Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 69

Tema: Put za Austriju (Kaprun)

  1. #41
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Thanks Wlad

    Jos dok sam pisao pomisljao sam da se ogradim i da napisem da nisam prosao tuda godinu dana, ali eto,, bitno da su zavrsili, i bilo je bez veze da ozbiljna drzava kao sto je Si za svojih 300km uzima 35e za 8dana a da na tri mesta moras silaziti sa autoputa

  2. #42
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Tekst uvek mora da ima naslov

    Pozdrav za Jovickog. Tebi ostalo jos malo vremena do skijanja. Koliko se secam, februar? J
    A sto tice vikenda u Kaprunu, vazno da si se ti lepo proveo, I da te nije startovao nijedan pandur. Jer ne treba ti neka racunica specijalna, nego da samo 817km, koliko ima do Kapruna, podelis sa tvojih 6 sati ciste voznje I dobijes 136km/h prosecnu brzinu, I to tokom celog puta , I na magistrlnim I na autoputu.
    Inace, preko Budimpeste pa do Austrije je skroz auto put, cak je I obilaznica oko Budimpeste autoput, ali je ogranicenje 80, ali svi idu 100km/h. Ko ide za Tirol, onda prolazi I obilaznicom oko Beca, to je auto put sa 2-5 traka I normalno se vozi. Jedino nije auto put skroz od Horgosa do BGDa, nedostaje samo jos nekih 137km J. Ali ko ide iz Vojvodine sigurno je bolje, a jeftinije definitivno zbog SLO vinjete I Karavanke, Katschbergtunnel i Tauerntunnela –samo je to 50 evra.
    U zadnjih par meseci, Horgos zna da bude jako prometan, zbog jeftinije hrane u Segedinu, koja privlaci pogranicno stanovnistvo. Nekada se ceka i pola h.

  3. #43
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    sas: Ili da podeliš 817 sa 6 sati i 25 minuta i dobiješ prosečnu brzinu ~125 km/h kao što sam i naveo.

    wlad: računam od zmaj pumpe do ulaska u kaprun. 15 minuta je trajala pauza na pumpi u slo i dolazimo do 6:40 kolko sam i rekao. Ako bih računao od moje kuće pa dok sam pokupio drugare tu bi bilo još sigurno 30ak minuta vožnje po gradu...

  4. #44
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Hvala Sasa, pozdrav i tebi
    Trebali sam putovati sutra ali na zalost, desilo se nesto nepredvidjeno, tako da smo pomerili za 19.3. isto Soelden, isto smestaj Haus Aida, kojima bih se i ovako zahvalio na razumevanju . Pogledao sam tvoje slike, zao mi je sto vidim da si imao dosta promenjivo vreme, jer smo mi prosle godine imali 7 prelepih dana i bas me cudi da ima tako malo snega u samoj dolini, a pogotovo mi je zao sto vidim da je mali opet u gipsu, bas Vas hoce

    U pravu si za Horgos, znam, odlazimo cesto u Sezged u Aqua park (preporuka svima) http://www.napfenyfurdoaquapolis.com/cs/_20/, nekad se ceka i po dva sata, ali to je uglavnom petkom na ulazu i nedeljom na izlazu iz Srb, ponajvise zbog gastarbajtera, nasih i turskih. Zato je na Kelebiji uvek prazno, cak i za vreme praznika, zadrzavanje nije duze od 10min, tako da je mnogo bolje 30km pre Su nazvati 987 AMS call centar i proveriti stanje na Horgosu, pogotovo ako se ide na dug put, ako je guzva, malko i zaobici prema Kelebijia pa ne cekati 2h na granici.

  5. #45
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Kad se već off-uje, da dodam i ja vic..mislim da je prikladan...off-u .

    "Hvali se ribar lovcu:
    -Juče sam ulovio ribu...bila je duga najmanje tri metra!

    Sluša ga lovac, pa poče i on:
    -Idem ti ja šumom i naletim na maskiranu učiteljicu s celim razredom u šetnji. Pomislim da je neka divljač, nanišanim i smaknem učiteljicu...ponovno nanišanim i jednim metkom skinem 2 učenika...pa ponovo nanišanim...

    Tad skoči ribar sav zajapuren:
    -Čekaj brate, stani malo...kako to misliš?!?!

    A lovac će na to: - Prijatelju, smanji ribu, pobi' svu djecu!"


    Elem, ove redove pored skijaša(ica), citaju i manje, srednje i vrlo iskusni vozači. Hvala Bogu, nismo svi isti .
    p.s. Igor je već odlučio kuda će voziti i dalja diskusija samo vraća priču na (ribo)lovce...a gde su tu skijaši(ce)

  6. #46
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano ftj ima brz auto i dobar je vozac

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    sas: tempomat mi je bio na 160 sto je 150 km/h na sat stvarnih. Na kraju puta bord kompjuter je pokazao 6 sati i 25 minuta voznje i na pumpi smo se zadrzali 15 minuta i to je to. Prosecna brzina celog puta je bila 125 km/h po bordu sto ukljucuje sve sem stajanja na pumpi gde je auto bio ugasen. U povratku smo stigli 10 minuta brze a BG-Zagreb je bilo okruglo 3 sata. Nije da imam neku potrebu da se pravdam nego ti cisto objasnjavam kako je bilo.
    Sto da budes skroman, vidim da imas brz auto, a nije sramota prekoraciti brzinu koji km
    Od tvojih 6 sati i 25 minuta oduzmem 10minuta kojih si bio brzi u povratku dobijem 6;15 , i od toga oduzmem 4 zaustavljanja na granici, i naplata tunela ,pa putarine kroz CRo i SER, mora da je bar tih 15 minuta to je 6h 817km podelim sa 6 i dobijem prosecnu brzinu 136 tokom celog puta

  7. #47
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    pa dobro ako ne računaš stajanje na grani i putarinama onda da

  8. #48
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Ali ko ide iz Vojvodine sigurno je bolje, a jeftinije definitivno zbog SLO vinjete I Karavanke, Katschbergtunnel i Tauerntunnela –samo je to 50 evra.
    One cena na ViaMichellin za tunele su ispravne? Karavanke 6.5 a ova druga dva po 4.5 eur svaki?

  9. #49
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Igor: ako se dobro sećam to je to (6.5 + 9) u jednom smeru.

  10. #50
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Karavanke jesu 6.5 a ova dva tunela u AU smo platili 9,5 evra. Placa se na jednom mestu, koliko se secam tacno izmedju ta dva tunela. Tu oko tih tunela u AU treba malo usporiti jer ima radova na autoputu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •