Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 94

Tema: najteže staze u Srbiji

  1. #41
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Svojevremeno sam u jednom servisu, davno, cuo da Zmajevac jeste najstrmiji u Srbiji, ali i pored 39% nagiba i voznje mi ne deluje tako - mozda zato sto je "idealno" ravan i sirok..? Bez obzira na sve, definitivno je najlepsi za voznju od svih crnih staza u Srbiji - nisam bio na Gocu i Bojaninim vodama...

    Jel ima neko podatak o prosecnom nagibu za ostale "crnjake": Gvozdac, Ledenica, Gobelja, Duboka, Bela Reka, Suncana-BZ, Konjarnik -gornji deo, Lavlja vrata, Piribreg, Goc, Bojanine vode...?

  2. #42
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Dobro sam ja video naziv teme, dodajem na listu Olimpik (najveći nagib 52%) i gornji deo starog dvoseda Ogorjelice 2 (odatle i lak pristup odličnim off-piste terenima, treća slika - levi deo)
    Priložene slike Priložene slike

  3. #43
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Olimpik jeste strma staza,ali opet samo nekih prvih 200m.

  4. #44
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    I ja sam dobro vidio temu ali moram dodati Savin kuk 2 na ovu listu iako je u Cg.
    Priložene slike Priložene slike

  5. #45
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Po mom misljenju,staza sa Savinog Kuka,najzahteavnija staza u okruzenju,jednom sam bio na Durmitoru,pre 2 godne,mislim da se cak onaj jedan deo ni ne taba,jer prvo moraju da "ankerisu"tabac na stenu,tako su mi pricali,a dvosed ide skoro vertikalno,hteo sam i ja da postavim,ali ti si me preduhitrio,odlicno.

  6. #46
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ja sam bio davno i nije tabana. Ona gornja strmopizdina, cim sidjes sa drugog dvoseda

  7. #47
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ne taba se strmina sa druge medjustanice dvosjeda, koja se vidi na prvoj slici. Na slici u postu od jutros je pogled na tu stazu sa donje strmine Savin kuk 2 a na ovoj zadnjoj slici je strmina odmah ispod zadnje stanice dvosjeda.Uz svo uvazavanje, nista se u okruzenju ne moze porediti sa strminom a i duzinom ove dvije staze.Na Brezovici nisam bio, kazu da su i tamo staze adrenalinske.Otisli smo skroz i nadam se da se admini ne ljute. Na temi Durmitor ima moj post s pocetka godine.Dan je bio prelijep, snijega dosta, a posle 14 sati vjetar je poravnjavao tragove skija i bordova u roku od 10 min.Extra skijanje je bilo.Steta sto je donji dio staze sa malo nagiba, a jos veca sto je stara i spora zica.
    Priložene slike Priložene slike

  8. #48
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma kakav anker , oni nemaju tabač sa vitlom tako da im džaba anker . Prvo treba neko normalan da preuzme centar, pa da nabavi tabač sa vitlom a anker može da instalira za 100eura .

    Deo SK2 koji se popularno zove levak je obično (ako nema svežih padavina) prirodno utaban i betoniran, ako se "ne koči" čitavo vreme dok se spuštaš (a nalazi se u betoniranom stanju) rizikuješ da (d)izgineš .

  9. #49
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ovu stazu mozes,kad je lep dan,da vidis sa Tornika.

  10. #50
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    ExBaker,
    прочитао си ми мисли. Кад сам јуче прочитао ову тему Савин Кук ми је одмах пао на памет. То је дефинитивно најекстремнија стаза у Србији и Црној Гори. Такође, нисам био на Брези, кажу да је тамо лудило од стаза. Савин Кук 2 и доња од међустанице па навише то је посебан доживљај. Штета што је тај ски центар упропашћен. Друга стаза, која је мени врло блиска Савином Куку је Бела река 2. Змајевац сам скијао пре 15 дана и искрено нисам посебно одушевљен. Он је технички сличан Леденицама и Гвоздцу, али су мени ове две стазе боље због надморске висине и самим тим квалитета снега. Крчмар није екстремна стаза али по мени одлична стаза (2 км, скоро 500 метара висинске разлике) јер је сва у каскадама, прави мерак за вожњу.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •