Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Jakna 5k VS 10k

  1. #1

    Podrazumevano Jakna 5k VS 10k

    Ljudi,

    Riješio sam da promijenim postojeću jaknu za skijanje (na glavu mi se popela ) i snimio sam nekih par modela O Neil-a. E sad, osim dizajna (za koji mi ne treba savjet) dvoumim se malo oko "prodišnosti", "propustljivsti", kako se već to prevodi na našKI....

    Dakle, postojeća jakna mi je 20k.....ludilo.....ne propušta ni metak a kamo li što drugo.... ne tražim takvu, ali sve mi se čini kad bih je zamijenio nekom od 5k da bi me probilo na stazi (nekako mi se pod rukom čini pretanka).

    Molim vas za vaša iskustva sa debljinom sloja 5k ili 10k ili nešto treće, što je za jedno normalno - rekreativno skijanje (recimo od -10 do 0) zadovoljavajuće....ovi O neil modeli nisu ni malo jeftini pa ne bih da odvojim 160 EUR i da dođem na stazu i da zakukam a nemam drugog načina da je isprobam na djelu!

    hvala

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Nek me neko ispravi, ali mislim da 5k i 10k nema apsolutno nikakve veze sa tim koliko ce tebi biti hladno. Da bi ti bilo toplo, potrebno je da jakna ima neku postavu, ili da nosis nesto ispod.

  3. #3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    Nek me neko ispravi, ali mislim da 5k i 10k nema apsolutno nikakve veze sa tim koliko ce tebi biti hladno. Da bi ti bilo toplo, potrebno je da jakna ima neku postavu, ili da nosis nesto ispod.

    mislim da grijesis jer od toga kako jakna dishe tj kako propusta vjetar, mora dijelom da zavisi i njena toplota.....

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kada neka firma na jaknu stavi oznaku 20k/20k (vjetrozečepljivost/paropropušljivost), ko je taj ko to može provjeriti? Što se mene tiče, mogu još po jednu nulu dodati.
    Posmatrajući takve oznake na jaknama dođoh do zaključka da što bolje jakna "dihta" vjetar, to bolje propušta paru. Ispade: što manje vazduha prođe to više pare iziđe. Malo mi mozak šteka kod ovo pokuša da provari. Jeste da mi je sin pao iz fizike na polugodištu, ali ja nisam. Al' je sasvim moguće da sam nešto pobrkao, pa ovo ne kontam.

  5. #5
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja ne kontam uopšte više loženje na marketing i brendove. Kada sam prvi put (bezuspešno) rešio da skijam pre 23 godina ove oznake nisu ni postojale. Ne sećam se ni O'Neil dal' je postojao (u Jugoslaviji). Nosile su se ski-jakne raznorazne, jes' bilo trendi stvari ali te propustljivosti i sl. ja se nešto ne sećam. I svi su živo i zdravo skijali, znojili i nisu vodili mnogo računa.

    Ja kupim pre nekih 4 godina "renomiranu" marku Active ( ) i dam čitavih 60 evrića jer ona jeftinija od 45 nije imala džep za mobilni i iPod niti vođiće za slušalice i bila je 5000/8000 a ova jeftinije 3000/5000 i moja ima poveći broj jako "pametnih" džepića. Dam 15 evra za luksuz i dan danas mi je žao da je menjam jer je jakna odlična. Menjao sam se sa ljudima sa kojima sam skijao i svi su prezadovoljni ponašanjem i performansama. Pošto sam smršao 10 kila jakna mi je povelika i moraću da kupim novu ove godine a moj prijatelj koji se u međuvremenu ugojio 6 kila me moli da mu dam moju jaknu.

    Poenta: nije bitno za dobro skijanje/bordanje ni marka ni kol'ko K ima propustljivost, kupi ono što ti dobro stoje, dobro greje, udobno, ne treba da bude ni preširoka ni preuska jer tanak sloj vazduha je poželjna izolacija.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nekada se znalo: oni sa skromnijim primanjima su kupovali jakne renomirane marke Yassa (Yugoslavenski ASortiman Sportskih Artikala), a oni dubljeg džepa su uzimali Toper (TOvarna PERila).

  7. #7
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    http://www.gore-tex.com/remote/Satel...c-technologies
    http://www.gore-tex.com/remote/Satel...uality-testing

    E sad to sto je sve pocelo sa tim Goreom (valjda se tako kaze) i to sto on nije nikad bio a mozda ni cuo za Jugoslaviju j.....
    Otada su vecina firme krenuli u potragu i napravili sopstvenu membranu koja se razlikuje u kvalitetu ili marketingu.
    No, sto se tice gore spomenuti Gore i njegova membrana u firmi gde sam radio imao sam priliku licno testirati istu i dobra je

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Highlander Pogledati poruku
    mislim da grijesis jer od toga kako jakna dishe tj kako propusta vjetar, mora dijelom da zavisi i njena toplota.....

    Mislim da ti gresis, a mene je ovo isto bunilo. Kad se kaze da jakna dise, misli se da propusta paru. Vetar i voda, to bi trebalo da odbija, a sto visa ta prva vrednost, to vise odbija.

  9. #9
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    ...a zamisli kad bi ovima sto skijaju u pamucnim potkoshuljama, Rasica dzemperima i Loris jaknama, prichali o soft shell-oviima, x static frist layeri-ma, besavnom aktivnom vesu, GTX-u, Tape Seal-ovanim shavovima, 3D fit-u, ili NEDAJBOZE http://en.wikipedia.org/wiki/Nikwax_Analogy ..
    ccc Srbijo
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    ne kontam?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •