Strana 12 od 48 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #111
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Jel bilo snega na putu ili ne? Ako nije i ako nista nije radjeno od prosle godine, onda nije tako los, ja sam prosle godine, jednom po snegu i ledu, a jednom po suvom prosao i jeste bilo rupa ali ne bas toliko strasnih kao sto kazes. Inace, ne vozim terenca vec nizak auto sa zadnjom vucom (!), 195/65/15 bez lanaca, kleber krisalp dve sezone vozene i bez problema sam prosao oba puta... Planiram i ove sezone istom relacijom pa javljam pravo stanje stvari..

  2. #112
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Kao sto rekoh ,ovde su putevi najveci problem .Preko Pirota i nije tako lose ako pogledate ove jadne alternative.Imajuci u obzir da je Stara Planina najbliza Pirotu i auto putu, sadasnjem magistralnom i buducem pravom,dok se ne napravi potpuno nova komunikacija nema spasa i ozbiljnijeg razvoja turizma ovde na Staroj Planini. Od auto puta rastojanje je samo dvadesetak km.
    Dalje kad pogledate na istok ,kada ste gore, viecete ogranak Stare Planine tzv.Bratkova strana koja pruza i bolje uslove za razvoj zimskog turizma i ima potencijalno bolju komunikaciju sa dobrim putevima preko Zavojskog jezera i tako dalje...
    Velika tema

  3. #113
    Member
    Datum registracije
    22.02.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Ako nista nije radjeno od prosle godine, verovatno je put dodatno propao posle onolikog snega...
    Da li neko zna kolika je razlija u km ako se ide iz Niša preko Knjaževca i kada se ide preko Pirota?

  4. #114
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    e, pa u pravu si, mogao je jedino dodatno da propadne sada posle ovog hladnog talasa, jer sam se prosle godine spustio odozgo krajem marta i bilo je ok.

  5. #115
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    Prosle godine, jan 2012, isao sam preko svrljiga za babin zub. lako sam pronasao skretanje. to je otprilike bilo kada je bio prilican sneg. put nije los,koliko se secam, samo sto nema zive duse. bili smo u svrljigu oko 18h. putokaza nema dovoljno, tj nema uopste,posle svrljiga pa sve do kalne. ici na nis, pa odatle na knjazevac, preko tresibabe.... ne znam ni sam koji je put najbezbolniji

  6. #116
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    put nije los, ali ja ga izbegavam kada pada jak sneg uz jak vetar i nikada ne krecem na taj put da se prethodno nekom ne javim da me ocekuje - najcesce Slavisi iz vile BZ, pozovem ga kad sam u Svrljigu i kazem ako se ne pojavim na njegovm vratima za 2-3 sata najkasnije, da salje vatrogasce ili bar neku ladu nivu... na putu uglavnom NEMA signala mobilne telefonije, nema zive duse po kucama, nema puta ako ga sneg zaveje i nema dometa za amaterske radio stanice do bilo kog repetitora.. Dakle, bez najave ne krecem tim putem, nikad...
    A Tresibaba je prilicno zahebana, posebno ako se delimicno otopljeni sneg preko dana zaledi tokom noci u krivinama!

  7. #117
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    ja sam krenuo kao sa najavom i kada sam shvatio da nema domet za mobilni, pocela je zurka. nisam smeo ostalim da kazem u kolima da mi taj put niko nije preporucio. prosle godine sam zvao u svrljigu, neku sluzbu, da li neke putare ili slicno pa su mi rekli da je put prohodan. ne zna covek kojim putem da krene, mozda je preko zajecara jos i najbolje

  8. #118
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Taj put moze da se prodje ako padne sneg pa popuni rupe. Inace verovatno je i dodatno propao. Imas i slike na nekoj temi sam ostavio od prosle godine. Mislim da je nekih 30-tak km duzi put preko Knjazevca. Pogledaj na sajtu pod ski centri.

  9. #119
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od osensei Pogledati poruku
    Ako nista nije radjeno od prosle godine, verovatno je put dodatno propao posle onolikog snega...
    Da li neko zna kolika je razlija u km ako se ide iz Niša preko Knjaževca i kada se ide preko Pirota?
    Ako nema snega na putevima (kao sada) ja uvek biram pravac ka Pirotu, nije bitno koliko je bliže ili dalje, bitno je da do skretanja ka Kalni put odličan, može se voditi i 80 i 100 i 120 na pojedinim pravcima, ako se kreće rano ujutru može se i zaobići magla preko Tresibabe. Uštedi se na vremenu i živcima.

  10. #120
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Nikad nisam isao ka Pirotu, pa na BZ. Ako je tako, a nemam razloga da ne verujem da nije, moracu da probam!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •