Strana 24 od 48 PrvaPrva ... 14222324252634 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 231 do 240 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #231
    Senior Member Dejano981 avatar
    Datum registracije
    06.01.2012
    Godina
    42
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Presretaci su Skode Superb 3.6 4x4, i verujte mi, ne zelite da se kacite sa njima
    Ima i pasat lično sam se upoznao sa njima, koštalo 5000 inače ja čim vidim malo bolji auto u retrovizor i da ima više od jednog putnika ja usporim

  2. #232
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2013
    Godina
    36
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Bice snega sigurno, cuo sam od prijatelja koji su sad tamoda je odlicno

  3. #233
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2009
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    48
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    realna procena trajanja puta od BG do stare planine u odnosu na put do kopa je nekih pola sata do 40 minuta vise, naravno istim tempom voznje

    isao sam i tamo i nazad preko temske, znaci od skretanja sa puta za pirot do kalne ima 30km puta koji nije toliko u rupama, znaci nema kratera i rizika cepanja guma i otpadanja tockova, ali je ceo put u zakrpama tako da se ne mozze preko 60-70 cak i na ravnim deonicama, ja sam bukvalno zaboravio koliko nasi putevi mogu biti losi, za ovaj deo treba negde 35-40 minuta

    drugi deo je od kalne do centra, ima 25km i tu variraju skroz nove deonice, pa do situacija gde kroz neko selo jedva i jedan auto da prodje putem, ko je bio sigurno zna o cemu pricam, realno za ovu deonicu treba 35 minuta

    na ovo kad se doda BG-Nis od 1h 45min nekim tempom 160 i jos 50km do skretanja za temsku za sta treba 40 minuta jer se osim sicevacke moze voziti opusteno 100-110 dolazimo do negde 3h 45 minuta bez pauze

    kad se uradi autoput prema pirotu ova opcija ce biti jos brza, a put od temske do kalne po meni ima sasvim ok konfigraciju i puno bi se dobilo samo da se ceo presvce novim asfaltom, inace od kalne do temske smo u nedelju oko 4 popodne sreli za ceo put bukvalno 3 vozila????

  4. #234
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Tempo bg Niš 160km/h nije baš normalan. O bezbednosti da ne govorim.

  5. #235
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Tempo bg Niš 160km/h nije baš normalan. O bezbednosti da ne govorim.
    +1

    Posebno u zimskom periodu kada je pojava smanjene vidljivosti usled magle, kise, vejavice i vlaznog kolovoza normalna.

  6. #236
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Da al zato je 100 km/h na stazi skroz ok pa i preporučljivo.

  7. #237
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Da al zato je 100 km/h na stazi skroz ok pa i preporučljivo.
    Pa samo na takmicarskoj stazi. Na rekreativnoj nije.

  8. #238
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Danilo26 Pogledati poruku
    realna procena trajanja puta od BG do stare planine u odnosu na put do kopa je nekih pola sata do 40 minuta vise, naravno istim tempom voznje

    isao sam i tamo i nazad preko temske, znaci od skretanja sa puta za pirot do kalne ima 30km puta koji nije toliko u rupama, znaci nema kratera i rizika cepanja guma i otpadanja tockova, ali je ceo put u zakrpama tako da se ne mozze preko 60-70 cak i na ravnim deonicama, ja sam bukvalno zaboravio koliko nasi putevi mogu biti losi, za ovaj deo treba negde 35-40 minuta

    drugi deo je od kalne do centra, ima 25km i tu variraju skroz nove deonice, pa do situacija gde kroz neko selo jedva i jedan auto da prodje putem, ko je bio sigurno zna o cemu pricam, realno za ovu deonicu treba 35 minuta

    na ovo kad se doda BG-Nis od 1h 45min nekim tempom 160 i jos 50km do skretanja za temsku za sta treba 40 minuta jer se osim sicevacke moze voziti opusteno 100-110 dolazimo do negde 3h 45 minuta bez pauze

    kad se uradi autoput prema pirotu ova opcija ce biti jos brza, a put od temske do kalne po meni ima sasvim ok konfigraciju i puno bi se dobilo samo da se ceo presvce novim asfaltom, inace od kalne do temske smo u nedelju oko 4 popodne sreli za ceo put bukvalno 3 vozila????
    Izgleda da nas dvojica vozimo skroz drugačije, mada je vreme tu negde .

    Ja BG do ispred Pirota (skretanje za Temsku) vozim 2h30-2h40min (moja garaža-pomenuta raskrsnica). Od raskrsnice do Kalne, slažem se, treba tačno 35min (kada nema snega na putu).

    Od Kalne do parkinga Konjarnika meni treba 20min, možda 25 sa sve parkiranjem (takođe ako nema snega na putu).

    Do Kopa, treba mi tačno 3h15min (moja garaža-Marine vode sa sve parkiranjem), tj. oko 2.50h do Brzeća. Opet je ovo bez snega bar do Brzeća. Ako nema snega do gore, možda je oko 5-10min brže.

    Dakle, prilično uporedivo po vremenu trajanja, ali mi je put do Kopa neuporedivo lakši i redovno vozim posle celog dana skijanja.

  9. #239
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Tempo bg Niš 160km/h nije baš normalan. O bezbednosti da ne govorim.
    Za dobar auto to nije neka brzina, bezbednost je sasvim u redu ako put nije opterećen a obično se zna kada je opterećen. Stalno putujem autoputevima raznim i tempomat mi je uvek između 150 i 160.

    @Danilo26
    Što ne može brže od 60-70 po suvom bez snega?
    Ima rupa na 15 od 30km, ostalih 15 je pristojno. Pogledaj pre par stranica sliku koju sam postavio po snegu i baci pogled na brzinomer

    @macak011
    Mi ne koristimo alternativne aka "macak road" tako da magle, klizavog kolovoza i slično nemamo Sledeći put te ja vozim na SP pa da mi kažeš jednom kada se osetiš nesigurno i ja ću onda da priznam da sam lud

  10. #240
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @jopopo
    Eh, meni brzina nije nepoznata, imam ja alu od 900 ccm na dva tocka, znam ja sta je 200+ u grudi - vise u vizir doduse, ali 16 banki na nasim autoputevima gde te svasta moze iznenaditi, od rupa I delova otpadnutog snega i leda sa vozila, do mamlaza koji menjaju traku sa svojih 80km/h dok ti panicno ablendujes sa 160.... Neka hvala, ja spustam cajger, a veci mi adrenalin na -3 u bespucu kod Kalne nego negde na deonici Bgd-Nis...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •