Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Head iSupershape SW SP13 vs Rossignol Mutix Radical11

  1. #1
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano Head iSupershape SW SP13 vs Rossignol Mutix Radical11

    Jedno brzinsko pitanje: muči me izbor nabrojanih skija. Imam ih skoro po istoj ceni, nove, razlika je 15 evra više u korist Rosija. Znači šta bi ste vi kupili za slalom vožnju (ali ne ceo dan, naravno da imam i želju da se opustim uz karving) naprednog skijaša?

    Head iSupershape SW SP13 (vezovi FlexPro 11) - model 2009/10
    Rossignol Mutix Radical11 (vezovi 100) - model 2007/08 čini mi se

    Znam da Rosi ima dodatke koji se menaju ali ne pada mi na pamet da se bavim time na stazi. Head iSupershape Magnum sam vozio 12 dana prošle godine i prezadovoljan sam njima ali ove su ipak nešto drugačije. Za ovaj HEAD model nisam našao nekakve komentare na internetu, za Mutix sam svašta oprečno našao. Interesuje me kako vi razmišljate?

  2. #2
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Danas sam vozio konačnu kombinaciju Rosijeve Mutix Radical 11 sa vezovima 110 i cipele Rosi Zenith Sensor3 100. Mogu da vam kažem da sam se preporodio i digao kvalitet skijanja ne za jedan stepenik već za dva!!!

    Mutix Radical 11 je tvrda skija i sa mojih 188cm-90kg opredelio sam se za 155cm dužinu. Pošto sam do sada vozio znatno mekše cipele tek sada sam stekao onu dodatnu sigurnost i neku vrstu ekstra kontrole prilikom brzih slalom zaokreta. Samo se mora jače pritiskati skija prilikom zaokreta i potrebne su jake noge. Od 10 do 13h sam skijao bez pauze i zatim od 13:30 do 15h i više nisam mogao.

    Ja sam prezadovoljan kombinacijom pogotovu cipelom koja je meni udobna (ali nije široka uopšte napred) i topla.

  3. #3
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Jedno brzinsko pitanje: muči me izbor nabrojanih skija. Imam ih skoro po istoj ceni, nove, razlika je 15 evra više u korist Rosija. Znači šta bi ste vi kupili za slalom vožnju (ali ne ceo dan, naravno da imam i želju da se opustim uz karving) naprednog skijaša?

    Head iSupershape SW SP13 (vezovi FlexPro 11) - model 2009/10
    Rossignol Mutix Radical11 (vezovi 100) - model 2007/08 čini mi se

    Znam da Rosi ima dodatke koji se menaju ali ne pada mi na pamet da se bavim time na stazi. Head iSupershape Magnum sam vozio 12 dana prošle godine i prezadovoljan sam njima ali ove su ipak nešto drugačije. Za ovaj HEAD model nisam našao nekakve komentare na internetu, za Mutix sam svašta oprečno našao. Interesuje me kako vi razmišljate?
    Ja sam probao mutixa i ok je skija a plasticni dodaci se zamene za 3 sekunde mada ja licno nisam nista primetio i usudio bih se da kazem da je to cist marketinski trik koji je rosi izbacio u vreme kada je volkl furao switch sistem.Ja bih licno odabrao head ali sigurno neces pogresiti ni sa jednim modelom

  4. #4
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Danas sam vozio konačnu kombinaciju Rosijeve Mutix Radical 11 sa vezovima 110 i cipele Rosi Zenith Sensor3 100. Mogu da vam kažem da sam se preporodio i digao kvalitet skijanja ne za jedan stepenik već za dva!!!

    Mutix Radical 11 je tvrda skija i sa mojih 188cm-90kg opredelio sam se za 155cm dužinu. Pošto sam do sada vozio znatno mekše cipele tek sada sam stekao onu dodatnu sigurnost i neku vrstu ekstra kontrole prilikom brzih slalom zaokreta. Samo se mora jače pritiskati skija prilikom zaokreta i potrebne su jake noge. Od 10 do 13h sam skijao bez pauze i zatim od 13:30 do 15h i više nisam mogao.

    Ja sam prezadovoljan kombinacijom pogotovu cipelom koja je meni udobna (ali nije široka uopšte napred) i topla.
    Koje duzine su ti bile skije pre nego sto si presao na mutix?

  5. #5
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    163cm-165cm sam vozio poslednje 4-5 sezona, uglavnom sam rentirao Atomic Race SL modele a napisah već jednom prošle godine sam jednu sedmicu odradio i sa Head SS Magnum SW SP13. Moj kolega Austrijanac, vrsni poznavalac skijanja i opreme mi je savetovao da uzmem Mutix 155cm (na osnovu moje trenutne tehnike i stila vožnje) jer ja sam zapeo za 165cm i posle višenedeljnog ubeđivanja poslušao sam ga.

    Na žalost Head je bio samo u dužini od 170cm i teško da bi mi stigle još mesec dana.

  6. #6
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Pa zato si i primetio razliku zbog krace skije radijus je manji.Ako si vozio atomica on je imao sigurno 13m radius.HEAD na 170 zavisno od sezeone je varirao od 12.9 go 12,1 koliko je cini mi se ove god.A rossi je na 165 imao 11m radius na 155 je verovatno i manji.Sad ako vozis iskljucivo kratke zavoje onda mozda i mozes da prodjes sa 155 mada iskreno to je verovatno prekratko za tebe jer pretpostavljam da nosis 45 broj cipela sto u prevodu znaci da ostaje jako malo mesta na repovima skija

  7. #7
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Sa kraćim nastavcima je 9m radijus a cipela je 44,5 (Mondo 29). Atomic je imao nešto malo ispod 11m radijus ali to što kažeš razlika u repu kod 10cm duže skije je 4cm dok 6cm ide u vrh.

    Danas mi je sve leglo i bilo OK a tek mi je treći dan na snegu ove godine (prva dva su bila pre dve nedelje ali nisam vozio ove skije)

  8. #8
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Xm... cisto sumnjam da je atomic race sl na 163 ili 165 mogao da ima radijus ispod 11m mrzi me sada da googlam ali nije ni bitno.Zajebao sam se i za head tj oni podaci su se odnosili na 175cm a ne 170.Jedno je sigurno a to je da 9m radijus i 155 duzina cine skijanje laksim.Jel mislis da je 4cm u repu razlike zanemarljivo ?

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Sa kraćim nastavcima je 9m radijus ...
    Radijus je uvijek isti, a sa kraćim nastavcima se skija možda ponaša kao skija koja ima 9 m radijus, ali i to smatram marketinškom pričom.
    Na dužini 155cm mislim da su između 11 i 12 metara.

    Vidjeh da si 188cm-90kg. Da li si probavao veće dužine? Ja bih volio da je moj Dynastar malo duži od ovih 178cm.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    09.10.2008
    Lokacija
    Križevci
    Skije / Bord
    Head supershape speed
    Godina
    56
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Radijus je uvijek isti, a sa kraćim nastavcima se skija možda ponaša kao skija koja ima 9 m radijus, ali i to smatram marketinškom pričom.
    Na dužini 155cm mislim da su između 11 i 12 metara.

    Vidjeh da si 188cm-90kg. Da li si probavao veće dužine? Ja bih volio da je moj Dynastar malo duži od ovih 178cm.
    I ja bih volio da sam uzeo Head od 184cm umjesto 177, znat ču za drugi puta!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •