Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 94

Tema: najteže staze u Srbiji

  1. #11
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Zaboravio sam da pomenem najstrmiju stazu, zato sto jos nije pripremljena. To je Konjarnik2, na Babinom zubu, sa desne strane cetvoroseda. Prosecena je u isto vreme kada i Konjarnik1, najavljeno je da ce je pustiti ove zime, ali ne znam da li su je letos sredili (ocistili od kamenja i posadili travu). Ta staza se vidi na prvoj slici koju je postavio Buda sa jucerasnjeg skijanja, prethodna strana, gornji desni ugao slike, desno od zicare. Fotografija je snimljena sa donjeg dela staze Konjarnik, tako da se lepo vidi gornji strmiji deo, donji ravniji i desno Konjarnik2.
    Što se tiče staze Konjarnik 2 ne da nisu posadili travu nego su nešto radili pa sada ima još više kamenja (stena) na stazi i pobodenih kolčeva. To se vidi sada pošto je mala količina snega ali može biti veoma opasno kada neko krene tom stazom a sneg to pokrije . Staza je zatvorena ogradom ali mnogi željni skijanja po dubokom snegu su skijali tom stazom prethodnih godina.

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    zar ledenice nisu strmije od gvozdca?

  3. #13
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Kao da si zaboravio nešto:

    Lavlja vrata (Brezovica)
    Velika livada (Brezovica)


    Milose,
    malo je ljudi sa foruma koji su bili na
    Brezi, tako da, ne mogu znati za LV, a
    i mozda misle da to nije u SRB ?!?
    Naj je važniji osećaj za feeling

  4. #14
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Reci mi, da li je Konjarnik 2 onaj krak koji nije zatravljen (od precice ka Planinarskom Domu do pred kraj Konjarnika)? To je zaista solidno strmo. Ja sam leti isao tamo i jedva da moze peske da se penje po toj strmini.

    Da li ce ove godine taj krak biti pusten?

  5. #15
    Milan
    Datum registracije
    18.09.2009
    Godina
    47
    Poruke
    91

    Podrazumevano

    Pa i nije Srbija kad nam je frka da odemo tamo.A ako cemo o strmim stazama u velikoj srbiji treba uzeti u obzir i Popovu shapku.Ne bih mogao da se odlucim izmedju Lavljih vrata(Brezovica) i Orlovih stena (Popova shapka).

  6. #16
    Member braneso avatar
    Datum registracije
    30.09.2010
    Lokacija
    NS
    Skije / Bord
    Rental :(
    Godina
    48
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Pozdrav forumašima... Od 02. sam gore...

    SREĆNA NOVA GODINA svima.
    kuća "poso"-"poso" kuća... čekam skijanje

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    @sev
    Verovatno je to. Kada se vozis cetvorosedom, Konjarnik1 je sa leve strane, a Konjarnik2 sa desne strane. Pogledaj na ovom forumu pod 'Stara planina'. Eto, izgleda da je informacija da ga nece pustiti ni ove godine. Mozda ce gledati sledece godine da nasipaju zemlju kako bi ga ublazili, negde sam to procitao. Kada merim na Googe Earth (sto nije bas precizno), na 100 m visinske razlike za tu stazu pokazuje da je potrebno 190 metara horizontalno. Za Ledenicu i Gvozdac oko 220 metara (sto manje horizontalno, sve je strmije).

    @ pailhead - ne znam koja je strmija od njih dve...

  8. #18
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Ma nije Gvozdac nikakva nesreća, samo mi je problem nazad. Imam fobiju od sidra.

    Hm ako su po težini te staze tu negde kao "cra duboka", mogla bih onda lepo ja da se naskijam tamo, taman malo unapredim tehniku. eto fine ideje, kad imam slobodan dan (vrlo često radni dan, kad radim u subotu, što može da se desi u februaru blago meni).

    Pošto se zna i već diskutuje o stazma na više skijališta, nije uopšte greška - tako mi reče moj lektor kog sretoh noćas.

    I SREĆNA 2011 da nam sneg potraje i da nam se glečeri ne otope!!!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  9. #19
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Kao da si zaboravio nešto:

    Lavlja vrata (Brezovica)
    Velika livada (Brezovica)

    Lavlja vrata su ista ko i bela reka 2 imaju onu jednu prelomnicu a ovo ostalo je manje vise laganica a ako se ne varam mada sam davno bio prelomnica je kraca od levka ili je bar tako meni ostalo u secanju.Ja bih pre izdvojio karpu kao tezu stazu u celini na brezi od lavljih vrata

  10. #20
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Zaboravili ste da pomenete stazu na Goču (Kraljevačka strana) i to njena donja deonica (ispod međustanice). Iako nije nešto duga (oko 50m) mislim da je ubedljivo najstrmija deonica u SR. Ako se dobro sećam, ima 10ak godina kako nisam bio.

    @Suncice, nemoj pobogu na crnim stazama da unapređuješ tehniku. Idi na nešto plavo/crveno

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •