Strana 9 od 48 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #81
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Čudo jedno od teme, koga interesuje da putuje do Stare planine na skijanje i krene da čita ovaj thread ništa mu neće biti jasno.

    Objašnjava se jedno 10 alternativnih putanja, sva sela tog kraja se usput obilaze i svi mogući putevi i puteljci - i evo stigosmo do devete strane!

    Da se neko ne naljuti, ja samo navodim kako ti izgleda kada se čita "sa strane", bio sam jednom na SP i vozio se (ski)busom tako da nemam pojma tačno put - pa reko da vidim kuda.

    Realno, prosečan čovek bi iz ove teme samo doneo zaključak da je najbolje da pogleda onaj prilog sa RTSa i završi priču . To je valjda i ruta koju Google Maps predlaže http://g.co/maps/2qzjb

  2. #82
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ukratko:
    1. Beograd Nis autoput, skretanje za Svrljig, Svrljig, Tresibaba, Knjazevac, Kalna, Babin Zub.
    2. Bgd Nis Svrljig, pa ne na Knjazevac, vec skretanje za Okruglicu, Peris, Jalovik Izvor pa Kalna. Put kraci od 1 za 4Okm...
    3. Bgd Nis, pa pravac za Pirot, pre Pirota levo za Temsku, pa pravac Kalna.
    4. ...je varijanta da se izadje sa autoputa pre Nisa, ne znam gde, pa valjda preko Sokobanje, pa Knjazevac, Kalna, tako nesto? Nek me ispravi neko u tacki 4...

    Elem, ima dosta puteva I puteljaka, moj savet detaljna karta puteva Srbije pred sobom pa navali na temu...

  3. #83
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Jasno je da postoji više puteva, ali je valjda korisno da ljudi koji idu redovno i kažu koji je najbolji - naravno iz pravca BG. Znači koji se najbolje održava / najbezbedniji / najbrži itd.

  4. #84
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Poredjani po odrzavanju.. 1-uvek, ostali ako nema mnogo snega na putu/jakih padavina.. .

  5. #85
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Pretece me wlad sa pitanjem, trebalo je da idem za vikend a nista mi nije bilo jasno mada sam sve vreme mislio da nisam dovoljno detaljno citao pa mi je nesto promaklo.

  6. #86
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @dejan
    Pa evo ja sam ukratko dao spisak mogucih puteva do BZ, ako treba detaljnije, tu sam..

  7. #87
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Realno, prosečan čovek bi iz ove teme samo doneo zaključak da je najbolje da pogleda onaj prilog sa RTSa i završi priču . To je valjda i ruta koju Google Maps predlaže http://g.co/maps/2qzjb
    Varijanta 1 je RTS-ov prolaz do BZ i ujedno put koji se najvise odrzava, ali duzi za 40 km i opasniji zbog nepredvidive Tresibabe izmedju Svrljiga i Kalne. Put predstavljen linkom sa google maps je varijanta 2, kraca 40km, nema Tresibabe, ali opasnija i uska deonica jer je prioriteta dva, ne cisti se redovno, prilicno pusta, a signal mobilne telefonije diskutabilan. Posebno opasna deonica od 20km od Svrljiga pa sve do same Kalne jer je za tu deonicu odgovoran Knjazevac. Deo koji odrzava Svrljig je prosiren i ociscen.

    Pored toga varijanta 3 je dobra, ali se deonica u okolini Sugrina retko odrzava - videti neke prethodne postove, ja nisam prolazio tuda, SRB PI zna bolje

    Varijanta 4 zahteva da je neko dodatno prokomentarise, koliko sam video, nije dobra ideja.

    Dakle, 1 ili 2 u zavisnosti od snega na putu...

  8. #88
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Varijanta 1 je RTS-ov prolaz do BZ i ujedno put koji se najvise odrzava, ali duzi za 40 km i opasniji zbog nepredvidive Tresibabe izmedju Svrljiga i Kalne. Put predstavljen linkom sa google maps je varijanta 2, kraca 40km, nema Tresibabe, ali opasnija i uska deonica jer je prioriteta dva, ne cisti se redovno, prilicno pusta, a signal mobilne telefonije diskutabilan. Posebno opasna deonica od 20km od Svrljiga pa sve do same Kalne jer je za tu deonicu odgovoran Knjazevac. Deo koji odrzava Svrljig je prosiren i ociscen.

    Pored toga varijanta 3 je dobra, ali se deonica u okolini Sugrina retko odrzava - videti neke prethodne postove, ja nisam prolazio tuda, SRB PI zna bolje

    Varijanta 4 zahteva da je neko dodatno prokomentarise, koliko sam video, nije dobra ideja.

    Dakle, 1 ili 2 u zavisnosti od snega na putu...
    Четврти пут је искључење Алексинац па се иде преко Соко Бање за Књажевац. Тај пут има смисла само ако човек иде из Соко Бање. Из Београда је та опција сморна, јер од Алексинца до Књажевца је релативно лош пут. Лети је најбоља друга варијанта. Е сад зими је одлука тешка. Први је најсигурнији, али мислим да се и другим сада може ићи.

  9. #89

    Podrazumevano

    Za sve koji dolaze iz Beograda, najbolji ,najbrzi i po meni najsigurniji put je opcija 1.
    A to je da opalite autoputem do Nisa,pa na svrljig,knjazevac,kalna..
    Mozda ga definisu ,jedan deo izmedju svrljiga i knjazevca ,kao nesiguran...
    Ali morate da znate da je to glavni magistralni put tipa linija Kladovo,Negotin,Zajecar,Knjazevac i sve to ka Nisu.
    Ipak ga smatram bezbednijim od ostalih jel koliko toliko za taj put putari nemaju opravdanje tipa "iznenadila ih zima"..
    I sam sam pre 10god imao udes na Tresibabi...i to samo zato sto nisam postovao neka pravila a to je da se u 3am ne ide kroz zavejane krajeve...da se ceka "grtalica" ...i sl..
    Ali za normalna,planirana putovanja po danu- sve je ok.

  10. #90
    Junior Member
    Datum registracije
    16.01.2011
    Godina
    53
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Jel prošo neko danas putem Svrljig- Klana, čisto da znam šta me očekuje sutra ujutru oko 7h ? Jer baš i nemam neku želju da montiram lance...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •