Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 60

Tema: Treking aplikacije za mobilne uređaje

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Pitanje za vas koji ste uspešno nekom mobilnom aplikacijom uspeli da pribeležite skijanje u toku dana.

    Da li i kako te aplikacije znaju da ne treba da beleže put koji se pređe žičarom? Da ne bude po aplikaciji odskijanih 60km, a ono pola od toga bili usponi žicama.

    A da rešenje problema ne bude to da posle svakog uspona žicom izvadim mobilni i kažem mu "e vidiš sad se spuštam, sad beleži", i tako za svaki spust.

  2. #12
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ja nisam probao te aplikacije, ali mi se cini da bi rjesenje moglo da ima veze sa tim da se obicno skija nizbrdo.

  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    oggy ti je odgovorio

    Inače čitao sam da su Garmin satovi mnogo bolji od Suunto što se tiče brzine update i preciznosti - da li je to staro ne znam. Ono što znam je da se garmin sat u FR na -20c zaglupio par puta - u prevodu ne valja ničemu - za trčanje je odličan.
    (radi se o Garmin Forerunner 405)
    Izmenio/la wlad; 23.01.2011 u 16:54.

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    A vi koji ste to probali u praksi jel dobro radi i na stazi ili samo u teoriji?

    Pitam upravo zbog toga što je meni moja aplikacija nešto potpuno konfuzno beležila. Mada to može da ima veze i sa prijemom signala i nekim drugim stvarima.

  5. #15
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa ne mora to da ti radi aplikacija, ono što nama skijašima treba je da prosto samo beleži tracklog. A posle to možeš da učitaš u bilo koji program i/ili sajt i da ti on analizira podatke. Ja sam koristio Garmin Colorado za beleženje trackloga i to funkcioniše perfektno - jedina mana je da zauzima prostor u džepu - a za mob. aplikacija (iPhone) pojede bateriju tako da mi to ne treba ništa , a i iPhone 3 ima dosta neprecizan GPS (čip). Kada analiziraš podatke on će ti ispisati koliko si prešao uzbrdo (žica), nizbrdo (skijanje), brzine, koliko si vremenski skijao, koliko odmarao i sl. statistike.

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ok, hvala na pojašnjenju, to sam hteo da čujem.

  7. #17
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Postoje lagovi u aplikacijama zbog grešaka u radu GPS kada se javljaju nenormalni parametri. To je do aplikacije i do njene izrade, treba da predupredi takve stvari tj da greške utiču na rezultat.

    Sada za vikend probao par njih na Android platformi i nisam pronašao aplikaciju koja ne registruje vožnju žicom. Ručno sam uključivao i isključivao snimanje. Jedina opcija bi bila da program ne registruje prilikom skijanja određenu minimalnu brzinu koja odgovara brzini žice ali je teško pretpostaviti da se svi kreću brže od žice, ima i početnika ili kretanje uzbrdo kao što je pomenuto gore.

    Naravno da postoji analiza u smislu šematskog prikaza brzine, tempa i sl. ali samo na telefonu pa ne mogu da vam pokažem ovde.
    Evo kako se prikazuju rezultati na mapi.

    (RunKeeper)
    (CardioTrainer, vidi se i vožnja žicom, plave tačke na sredini staze su registrovana pauza)
    Izmenio/la jopopo; 23.01.2011 u 21:54.

  8. #18
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Evo i ja se vratio sa skijanja gde sam malo testirao par aplikacija na nekoliko različitih uređaja. Konkretno MyTracks za Android (na Huawei U8110 i HTC Tatoo) i Sports Tracker za Symbian (na Nokia 5800 Express Music i Nokia N78).

    Oba programa imaju prilično jasan i jednostavan interfejs, pri čemu je interfejs Sports Tracker-a vizuelno dopadljiviji i bogatiji funkcijama. Oba beleže osnovne podatke zanimljive za kasniju analizu i prikazuju ih grafički, ali je Sports Tracker bogatiji opcijama, kao što je na primer fotografisanje ili snimanje videa sa geo tagingom. Međutim, za razliku od Sports Tracker-a MyTracks je otvorenog koda i posetivši njihov sajt video sam da se intenzivno radi na dodavanju novih opcija i uklanjanju uočenih problema što u nekom kratkom vremenskom periodu može izbaciti MyTracks na vrh po svim kriterijumima.

    Sports Tracker poseduje specijalizovani sajt na koji se snimljeni podaci pohranjuju i prikazi na njemu su fenomenalni i jednostavni za analizu i poređenje. Za razliku od njega MyTracks podatke izvozi u Google Docs tabelu i Google Fusion Tables odakle se može dobiti vizuelizacija u vidu mape i ostali podaci, ali to sve izgleda dosta siromašno i ograničeno. Oba programa imaju opciju da izvezu podatke u različitim formatima koji se mogu zatim učitati u druge specijalizovane programe ili sajtove.

    Iako prikupljeni podaci (MyTracks vs. Sports Tracker) nisu bili identični nisu se ni puno razlikovali. Razlika je bila minimalna tako da može da se kaže da je preciznost svih uređaja/aplikacija bila uporediva. Međutim dešavalo se da Sport Tracker na obe Nokije ne pribeleži intervale od 30tak minuta a nekada i po čitavih 2 sata, a takođe su davali i neka čudna očitavanja. Na primer oba uređaja su mi u par navrata očitali max brzinu od 84, 101 ili 111 km/h. Tih nekoliko vrednosti su jednostavno odskakale od ostalih pribeleženih vrednosti ali i od vrednosti koje je zabeležio MyTracks, sem toga znam sigurno da toliko brzo nisam išao Da li zbog gubitka signala ili je sama aplikacija u pitanju ne znam ali simptomi su identični na obe Nokie. Za razliku od njih oba Androida su konstantno beležila podatke bez ikakvih "rupa" i nisu imali čudna očitavanja.

    Što se tiče baterije ni jedan od telefona nije imao problema da sačuva bateriju tokom celodnevnog skijanja. Uključivao sam aplikacija po dolasku na staze i isključivao ih na kraju dana, uz zaustavljanje/pauziranje tokom pauze za čaj.

    Za sada definitivno ostajem uz MyTracker prvobitno zbog toga što koristim Android ali i zbog toga što mislim da ima veliki potencijal koji će tek ispoljiti u bliskoj budućnosti. Ako neko uradi poređenje nekih drugih aplikcija neka napiše utiske, a evo kako izgleda Google Fusion tabela (kada se klikne na krajnu tačku dobija se statistika):

    http://www.google.com/fusiontables/D...?snapid=140025

  9. #19
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Evo i ja se vratio sa skijanja gde sam malo testirao par aplikacija na nekoliko različitih uređaja. Konkretno MyTracks za Android (na Huawei U8110 i HTC Tatoo) i Sports Tracker za Symbian (na Nokia 5800 Express Music i Nokia N78).

    Oba programa imaju prilično jasan i jednostavan interfejs, pri čemu je interfejs Sports Tracker-a vizuelno dopadljiviji i bogatiji funkcijama. Oba beleže osnovne podatke zanimljive za kasniju analizu i prikazuju ih grafički, ali je Sports Tracker bogatiji opcijama, kao što je na primer fotografisanje ili snimanje videa sa geo tagingom. Međutim, za razliku od Sports Tracker-a MyTracks je otvorenog koda i posetivši njihov sajt video sam da se intenzivno radi na dodavanju novih opcija i uklanjanju uočenih problema što u nekom kratkom vremenskom periodu može izbaciti MyTracks na vrh po svim kriterijumima.

    Sports Tracker poseduje specijalizovani sajt na koji se snimljeni podaci pohranjuju i prikazi na njemu su fenomenalni i jednostavni za analizu i poređenje. Za razliku od njega MyTracks podatke izvozi u Google Docs tabelu i Google Fusion Tables odakle se može dobiti vizuelizacija u vidu mape i ostali podaci, ali to sve izgleda dosta siromašno i ograničeno. Oba programa imaju opciju da izvezu podatke u različitim formatima koji se mogu zatim učitati u druge specijalizovane programe ili sajtove.

    Iako prikupljeni podaci (MyTracks vs. Sports Tracker) nisu bili identični nisu se ni puno razlikovali. Razlika je bila minimalna tako da može da se kaže da je preciznost svih uređaja/aplikacija bila uporediva. Međutim dešavalo se da Sport Tracker na obe Nokije ne pribeleži intervale od 30tak minuta a nekada i po čitavih 2 sata, a takođe su davali i neka čudna očitavanja. Na primer oba uređaja su mi u par navrata očitali max brzinu od 84, 101 ili 111 km/h. Tih nekoliko vrednosti su jednostavno odskakale od ostalih pribeleženih vrednosti ali i od vrednosti koje je zabeležio MyTracks, sem toga znam sigurno da toliko brzo nisam išao Da li zbog gubitka signala ili je sama aplikacija u pitanju ne znam ali simptomi su identični na obe Nokie. Za razliku od njih oba Androida su konstantno beležila podatke bez ikakvih "rupa" i nisu imali čudna očitavanja.

    Što se tiče baterije ni jedan od telefona nije imao problema da sačuva bateriju tokom celodnevnog skijanja. Uključivao sam aplikacija po dolasku na staze i isključivao ih na kraju dana, uz zaustavljanje/pauziranje tokom pauze za čaj.

    Za sada definitivno ostajem uz MyTracker prvobitno zbog toga što koristim Android ali i zbog toga što mislim da ima veliki potencijal koji će tek ispoljiti u bliskoj budućnosti. Ako neko uradi poređenje nekih drugih aplikcija neka napiše utiske, a evo kako izgleda Google Fusion tabela (kada se klikne na krajnu tačku dobija se statistika):

    http://www.google.com/fusiontables/D...?snapid=140025
    Dali na MyTracker moze da se vidi i u 3D posto kod Sports Tracker moze, i kada bih hteo otstampati istu dali moram otici u neki drugi sajt ili mogu sa 'lice mesta'.
    I molimte (ne moras ovde, moze u theard Bansko) objasni onaj spojni put od Siligarnika do Calin vilog - preko Strazite, sto se vidi ovde na linku sto si dao, mada se vidi i na ski mapi. Nazalost prosle godine nije se moglo tamo, bar ne u Januaru.


  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Nema trendo na MyTracks 3D kao na Sports Trackeru, pored da pogledaš svoju putanju na Google Maps evenutalno možeš još da je pogledaš u Google Earth, ali mislim da se opet ne dobija 3D kao u Sports Trackeru.
    U temi Bansko ti pišem za onaj put do Chalin Valog.

    Danas sam pogledao još dve aplikacije za tracking. Alpine Sport, ne izgleda loše, zanimljiva je jer meri i G silu i Sports Tracker za Android. Ovaj Sports Tracker za Android izgleda dosta zanimljivo, nadam se da ću onaj tamo vikend na skijanje pa ću probati i ova dva, a ako je neko u mogućnosti neka ih proba i pre pa neka javi utiske.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •