Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 85

Tema: (novi) Gvozdac

  1. #51
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Koja to staza u evropi(ili bilo gde) ima 100% nagib?
    46 stepeni, tj. 103%.
    Manfred Pranger staza, Wipptal Ski Resort, Tyrol, Austria

    http://www.youtube.com/watch?v=l9ncsbO2-xw

    BUNAR!

    http://www.youtube.com/watch?v=zSlCz1moXOo
    http://www.youtube.com/watch?v=v1pstes9f2w
    http://www.youtube.com/watch?v=m2FjeUWvTeM

  2. #52
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    U evropi je najcuvenija Harakir, navodno najstrmja od onih koje se uredjuju, sa prosečnim nagibom od oko 80%.

    Od onih koje se ne uredjuju, a da su ucrtane u mape sigurno da ima strmijih...pogotovu u USA

  3. #53
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Da, znao sam i ja za Harakiri al ova je znatno strmija. Mada kolko čitam dosta se manipuliše tim podacima u smislu da li je nagib cele staze ili samo dela pa onda pisanje u procentima a ne u stepenima u cilju dodatnog zbunjivanja i marketinga.

  4. #54
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    Da li neko zna koliko je strma staza na Zabljaku, Savin kuk ili spust na Jahorini? Vozio sam obe, a onda gledao snimak ove staze u Austriji od 46 stepena....

  5. #55
    Member
    Datum registracije
    12.01.2013
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Lepo si me nasmejao.

    U proslom postu sam ti rekao da ne sporim cinjenicu da postoji PB 100,400,600 i da je odnos tezine i snage isti, samo je razlika u velicini. Dakle Mercedes c220cdi ima isto ubrzanje kao npr e270cdi.

    Prijatelju da znas osnovne stvari ne bi pisao ovakve stvari...

    Znas li sta je masa, a sta je tezina?
    Dal ima razlike izmedju mase i inercije?
    Znas li sta je gravitaciona sila?
    Znas li sta je konjska snaga i kako na nju utice otpor?
    Sta je obrtni moment?
    Dal ce maksimalna brzina ratraka biti ista na Kopaoniku i na Mont Blanc-u?
    Dal 4,5t snega moze biti 6m3? Dal moze biti 10m3?
    Dal si uracunao kakvo trenje pravi tih 4,5t?
    Uzmes osnove fizike pa sa razumevanjem proucis svaku definiciju i svaki zakon, pa se uhvatis tastature i komentarises.

    Ja ne mesam babe i zabe, ti ih mesas.

    Po pitanju investiranja, veruj mi da si tek izmesao mnogo toga, ne gledas objektivno cinjenice.
    Dal mislis da ce cena ski pass-a ostati ista ako se naprave nove staze?
    Znas li koliko ljudi se zali i na trenutnu cenu ski pass-a?
    Znas koliko ljudi ne ide na Kopaonik, jer im je skup ski pass?
    Sta je prioritet investiranja?
    Dal da se izgrade nove staze ili da imas aranzmane i za 1.Maj?
    Jahorina je ulozila milione, napravila 3 sestosede, kupila 50+ topova, ratraci, podloga staza i jos mnogo toga i onda se upitas dal moze to sve funkcionisati bez snega?
    Da li pored tolikih investicija ti i dalje zavisis od padavina ?
    Kupljeni su topovi, ali dal mogu topovi praviti sneg bez vode?
    Iskreno da ti kazem, meni je prvom u licnom interesu da se naprave te staze i da se Kopaonik siri u tom smeru.

    Po pitanju nagiba veruj mi da se svaka staza moze urediti, ali samo nizbrdo, a gde ces visak senga?
    Skoro svi ratraci se bez problema popnu uz nagib od 45stepeni, ili ti kako ti to volis predsaviti nagib od 100%.

    Indirektno, iz tvojih `zakljucaka` mogu zakljuciti da Kopaoniku nije potreban ratrak sa vitlom?

    Komentarises u drugoj temi ko ima kakav cekrk ili vitlo?
    A nisi uzeo u obzir sta moze Prinoth, a ne moze PistenBully.
    Gledas stvari povrsno, pa su ti takvi i rezultati odnosno u konkretnom slucaju komentari.

    Dzabe je i 2metra snega na nekim delovima, kad vetar odnese skoro sve, a ono sto ostane istopi neki jugo ili sunce.
    Pa pogledaj Jahorinu pre neki dan je bilo 140cm snega, a na izlazu sestosed Poljice nema ni 20cm snega.
    Tu postoje drugacija resenja, a to su vetrobrani, koje je Jahorina imala npr za ZOI 1984.

    Vec kad si spomenuo ratrak sa Besne Kolibe, evo ti jedan clanak pa procitaj. http://www.juznevesti.com/Ekonomija/...Srbije.sr.html

  6. #56
    Member
    Datum registracije
    12.01.2013
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mickeu Pogledati poruku
    Da li neko zna koliko je strma staza na Zabljaku, Savin kuk ili spust na Jahorini? Vozio sam obe, a onda gledao snimak ove staze u Austriji od 46 stepena....
    Spust na Jahorini je bas zahtevna staza i ima nekih delovi koji imaju sigurno vise od 55%, ta staza nezvanicno nije ispunjavala uslove za olimpijske igre, jer je bila previse opasna, razlog vise svakako je bio i S krivina.
    Na toj stazi se desila i jedna tragedija cini mi se 2006. ili 2007 godine.
    Na Balkanu mislim da su najopasnija Lavlja vrata na Sari.

  7. #57
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    Na brezovici sam bio dva puta ali se ne secam bas dobro lavljih vrata. Secam se dvoseda na Zabljaku koji vozi na Savin kuk. Kad pogledas iz korpe unazad, zaledis se. A na pocetku staze ispred sebe ne vidis stazu, vec rupu.... Kao i na pocetku spusta na Jahorini.

  8. #58
    Member
    Datum registracije
    12.01.2013
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od brkic1000 Pogledati poruku
    Skoro svi ratraci se bez problema popnu uz nagib od 45stepeni, ili ti kako ti to volis predsaviti nagib od 100%.
    [/url]
    Ispravka, mogu neki da sidju, al ne i da se popnu.

  9. #59
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Ti si klasičan političar koji tera populističke priče i samo postavlja besmislena pitanja.

    Ja sam u prethodnom postu sa činjenicama odgovorio na tvoja pitanja i dokazao da nisi u pravu, a ti mi sada kao nešto odgovaraš sa 100 pitanja i praviš totalnu digresiju i nešto tako pokušavaš da dokažeš, samo ne znam šta. Na najprostije pitanje nisi odgovorio:Odakle ti podatak da je ratrak sa vitlom duplo skuplji? Kako onda da očekujem nešto više.

    Pošto sam te naučio da koristiš tačku i veliko slovo, aj sad malo i o rečci li koja se piše odvojeno od reči ispred. Tako da ako hoćeš nešto da pitaš napišeš da li, a pošto voliš bez jednog slova, onda može samo da l'. Ne znam kako si stigao do 6. razreda i fizike kada nisi naučio osnovne stvari koje se uče kod učiteljice.

    U prvom postu si tvrdio kako sa "običnim" ratracima te staze ne mogu da se srede, a dokazao sam ti da mogu i da su do sada sređivane, a ti me sada pitaš o gravitacionoj sili, težini, masi, otišao si do Jahorine i Mon Blana, pa se vratio na Kopaonik sa cenom ski pasa, a tema je vezana za nove staze na delu Gvozdac.

    Očigledno je da nikada nisi čuo da je odlika velikih ljudi da veliki ljudi govore o njima, a ne sami o sebi pa si se tako odmah pohvalio "uspesima", a ništa od toga opravdao. Ako baš želiš mogu ti odgovoriti na sva pitanja koja si postavio, ako hoćeš mogu i da ti izračunam gravitacionu silu između protona i elektrona u atoma vodonika preko kvantne mehanike, nije problem, ali mislim da nema potrebe za tim, jednostavno prihvati činjenicu da nisi bio u pravu u vezi onoga za ratrake i to je sve. Ljudski je grešiti, samo pametan čovek prizna grešku i više ne pravi, a budala ih ponavlja i dalje i tvrdi da je u pravu, ti izaberi šta si.
    Pozdrav

  10. #60
    Member
    Datum registracije
    12.01.2013
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mickeu Pogledati poruku
    Na brezovici sam bio dva puta ali se ne secam bas dobro lavljih vrata. Secam se dvoseda na Zabljaku koji vozi na Savin kuk. Kad pogledas iz korpe unazad, zaledis se. A na pocetku staze ispred sebe ne vidis stazu, vec rupu.... Kao i na pocetku spusta na Jahorini.
    Lavlja vrata su bila kad dodjes onim jednosedom sto krece iza Omorike (cini mi se da se tako zvao hotel) gore na vrh, pa levo si mogao da ides na jedinicu, a desno na dvojku.
    Kad krenes na dvojku, pocetak je normalan, ali posle dolazis, pa mogu slobodno reci liticu, to je pre bio kao uzak kanal, a vojska je 97-98 taj kanal poravnala pa su kao nesto `sredili.
    Dovoljno je reci da je na pocetku tih Lavljih vrata jedno vreme bio covek, redar, koji je upozoravao da je staza opasna i da ako niste vrhunski skijas ne spustate se ...
    najgore je bilo to sto su sa strane stencuge, tako da su neke greske bile i kobne.
    Bio sma ocevidac dva ozbiljna pada
    1. jedna devojka (cini mi se da se zvala Fljorija) polomila obe noge, karlicnu kost i ostala je bez svesti.
    2. jedan momak koji je slomio ruku ( otvoren prelom)

    Posle tih Lavljih vrata bio je onaj kontra breg, a posle tog kontra brega izlazio si na sidro.
    Inace Sar planina je imala stvarno zahtevne staze, ja sam jedno vreme skijao sa pokojnim Harisom Curanolijem (pravi poznavaoci skijanja zna ce o kome se radi) i kaze da se na Sari obicno unervozi.
    Spust na Jahorini je takodje zahtevan, ali ne bih mogao bas objektivno uporediti sa Lavljim jer sam na Lavljim zadnji put skijao 1999, a na spustu prvi i zadnji put 2006 (ako me secanje dobro sluzi), ipak mislim da su Lavlja bila opasnija.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •