Strana 48 od 48 PrvaPrva ... 38464748
Rezultati 471 do 479 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #471
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Znaci autoputem do Nisa pa posle Svljig Kalna. A sta je sa kolibom?

  2. #472
    Junior Member
    Datum registracije
    21.01.2016
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Stvarno, zanima i mene šta si mislio sa kolibom ? Mi baš često svraćamo. Osim što je onaj jedan konobar malo čudan, i čeka se dugo kad je gužva - hrana je skroz ok. Doduše, u Plaži je bolja i jeftinija hrana čini mi se , ali ne nešto značajno.

  3. #473
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Razmišljam o nekom vikend skijanju u martu na SP, ali što napisa Milos011 na prethodnoj strani: pročitao sam dobar deo ove teme, i opet nemam predstavu kojim putem je najbolje ići (krećem iz Beograda, i nisam nikad pre išao gore), neki kažu jedno, drugi drugo... Ovako nekom logikom da što duže vremena idem dobrim putem, makar i po cenu da put malo duže traje, čini mi se da je najbolja opcija da se ide prema Pirotu, sa isključenjem kod Temske. Google Maps kaže da je tako samo nekih 15 minuta duže nego preko Svrljiga - ima li to smisla, kakav je put od Temske do vrha? Treba li, bez obzira na varijantu kojom se putuje, za svaki slučaj nositi lance?

  4. #474
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ove godine primetno manje je diskusije i informacija sa stare planine bar ovde na forumu
    Kako stvari stoje sa lica mesta ,gore ima dosta snega,praznicne guzve su prosle tako da ce biti pravi skijaski dani
    Cak je i RTS poceo redovno da javlja o visini snega,samo neka potraje
    ako je neko sa foruma gore neka okaci i neku fotku,ne bi bilo lose
    uzivajte ljudi i spremajte se za martovsko skijanje

  5. #475
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Sad smo isli preko Svrljiga do Kalne. Ostalo 7-8 km loseg puta ali se isplati jer skracujemo pola sata. Od sad samo tim putem. I naravno u povratku u kafanu Kruna u Svrljigu. Danas je vise snega bilo na auto putu nego na tom pravcu.

  6. #476
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    ja sam ipak za varijantu preko Temske. kako nam obecavaju, a i realno je, sledece godine bice autoputa do Pirota, odnosno skretanja za Temsku.
    jeste da posle od Temske ima jos sat vremena voznje , ali je bar to tamo ok put.

  7. #477
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Evo sad iz prve ruke oko puta:

    Iz Beograda, preko Svrljiga i Kalne, 310km, 3h 30min (od mog polazišta do Mostarske petlje je 6-7 min). Deonica od Svrljiga do Kalne je vrlo solidna, osim tih nekoliko kilometara koji su ostali da se presvuku novim asfaltom, od početka opštine Knjaževac. Juče je bilo ostataka leda na toj deonici, kao i na potezima od Inova do Balte Berilovca, te od odvajanja za stazu Konjarnik, pa do hotela Stara planina. Takođe, na celom potezu od Svrljiga do Kalne ima jako puno rizle po putu, očigledno su obilato posipali.

    Sa Stare planine, preko Temske, 340km, 3h 45min. Danas nije bilo leda više nigde, ali dosta sitnih odrona i vode po putu. Lep vodopad sa desne strane ubrzo nakon skretanja za Pirot nakon Kalne, sad mi je žao što se nismo tu malo zaustavili. Deonica do Temske je dobrim delom presvučena novim asfaltom, ali ima i pojedinih segmenata koji nisu u najboljem stanju. Takođe, tu je i deo kroz Sićevačku klisuru koji je, iako je magistrala u pitanju, naporan.

    Što se mene tiče, za ubuduće je jasno - na Svrljig, i onda direktno na Kalnu. Ako završe tokom leta i ovu preostalu deonicu, onda će sve do Kalne biti sasvim dobar put, ostaje od Kalne do vrha nekoliko nezgodnih segmenata.

    Za vremena koja sam pomenuo: uzeti u obzir da je meni po autoputu tempomat skoro celo vreme podešen na 130km/h.

  8. #478
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2013
    Godina
    33
    Poruke
    26

  9. #479
    Junior Member
    Datum registracije
    24.01.2017
    Godina
    39
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Odlicno, dodatni razlog da se ove zime vise preselimo sa Kopa na Babin Zub

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •