Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 69

Tema: Put za Austriju (Kaprun)

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Ja sam išao za 1. maj preko Mađarske
    auto put , jeftinije ali i duže
    iz NS je to skoro 1000 km
    cca 10 sati ali po ograničenjima i svim pauzama
    tada to nije bio problem jer u maju dan traje do 8 uveče i putevi suvi
    Pozdrav

  2. #12
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    To ti je pametno.

    Inače ušteda u jednom pravcu je:
    - CRO putarina: 105 KN (oko 15 EUR) + 1 EUR do granice = 16 EUR
    - SLO vinjeta (7 dana, ne važi pri povratku) - 15 EUR
    - Tunel Karavanke - 6,5 EUR
    - Tunel Tauern - 12 EUR
    - Total - 49,5 EUR

    Troškovi preko HU:
    - HU vinjeta (weekly ali traje 10 dana) - 2750 HUF = 10 EUR
    - dodatak za gorivo zbog dužeg puta, oko 10 EUR
    - total - 20 EUR

    SVE UKUPNO PO PRAVCU: 30 EUR

    Inače u Austriji (prva pumpa po prelasku bilo koje granice) regularna cena 10-dnevne vinjete je 7,9 EUR dok su letos na srpsko-mađarskoj granici prodavali po 10 EUR pa kome je do štednje proverite cene.

    Nadam se da sam pomogao.

    P.S. razliku u našim putarinama nisam računao jer je sitno u totalu
    Ako sam dobro racunao troskovi od ulaska u CRO do izlaza iz SLO su 48,5 eura i jos toliko nazad to je 97 eura.
    Dok troskovi od ulaza u M do izlaza iz M su 20 eura u oba pravca.
    Onda je razlika CRO/SLO sa M 77 eura.
    Naravno treba uracunati troskove goriva zbog duzeg puta i vreme trajanja putovanja, pa videti dali se isplati. Naravno polazna tacka BG i bez uracunute putarine u SRB

  3. #13
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @wlad
    Baš tako @wlad, kada bi svi pažljivo čitali kao ti

    @trendo
    Kao što kažeš uz dodatak @wlad što je primetio, da sam računao HU vinjetu 10EUR umesto 5.

    Kada ideš preko HU na A i dalje autoputem za Salzburg nemaš ni 2 tunela (Karavanke i Tauern).
    Sve u svemu uštediš u oba pravca do 70 EUR. Gorivo je preko 1.2EUR u A pa kome koliko troši.
    Izmenio/la jopopo; 11.01.2011 u 22:54.

  4. #14
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Svu ustedu (a i vise od toga ) u putovanju preko Hu mozete "iskoristiti" u http://www.mcarthurglen.at/ u Pandorfu ili Salzburgu .
    Ali u toj varijanti ne garantujem za duzinu puta , tj. za usputna zadrzavanja .

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    20.03.2010
    Godina
    45
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Po meni najbolja varijanta je online kupovina Madjarske vinjete. Naci cu negde sajt, ja to redovno koristim i ne zadrzavam se posle granice uopste.
    Inace, obilaznica oko Budimpeste moze da bude prilican zez: ja sam nekoliko puta zaglavljivao na po sat, sat ipo.

    Inace ja sam bio u Kaprunu prosle godine, samo jedno mesec dana kasnije nego sto ti hoces da ides. Put je bio relativno lak (mada ja putujem iz Bratislave), ali tamo sto je bilo hladno! Jedan dan na gleceru je bilo preko -20 sa vetrom.

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Vidim niko ovde ne spominje austrijske vinjete? Idem na vikend u kaprun pa imam istu dilemu.

    viamichelin kaže ovako preko HUN(iz Beograda)
    Costs 101.57 EUR
    Toll 0.00 EUR | Petrol 84.60 EUR | Road tax 16.97 EUR Time 10h10 wich 05h40 on motorways Distance 956 km wich 649 km on motorways
    u oba pravca cena je 186.7

    a ovako preko HR/SLO
    Costs 130.67 EUR
    Toll 30.68 EUR | Petrol 77.09 EUR | Road tax 22.9 EUR Time 07h52 wich 06h46 on motorways Distance 817 km wich 744 km on motorways
    S obzirom da se putarina(toll) placa i u povratku a vinjeta ne, sveukupna cena je 238.44.

    Znači sveukupna razlika je ~52 EUR i 4 sata 40 minuta vožnje i to preko Mađarske se vozi 300 km van autoputa a preko slo se vozi svega 60 što znači da se ta razlika u dužini puta vrlo lako može povećati na preko 5 sati. S obzirom da idem na vikend i da delimo troškove na 3 dela mislim da tih 16 EUR po osobi sasvim opravdava tu razliku od 5 sati vožnje. Plus što ja na autoputu vozim 150 km/h dok po regionalnim putevima vozim po ograničenju pa bi ta razlika sigurno bila i 6 sati sveukupno.
    Izmenio/la ftj; 12.01.2011 u 14:03.

  7. #17
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    AT vinjeta se ne pominje pošto nju moraš da uzmeš kojim god putem da ideš . Iz BG se definitivno ne isplati preko HU da ideš, mislim da se iz BG ne isplati da ideš preko HU ni za Tirol - što se tiče vremena.. Zato sam dosadan sa severnom Srbijom (da se odatle isplati za Tirol).

  8. #18
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    S obzirom da se putarina(toll) placa i u povratku a vinjeta ne, sveukupna cena je 238.44.
    Pripazi malo tu. Ako je u cijenu uzeta slovenacka vinjeta od 7 dana (a vjerovatno jeste) a ti skijas od subote do subote npr. to znaci da moras kupiti jos jednu slovenacku vinjetu sto je jos +15 Eur. Neko je to vec pomenuo...
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  9. #19
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @ftj
    Pa kako se ne pominje A vinjeta, pominje se, pogledaj bolje postove, košta 7,9EUR i važi 10 dana tj ako ideš nedelju dana važi ti i u povratku. Taj Via Michelin ne valja, ja stalno čitam postove gde ga ljudi pominju i daje pogrešne/čudne rute. Bolje maps.google.com da koritite, daje i alternative. Ruta autoputeva je sledeća:

    1. Kroz Mađarsku na Beč, zatim pravac Linc, Salcburg pa se spustiš na Flahau. Dotle je auto-put. Posle preko Wagraina i dalje do Kapruna ako nećeš da plaćaš tunel. Ko ide na Zelden i zapadnije ide od Salcburga pravac Minhem (Rozenhajm) pa Insbruk itd.

    2. Kroz Mađarsku za Beč, zatim zaobilaznicom za Grac, zatim za Licen (ima tunel koji košta oko 10EUR). Od Licena je običan put i jako opterećen. Ide se pravac Šladming, Altenmarkt, Wagrain itd. Put je malo je i krivudav od Sent Johana, sve do Kapruna.

    @range
    sajt je http://www.autopalya.hu/

  10. #20
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ne mogu da editujem prethodni post. U varijanti dva sam ispustio da kada se krene za Grac ubrzo ima odvajanje, autoput je S6 i onda preko Semeringa (isto ski centar) za Sent Mihel. Može i varijanta preko Graca (radi šopinga) ali je duže.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •