas puno.

  3. #23
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    i jos kada ne bi tabali stazu ratracima osim pocetkom sezone da naprave dobru ledenu podlogu za frisak sneg, bila bi prava crna (pre crvena)neuredjena staza koju bi izbegavali i odvazniji pocetnici, te bi iste bile garant bez guzve.

  4. #24
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Nadajmo se da i u SS vide ono sto vidimo svi ovde - sa jednom novom zicom 19R dobija se 5-6 crnih staza.

    Skoro sam siguran da uz vestak na Gvozdcu i Gobeljama ovaj potez znacajno menja karakter Kopaonika i otvara ga ka naprednijim skijasima. Ni jedno ni drugo nisu (bar se ne cini tako) preskupi zahvati, a donose bas puno.
    Tako je, i još samo da naprave parking kod prilaza Metođu da možeš kolima do početka 18R i eto radosti. Ne moramo da se guramo gore nego u Brzeće i kolima 15 min do 18R

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da SS već ima plan za ovu godinu, u krajnjem slučaju zato što su morali da "konkurišu" za sredstva iz budžeta. Sada samo možemo da se nadamo da se planovi poklapaju sa "našim" .

  6. #26
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Tako je, i još samo da naprave parking kod prilaza Metođu da možeš kolima do početka 18R i eto radosti. Ne moramo da se guramo gore nego u Brzeće i kolima 15 min do 18R
    Mislim da i nije baš izvodljiva ta ideja sa parkingom. Mesto gde je rampa i putokaz nije toliko blizu početnim stanicama, ali je ozbiljniji problem što bi skijama trebalo da se ode na skroz drugu padinu brda u odnosu gde idu staze. Zapravo rampa je na mestu gde se stari put iz Brzeća odvaja od sadašnje trase i ide ispod Sokolove stene sve do Jarma odnosno izvora vode Žljeba.

  7. #27
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @Max
    Sad' i ja vidim da je to put od skoro 1200m, neizvodljivo u pravu si.

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Tako je, i još samo da naprave parking kod prilaza Metođu da možeš kolima do početka 18R i eto radosti. Ne moramo da se guramo gore nego u Brzeće i kolima 15 min do 18R
    Jopopo teško da će biti parkinga kod 18R jer je ono zeleno šrafirano zaštićeno područkje kao i ono na dubokoj (pukli 1mil na pomeranje žice). A i daleko je od puta bar po MasterPlanu.
    U budućnosti će na Jarmu biti naselje, već početo, i naravno parking, negde, pa se spustiš do 10R i na Vučjaku si a tu vataš crnu do gvozdac staze i žice, ali sve to jednog dana ...
    Naravno ko ne spava na Jarmu...
    Priložene slike Priložene slike

  9. #29
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Mislim da je dobar kandidat za parking pocetna stanica zice na Gobeljama. Pocetak zice je nepunih 50m od puta. Sa desne strane puta (sikana) moze da se napravi solidna zaravan za parking. Takodje, parking na MArinim vodama ce vrlo verovatno biti prosiren (kad tamo dodje nova zica). Uz izgradjeni parking na SUncanoj dolini i novu zicu koja ce ici do Treske, mislim da ce to znacajno redukovati broj automobila u samom centru (parkinzi oko Konaka).

    Naravno, prava stvar je kabina iz Brzeca...

  10. #30
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mislim da se taj parking na Sunčanoj dolini (u dnu, blizu naselja) nije napravio, trebalo je ali Raška to nije uradila (vole da naplaćuju komunalne takse ali ne i da troše pare gore ). Mislim da je ova nova žica koja je urađena poslednja (ex KGB) koja ide prema naselju - po master planu, samo ostaje da se uradi taj parking uz nju i to je to, kada se napravi taj parking zaista nema potrebe da neko iz vikend naselja parkira u centru da bi skijao (osim uveče ako hoće da izađe). Ostale pozicije parkinga su ucrtane u master planu i verujem da će se držati toga.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •