Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 60

Tema: Treking aplikacije za mobilne uređaje

  1. #1
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano Treking aplikacije za mobilne uređaje

    Ne znam kako drugačije da nazovem ovakve aplikacije/programe za praćenje i snimanje stanja nekog kretanja

    Naime, da li neko ima iskustvo ili koristio neke od aplikacija za iPhone/iPod, Android ili Win Mobile koje služe da preko GPS prate aktivnost na stazi u ovom slučaju skijanje?

    Ja koristim, recimo RunKeeper (za Android) i njime merim distancu koju pešačim ili vozim biciklom, utrošene kalorije, prosek za pređenu rutu i slične statistike. Postoje još, da ja znam, i Ski Tracks za iPhone/iPod ali nisam probao. Nalazio sam i slične aplikacije koje učitaju mapu skijališta i prate aktivnost ali većinom nemaju off-line mape već koriste 3G/GPRS za skidanje mapa što verujem nije baš dobra ideja za roming korisnike

    Znam da postoji SkiData sajt koji beleži aktivnost ski-pasa ali nije to ideja ovog topika. Da li se neko zanimao ovime pa da može da prenese neka iskustva, znači koja aplikacija i za koji uređaj i utisak?

  2. #2
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Ja sam probao sledece na Androidu : Alpine Sport,Endomondo Sport,Phresheez i Satski.Ni jedna ne radi savrseno tj ili se sama restuje ili izgubi signal ili nesto trece uglavnom rade sat do dva pa se zablentave.Od gore navedenih Phreshezz i satski su se meni pokazale najbolje

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Koristim Cardio Trainer i služi mi ne samo za skijanje već i za vođenje neke vrste fitnes dnevnika.

    Za skijanje sam ga prvi put probao ove godine ali nešto tu nije bilo kako treba. Ne znam da li sam ja nešto loše podesio ili je sam program u pitanju. Postoji opcija da mu kažeš koji tip aktivnosti započinješ i da on dalje prati parametre putem GPS-a, međutim to i nije radilo kako treba.

    Dobra stvar je što je povezan za Google Health i automatski ga ažurira svakom aktivnosti koju izvedeš, a sam Google Health nudi praćenje raznih parametara uz grafikone što može da bude jako dobar putokaz za postizanje željenih rezultata.

  4. #4
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Samo mala sugestija iz mog iskustva: pošto GPS prijemnici u mobilnim telefonima nisu velike snage svaka prepreka smeta prijemu pa i odeća. Potrebno je mobilni nositi u gornjem delu odeće, najbolje spoljni džep na rukavu (nadlaktica) ili spoljni džep na grudima. Vozim bajk leti istom rutom i kada je u džepu pantalona gubi se signal i podaci, kada je što "više na telu" uglavnom nema problema.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da misliš na veličinu antene pošto kod GPSa nema "snage" (ništa se ne odašilje) nego "osetljivosti" (pošto uređaj samo prima signal(e)).. Koristim ponekad (ređe u poslednje vreme) GPS (Garmin Colorado - ručni) da se beleži tracklog, držim ga u džepu od jakne donjem normalnom i to savršeno funkcioniše. Kod mobilnih je problematična baterija pa se često "uspavaju" ili sl. "optimizacije" potrošnje baterije. Kod "pravih" ručnih GPSova to nije problem, radi po 15h bez problema, i redi perfektno posao, jedini je problem što je to dodatni uređaj koji treba da se nosi u džepu - zato ga ne nosim, tj. jako retko na skijanje (osim za turno skijanje kada je neophodan).

    Idealno bi bilo da postoji neki jako mali uređaj (valjda ga i ima Garmin - ali nisam gledao detalje) koji bi samo beležio tracklog i ništa više - ali da bude tanak i da se "ne oseti" u đepu.

    Brat je probao nedavno onaj Garmin sat (koji koristi za trčanje) ali se na velikoj hladnoći ponekad "zaglupi" (bili smo na -15/-20c), da se ne zaglupljuje to bi isto bilo odlično rešenje .
    Izmenio/la wlad; 16.01.2011 u 22:53.

  6. #6
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Arrow

    Na iPhone koristim aplikaciju GPS MotionX... Mjeri prosjecnu brzinu, max. brzinu, predjeni put, vrijeme... Ako snimite usput i neku fotku, oznaci na mapi odakle je fotka uzeta... Mozete da pustate muziku i iz te aplikacije (iPod liste koristi)... Najveci problem je sto JEDE bateriju... Ove godine jos nisam testirao novu verziju, ali prosle godine je cijelu bateriju ispraznila za neka 4h...

  7. #7
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @wlad
    Mislio sam na konvertor i pojačivač koji malo troše (to znači male snage) da ne bi opterećivali bateriju a samim tim i ne pojačavaju slabe signale (pa je i manja osetljivost kako kažeš) koje primi antena što dovodi do gubitka podataka. Ali nema veze elektronika sa ovim

    Slažem se za Garmin uređaje, ali drugi smisao sam hteo da dam ovom pitanju. Kao što @chaghaboo reče postoje zanimljive aplikacije za telefone (koje uglavnom svi nose sa sobom dok skijaju) koji beleže aktivnosti a zatim iste aktivnosti možeš kasnije usnimiti na neki "cloud" server i pregledati, obraditi, voditi statistiku, publikovati i sl. Naravno da je potrošnja baterije izražena ali ja nisam imao problema da mi se telefon zaglupi (recimo sa RunKeeper programom) pa zato i pitam da podelimo iskustva.

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, da, slažem se.

    Na mob. moraju više da "paze" na bateriju zato što mnogo više stvari mora da radi ("radio" deo, BT, wifi, gps i sl.) i generalno (mnogo) više "troši" od običnog GPSa (koji ako je u "tracklog" modu / ne prikazuje mape - troši jako malo).

    Idealno bi bilo kao što kažeš kada bi neka mob aplikacija mogla da pravi tracklog (po 8h ili više) i uploaduje na neki sajt, neka javi neko ako mu je to uspelo .

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    07.12.2006
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    forum team and Rome Machine
    Godina
    37
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    Evo ja imam dobra iskustva sa sports tracker programom koji je napravljen za symbian .
    Sto se tice baterije , u mom iskustvu ceo dan voznje +mp3 slusanje i onda posle 22 casa prazna baterija i onda se puni celu noc i tako sve dane dok sam na planini {5800 nokia Navigation edition }.Posle moze da se uploaduje na njihov site i da se vidi detaljna statistika.
    http://www.sports-tracker.com/
    Skateboarding is not crime

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    jedan + za aplikaciju/sajt sporttracker.
    Jedina mana je što GPS čip u bilo kom mobilnom nema ni blizu kvalitet onog u pravom/ručnom Garmin GPS uređaju, odnosno nema tu preciznost/osetljivosst.
    jutros mi je recimo baš dosta dodao na (snežnom ) trčanju - umesto 8km piše mi da sam pretrčao 10km.
    prava stvar je znači neki od Garmin proizvoda (ili neki od Suunto satova sa GPSom, mada njih još nisam probao).
    Stavim u ranac moj Summit HC, on sve lepo zabeleži (pređeni put, denivelaciju). Posle skijanja prebacim trek na kompjuter i onda imam u metar preciznu statistiku, a interesantne deonice (offpiste ili onpiste) save-ujem kao POI (da bih mogao da ih ponovo eventualno obiđem).
    varijanta bez ranca je da se kupi neka varijanta GPS sata : garmin Forerunner ili neki od Suunto proizvoda.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •