Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: Kupovina skija? novo vs polovno

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @jopopo
    Te skije nisu Progresor , jesu carving skije kao i sve u Intersportu. Namenjene su srednje i malo naprednijim skijasima, recimo ko skija ne vise od 12 dana godisnje, kantovi solidnii dovoljno prastaju greske. Malo je stariji model ali to nemoj da te brine. Inace cena tih skija varira od akcije do akcij i ume da padne i ispod 20 000 din

  2. #22
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @ Gile
    Skija za sve uslove i za osrednje skijase, skija se lako predacuje sa ruba na rub, i zahteva malo znanja carving tehnike i samom prilagodjavanju skije sto traje 1 dan

  3. #23
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @Milanpop
    Upravo si opisao kako skija moj brat tako da će mu završiti posao a bolje su sigurno od ovih što ih ima već više od 8 godina. Cena je ako sam ga dobro razumeo sa vezovima oko 23.000 RSD.

    Hvala.

  4. #24
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gile Pogledati poruku
    Skije za koje sam pitao su Rossignol Alies 166cm R13. Molim za komentar. Hvala.
    Da nije Rossignol Actys? I još neki trocifren broj iza?

  5. #25
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Da nije Rossignol Actys? I još neki trocifren broj iza?
    Bas kao sto sam napisao.

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    @ Gile
    Te skije su takodje za carving kao i 95% skija na trzistu, tog tipa. E sad, posto skijas vec koliko si naveo, trebao bi da razmislis u opste koja te vrsta skije zanima. Da li zelis skiju za slalom, veleslalom ili model za sve. S obzirom na tvoje iskustvo i dane provedene na snegu trebala bi ti ozbiljnija skija, Neko je spomenuo Fishera progresora 10 sto je dobra skija ali nisi dao dovoljne upute za koje si skije zainteresovan a i mene si zbunio sa pitanjem da li je to carving skija ili ne jer sa skoro svim skijama ti mozes da carvujes do mile volje samo ti treba odgovarajuca tehnika i kondicija. Inace ima puno dobrih modela na izboru. Inace Rosignol skija je dobra skija, teziste na sredini skije je uradjeno radi bolje kontrole skije i da bi se lakse dizala na rubove i napomeni do koliko kesa si spreman da ides jel koliko para toliko i muzike
    Vec sam naveo jedne Rossignol skije koje su mi zapale za oko. Voleo bih da skije platim oko 20.000din. Ove su ipak malo skuplje ( preko 30.000din). Nebih da platim nesto sto ce izdrzati 3-4gidine. Ukoliko ima nesto bolje javite.

  7. #27
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Da nije Rossignol Actys? I još neki trocifren broj iza?
    Alias A74, ostalo sam sve napisao. Prihvatam sigestije i savete.

  8. #28
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gile Pogledati poruku
    Alias A74, ostalo sam sve napisao. Prihvatam sigestije i savete.
    Možda ti ovo pomogne:
    http://www.skijanje.hr/oprema/skije/...10-11?id=22161
    http://www.ski-trip.net/rossignol-20...1063&rating=30
    http://www.ski-review.com/ski_review...s_carbon_2011/

  9. #29
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano Salomon H X-wing vs Rossignol Alias

    Salomon H X-Wing L= 163cm ili Rossignol Alias L=166cm? Mekako mi se izbor smanjio na ova dva modela Pomazite, dajte misljenje i preporuku.

  10. #30
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    nemam iskustva ni sa jednom ni sa drugom skijom; ali da sam na tvom mjestu ja bi biro Alias-a, ako ni zbog cega drugog, onda zbog experimenta, jer su ugradili revolucijonarnu tehnologiju u tu 'obicnu'' alround skijicu; dakle pri vrhu skije je ugradjen rocker sistem (kad skijal lezi na ravnom, vrh, tj citav prednji dio skije (a kod nekih modela i rep) je visi od sredine skije)
    do sad je ova tehnlologija primjenjivana iskljucivo kod freeride modela, zbog lakseg float-a u dubokom snijegu.
    eto sad Rossignol tvrdi da ovaj sistem ima prednosti i na stazi; jer kako oni kazu rocker sistem cini skiju agilnijom pri pravljenju zavoja; princip je jednostavan: kad rocker skiju oboris na kantnu, vrh ''ostaje u vazduhu', samim tim je pritisak po cijeloj duzini kantni manji (jer je samo jedan dio kantne potpuno dodiruje snijeg i samim tim se skijom lakse upravlja. interesantno.
    Izmenio/la Sapa; 02.02.2011 u 22:38.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •