Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 159

Tema: Borovec ?????

  1. #121
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Kakvi su komentari,mislim da ću sledeće godine tamo!!!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  2. #122
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Sinoc stigao, prvi put u zivotu, odvezao se po mraku da vidim kako to izgleda. Snega samo ponešto na stazama. Jutros ustajem, dolazim na skijalište, počinje da pada ozbiljan sneg koji pokriva staze Jastrebec 2 i 3 na kojima se vidi uzasan led, najvise na vrhu. Nije hladno, ali duva uzasan vetar na vrhu i sneg sve jace pada, tako da oko 14h vec ima oko 20cm novog snega i moze da se skija bez previse muke sa ledom. Medjutim, naravno od tabanja nema ništa već je skijanje po puderu. Ljudi maltene da i nema. Neke staze koje su već dve nedelje zatvorene, sad otvaraju. Medjutim, gondola Jastrebec prestaje da radi zbog jakog vetra vec oko 14h. Takodje, najmanje sat vremena ranije nego sto bi trebalo gase Jastrebec cetvorosed kao zbog jakog vetra, mada uopste nije toliko jak bio da bi zici smetao, ali bilo je nas oko 10 skijasa i bordera, pa se osoblju izgleda nije tu sedelo zbog nas. Trebalo bi jos sutra da pada sneg, a onda prekosutra ce valjda biti jako lepo, pod pretpostavkom da srede staze. Sneg sa sedista osoblju ne pada na pamet da cisti, a na Kopu ga ciste. Bugarski skijasi i borderi gotovo redom ljubazni i kolegijalni. Svi rado govore engleski, lakse je nego da masemo rukama sa srpskim. U Samokovu (10 km) pre Boroveca ima diskont DIS, cene uglavnom kao kod nas, a dosta stvari i nijansu jeftinije. Kucam iz kola, jedva nadjoh nezakljucan wifi, mada je mesto krcato signalima. Ima pumpa sa autogasom, cena 1.05 leva, dakle kao i kod nas. Skipass za pola dana se prodaje tek koji minut pre 12h. U centru svugde platen parking. Nisam hteo da rizikujem (jer mi ne pada na pamet da dajem 10 leva za nista) pa sam otisao do Jatrebec zice, tamo se kola ostavljaju kraj puta, 100m od zice, kazu da nema opasnosti od pauka. Iako je nedelja, i malo je ljudi, jedna menjacnica je otvorena i kurs je korektan 1:1.92. Inace, ovde je skipass jeftiniji vikendom, sto svako moze da vidi sa njihovog sajta.
    Ako sneg opstane, otvorice se verovatno sve staze, do sada Sitnjakovi nisu radile.

    Najbolje moguce mesto da vidite kakva je situacija na Jastrebcu - http://www.bulgaria-hotels.com/en/borovets_webcam.html

  3. #123
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Borovec - dan drugi.
    Ustajem u praskozorje, ne mogu više da spavam. Gledam iz Samokova prema Jastrepcu i vidim snažan reflektor ratraka koji taba staze. Polako svice i dan obecava, izgleda da ce biti suncano, sa povremenom naoblakom. Stizem tacno u 8.30h prvi na donju stanicu cetvoroseda Jastrebec express, i kupujem skipass za jedan dan, samo za tu zicu, i to me kosta 20 leva, to je cena radnim danom. Sedam na taj stari Doppelmayr, a on duplo brzi nego dan pre. Danas sam merio, ide 3.5 m/s, tj. oko 12 km/h. Kad sam stigao na vrh, srce je pocelo da mi lupa, staze savrseno ispeglane, sunce sija, nema vetra, nema hladnoce. U toku dana na celoj stazi u istom trenutku nije bilo vise od 15 ljudi. Borovec mi ostaje u prelepom secanju, sigurno cu se vratiti.

  4. #124
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Planiramo skijanje u Borovecu. Bili u Banskom 2 puta u hotelu Lion, prezadovoljni, Teško da Lion u Borovecu može biti lošiji tako da izbor hotela nije tema.

    Pretražio forum ali nisam našao detaljniji opis skijališta a da ne potiče od agencija.

    Pošto imamo troje dece, zanima me da li se na skijanje mora gondolom? Vidim da ima i staza u blizini hotela Rila...

    Da li je gužva na gondoli? Reper je Bansko.

    Kakve su staze za decu?

    Da li ima mesta za sankanje za najmladju članicu porodice?

  5. #125
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ne mora na skijanje gondolom, ima staza koje zadovoljavaju sve ukuse u blizini hotela
    guzva na gondoli moze da bude, nikad duze od 30min nisam cekao
    mesta za sankanje ima
    predlog hotela Flora, Lion je na nekih 20tak minuta pesice od centra

  6. #126
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Hvala.

    Gde je Flora u odnosu na staze?

  7. #127
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Flora je nekih 150m od pocetne stanice gondole, a do prve staze i zice je 100tinak metara

  8. #128
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Interesuje me da li se isplati otici do Boroveca na pruduzeni vikend 2-3 danai kakva je situacija sa smestajem... gledam neke ponude deluje primamljivo ali ne znam da li ima nesto u privatnom smestaju.... ?

  9. #129
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Isplati se itekako, pogotovo nama koji nismo tako daleko do Bugarske.
    Skijaliste je tata za Kopaonik.
    Bio sam feb 2012 na 4 dana i bilo je odlicno, smestaj je bio hotelski odmah do staze.

  10. #130
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Nasao sam neke hotele na net... nije tako skupo a i sto je najbitnije,izgleda da nije obavezno da je aranzman 7 dana i vise... uglavnom svi koji su bili su zaista odusevljeni... kako cujem ne vrti se sve oko gondole,dobro rade i ove staze kod hotela RILA

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •