Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 94

Tema: najteže staze u Srbiji

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Suncica izgleda ima taktiku slicnu mojoj - jedan dan cu se kidati na za mene teskim stazama i deonicama, pa kada se vratim na standrdne posle mi ostalo dodje ravno k'o Vojvodina

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikola Milosavljevic Pogledati poruku

    @Suncice, nemoj pobogu na crnim stazama da unapređuješ tehniku. Idi na nešto plavo/crveno
    Mada, kad razmisliš, šta će ti tehnika ako se voziš po plavim/crvenim stazama? Za umetnički dojam?

    Lavlja vrata verovatno jesu najzahtevnija staza u Srbiji, ali treba znati da kritični delovi su poslednjih godina izmenjeni i ta staza je sada nešto drugačija i osetno lakša nego pre recimo 15-ak godina.

    Bela reka 2 bi bila prava crna staza, čak i kada bi se na njoj skijalo po snegu, a ne po kamenju. Možda je tačno da je kategorisana kao crna samo zbog jedne deonice, ali takav je slučaj sa svim crnim stazama. Ne postoji staza koja je od početka do kraja pod nagibom za crnu kategorizaciju.

    Naravno, ovde govorimo o uređenim i upisanim stazama. Osim ovih, na Brezi postoji i staza koju zovu Orlovsko gnezdo i staza Durlov potok. To su of-pist trase i nećemo ih porediti. Čak i oni sa većim of-pist iskustvom od mene (što nije teško) kažu da je to ultimativni of-pist doživljaj.

  3. #23
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Mada, kad razmisliš, šta će ti tehnika ako se voziš po plavim/crvenim stazama? Za umetnički dojam?

    Lavlja vrata verovatno jesu najzahtevnija staza u Srbiji, ali treba znati da kritični delovi su poslednjih godina izmenjeni i ta staza je sada nešto drugačija i osetno lakša nego pre recimo 15-ak godina.

    Bela reka 2 bi bila prava crna staza, čak i kada bi se na njoj skijalo po snegu, a ne po kamenju. Možda je tačno da je kategorisana kao crna samo zbog jedne deonice, ali takav je slučaj sa svim crnim stazama. Ne postoji staza koja je od početka do kraja pod nagibom za crnu kategorizaciju.

    Naravno, ovde govorimo o uređenim i upisanim stazama. Osim ovih, na Brezi postoji i staza koju zovu Orlovsko gnezdo i staza Durlov potok. To su of-pist trase i nećemo ih porediti. Čak i oni sa većim of-pist iskustvom od mene (što nije teško) kažu da je to ultimativni of-pist doživljaj.
    Možda važi za Srbiju.....ali za staze tipa Gran Risa (Alta Badia), Sasslong (Val Gardena), Valon (Alta Badia), Podkoren (Kranjska Gora), to ne važi nikako....te staze su crne od početka do kraja....

  4. #24
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Možda važi za Srbiju.....ali za staze tipa Gran Risa (Alta Badia), Sasslong (Val Gardena), Valon (Alta Badia), Podkoren (Kranjska Gora), to ne važi nikako....te staze su crne od početka do kraja....
    Važi i za Francusku. To sam već objasnio na pdf. Francuska. Ako samo jedan deo staze, makar i tridesetak metara, ima nagib za crnu stazu, a taj deo nije moguće zaobići nekom drugom crvenom ili plavom stazom, onda je čitava staza označena kao crna.

    Smisao takvog označavanja je bezbednosnog karaktera. Cilj je da skijaša obavesti da će, vozeći određenom stazom, naići na težak deo koji neće moći da zaobiđe. Staza Saren u Alpes d'Huez je navodno najduža crna staza na svetu i navodno ima 16 km.

  5. #25
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Važi i za Francusku. To sam već objasnio na pdf. Francuska. Ako samo jedan deo staze, makar i tridesetak metara, ima nagib za crnu stazu, a taj deo nije moguće zaobići nekom drugom crvenom ili plavom stazom, onda je čitava staza označena kao crna.

    Smisao takvog označavanja je bezbednosnog karaktera. Cilj je da skijaša obavesti da će, vozeći određenom stazom, naići na težak deo koji neće moći da zaobiđe. Staza Saren u Alpes d'Huez je navodno najduža crna staza na svetu i navodno ima 16 km.
    Uz dužno poštovanje: pokomentiraj ove nagibe....

    http://www.skiworldcup.it/attachment...Risa_Piant.jpg

    Za mene je ovo crno, da crnije ne može, da bude...od vrha do dna...
    Priložene slike Priložene slike

  6. #26
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Važi i za Francusku. To sam već objasnio na pdf. Francuska. Ako samo jedan deo staze, makar i tridesetak metara, ima nagib za crnu stazu, a taj deo nije moguće zaobići nekom drugom crvenom ili plavom stazom, onda je čitava staza označena kao crna.

    Smisao takvog označavanja je bezbednosnog karaktera. Cilj je da skijaša obavesti da će, vozeći određenom stazom, naići na težak deo koji neće moći da zaobiđe. Staza Saren u Alpes d'Huez je navodno najduža crna staza na svetu i navodno ima 16 km.
    Ajd da čujem komentar za ove dve staze...ovo je za mene crno, da crnije ne može da bude...

    http://www.skiworldcup.it/attachment...Risa_Piant.jpg
    Priložene slike Priložene slike

  7. #27
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    da je crno, crno je

  8. #28
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    U risoulu su sve staze bile plave, ali mogu da se zakunem da su bile uporedive sa nekim crvenim u drugim centrima.

  9. #29
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Da, ova staza na KRanjskoj Gori na kojoj se vozi svetski kup je zasita ok. Inace, za nas iz BG zanimljivo je i sto Sava (jedna od dve) protice u podnozju iste - treba da vidite kako izgleda na svom pocetku ). Meni je to bilo jako zanimljvo...

    Sto se Lavljih vrata tice - skijao sam to pre 20-ak godina (kao klinac. Prelomnica je bila jako nezgodna, jer se ulazilo iz (skoro) punog spusta, sa skretanjem od 90 stepeni. Sta zna dete sta je strah - tu sam se lomio za sve pare). Koliko se secam, mogla je da se zaobidje drugim krakom, mada je tamo bio terenski skok)). Brezovica je super i bas mi nedostaje.

    Meni su Lavlja vrata nekako ostala u secanju kao teza od BR (ili sam samo slabije skijao u to doba, ko ce sada znati - bas bih voleo da skijam tamo ponovo. )

  10. #30
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Ko skija kompletnu Brezu za njega su Kop i njegove staze mačiji kašalj...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •