Strana 22 od 48 PrvaPrva ... 12202122232432 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #211
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Godina
    43
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    preko Temske svakako

  2. #212
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Da, ali sam cuo da je deonica zajecar - knjazevac nova, a da je jedini zez prevoj cestobrodica. Na nis, pa svrljig sam isao uvek, ali tu je tresibaba koja ume da bude zeznuta, pa sam isao direktno svrljig-kalna sto takodje ume da bude vrlo problematicno ako pada jak sneg i duva vetar - poslednji put sam imao srece.
    Pa skoro da si u svemu u pravu a i nisi. Cesto zimi idem preko Cestobrodice i problem moze da bude samo ako je mecava i to u prvih 20-30 minuta. Ona se uredno cisti i uvek je prohodna. Zadnji put sam prolazio bas po jakom snegu (ono, dan dva pre Svetog Jovana), i mogu ti reci da ga nije bilo na putu. Ali zato zna da bude problem kod Gamzigrada, neposredno pre Zajecara. Dalje, put prema Knjazevcu je zaista potpuno nov ali ne znam kako ga odrzavaju. Narocito kada se malo odmaknes od Zajecara, inace do Knjazevca ima oko 45 km. Dosta je otvoreno pred Knjazevac pa mi sluti na vetrometinu.

  3. #213
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mazzystar Pogledati poruku
    Videh danas da se na Staroj Planini najavljuju nove padavine za sredu, cetvrtak i petak ........

    Predpostavljam da ce lanci biti neophodni na delu puta od Knjazevca do Kalne kao i od Kalne do Jabuckog ravnista?

    Neki tvrde da je pravac preko Temske (skretanje sa magistralnog puta Nis-Pirot) najboji za dolazak do Kalne, u slucaju da nema velikih nanosa snega ......... iz razloga sto ostaje najmanje parce loseg puta (31 km).

    Sta mislite i koje pravce nameravate da koristite ako polazite na put u ovaj deo Srbije ovijeh dana?
    Kao što sam ranije pisao, auto put i put Niš-Pirot se čiste i uvek su prohodni. Čak i put preko Temske, ako ne ideš mnogo rano ujutru bude očišćen već 11-12h ili će neko proći i dovoljno utabati. Ako čitaš od početka ovu temu videćeš iskustva ljudi.

    Ja nikada nisam lance stavljao na nijednoj deonici do Kalne, sve ove godine!

  4. #214
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Do petlje Sopot si bezbrizan( var.temska), a posle nije dobro nigde sve do Kalne

  5. #215
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Inace mislim da je to nepotrebna komplikacija. Kilometraza je ista, ali se brze ide auto putem. Zna da stoji milicija u selima Izvor odmah posle Cestobrodice i Lukovo posle toga pa moras da cinculiras, onda te cekaju kod Rtnja a posle toga znaju da budu na raskrsnici prema Boru pa Zajecaru... i ne oprastaju. A kada ih nema onda se iznerviram... ha-ha...
    Sve u svemu mislim da je najbrze auto putem do Nisa a posle kako odlucis

  6. #216
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Kakvo je danas stanje, jel ima snega na putu ka Kalni, iz kojeg god pravca da se dolazi?

  7. #217
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Ja idem u petak iz Nisa, preko Temske. Ubedljivo najbolja ruta zato sto je put od Nisa do Pirota relativno dobar i po mom misljenju mnogo bolji od onog od Nisa do Knjazevca (preko Svrljiga -- tresibaba, krivine, uzbrdo-nizbrdo, itd). Od Pirota ka Kalni je put los, ali uopste ne gori (cak i bolji na nekim deonicama) od onoga od Knjazevca do Kalne.

    Dakle, moj savet je definitivno preko Temske. Iako je mozda 10ak km duzi od onog preko Knjazevca, dosta je bolji i stize se brze.

  8. #218
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Juče sam se vratio sa S.P. i snega na putu je bilo samo na po nekom delu puta između Konjarnika i Jabučkog ravništa i to su bili smetovi zbog jakog vetra koji je duvao ceo dan. Išao sam preko Zaječara i Paraćina. Najgori deo puta je Knjaževac- Kalna. Nov put je od Paraćina do Zaječara. Od Zaječara do Knajževca je solidan put koji bez problema može svuda drži preko 80 km/h. U odlasku sam vozio istu trasu samo sam sve vreme išao po ledu ili snegu i u tim uslovima sam stigao od Jagodine do Crnog vrha za 3h i 15min i to je bila vožnja po lokalnim putevima do Paraćina. Ukoliko nemate nameru da jurite po auto putu (140+) i po suvom letnjem vremenu gotovo je vremenski identično do Knaževca (razlika može da bude do 10-15min u korist puta preko Niša). Mnogo je veći i duži uspon preko Svrljiških planina nego preko Čestobrodice gde svuda imate tri trake, tako da se lako pretiču kamioni. Na svakom pravcu ima mesta gde se krije policija. Jedina prednost puta preko Svrljiga su Kamiondžije

  9. #219
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Ukoliko krenete ,cak i iz Beograda i vozite auto putem recimo 130 ,nema bojazni od policije,zatim nastavljate od Nisa prema Pirotu istom magistralom kojom policija ne kontrolise brzinu unazad godinama,posto je to tzv internacionalni put.Zatim kad skrenete na sopotskoj petlji ka Kalni ne da nema policajaca nego nema nicega...
    Tako da je ovim putem bojazan od policije svedena na minimum.

  10. #220
    Hooked vuca avatar
    Datum registracije
    20.01.2011
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    @kilimaker - U sarenoj zabludi zivis ... prvo, ima policije, konkretno radara. Jagodinci ne propustaju priliku da njihov izlaz maltretiraju. A drugo, presretaci rade svoj posao! Danas sam video Skodu Oktaviju u akciji negde ispred Smedereva iz pravca Beograda ka Nisu ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •