Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 94

Tema: najteže staze u Srbiji

Hibridni pregled

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano najteže staze u Srbiji

    Kada smo vec kod strmih staza, ja mislim da to ide ovako u Srbiji (najstrmije staze):

    1.Bela reka (Kopaonik)
    2.Gvozdac (Kopaonik)
    3. Ledenice (Kopaonik)
    4. Bojanine vode (Suva planina, Nis)
    5. Suncana dolina (Babin zub)
    6. Crna Duboka (Kopaonik)
    7. Konjarnik (Babin zub)
    8. Gobelja (Kopaonik)

    S tim sto su staze na Babinom zubu u svojoj donjoj polovini blage.
    --------------------
    www.suvaplanina.com

  2. #2
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Kada smo vec kod strmih staza, ja mislim da to ide ovako u Srbiji (najstrmije staze):

    1.Bela reka (Kopaonik)
    2.Gvozdac (Kopaonik)
    3. Ledenice (Kopaonik)
    4. Bojanine vode (Suva planina, Nis)
    5. Suncana dolina (Babin zub)
    6. Crna Duboka (Kopaonik)
    7. Konjarnik (Babin zub)
    8. Gobelja (Kopaonik)

    S tim sto su staze na Babinom zubu u svojoj donjoj polovini blage.
    --------------------
    www.suvaplanina.com
    Hvala na ovako dobrom ospisu, gradaciji staza na Kopu i BZ. Pošto sam sve ove staze osim Bele Reke skijala i mislim da nisu tako strašne, možda bi mogla da se oprobam na BZ. Mislim da si zaboravio jedino Krćmar donji deo, kratak je, ali jako strm.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  3. #3
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Da na beloj reci 2 nema onaj levak, ta staza uopste ne bi bila crna. Staza je odlicna, siroka, ali mislim da nije bas nesto preterano strma.

  4. #4
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Kada smo vec kod strmih staza, ja mislim da to ide ovako u Srbiji (najstrmije staze):

    1.Bela reka (Kopaonik)
    2.Gvozdac (Kopaonik)
    3. Ledenice (Kopaonik)
    4. Bojanine vode (Suva planina, Nis)
    5. Suncana dolina (Babin zub)
    6. Crna Duboka (Kopaonik)
    7. Konjarnik (Babin zub)
    8. Gobelja (Kopaonik)

    S tim sto su staze na Babinom zubu u svojoj donjoj polovini blage.
    --------------------
    www.suvaplanina.com

    Kao da si zaboravio nešto:

    Lavlja vrata (Brezovica)
    Velika livada (Brezovica)

  5. #5
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Kao da si zaboravio nešto:

    Lavlja vrata (Brezovica)
    Velika livada (Brezovica)


    Milose,
    malo je ljudi sa foruma koji su bili na
    Brezi, tako da, ne mogu znati za LV, a
    i mozda misle da to nije u SRB ?!?
    Naj je važniji osećaj za feeling

  6. #6
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Kao da si zaboravio nešto:

    Lavlja vrata (Brezovica)
    Velika livada (Brezovica)

    Lavlja vrata su ista ko i bela reka 2 imaju onu jednu prelomnicu a ovo ostalo je manje vise laganica a ako se ne varam mada sam davno bio prelomnica je kraca od levka ili je bar tako meni ostalo u secanju.Ja bih pre izdvojio karpu kao tezu stazu u celini na brezi od lavljih vrata

  7. #7
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Zaboravili ste da pomenete stazu na Goču (Kraljevačka strana) i to njena donja deonica (ispod međustanice). Iako nije nešto duga (oko 50m) mislim da je ubedljivo najstrmija deonica u SR. Ako se dobro sećam, ima 10ak godina kako nisam bio.

    @Suncice, nemoj pobogu na crnim stazama da unapređuješ tehniku. Idi na nešto plavo/crveno

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikola Milosavljevic Pogledati poruku

    @Suncice, nemoj pobogu na crnim stazama da unapređuješ tehniku. Idi na nešto plavo/crveno
    Mada, kad razmisliš, šta će ti tehnika ako se voziš po plavim/crvenim stazama? Za umetnički dojam?

    Lavlja vrata verovatno jesu najzahtevnija staza u Srbiji, ali treba znati da kritični delovi su poslednjih godina izmenjeni i ta staza je sada nešto drugačija i osetno lakša nego pre recimo 15-ak godina.

    Bela reka 2 bi bila prava crna staza, čak i kada bi se na njoj skijalo po snegu, a ne po kamenju. Možda je tačno da je kategorisana kao crna samo zbog jedne deonice, ali takav je slučaj sa svim crnim stazama. Ne postoji staza koja je od početka do kraja pod nagibom za crnu kategorizaciju.

    Naravno, ovde govorimo o uređenim i upisanim stazama. Osim ovih, na Brezi postoji i staza koju zovu Orlovsko gnezdo i staza Durlov potok. To su of-pist trase i nećemo ih porediti. Čak i oni sa većim of-pist iskustvom od mene (što nije teško) kažu da je to ultimativni of-pist doživljaj.

  9. #9
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Mada, kad razmisliš, šta će ti tehnika ako se voziš po plavim/crvenim stazama? Za umetnički dojam?

    Lavlja vrata verovatno jesu najzahtevnija staza u Srbiji, ali treba znati da kritični delovi su poslednjih godina izmenjeni i ta staza je sada nešto drugačija i osetno lakša nego pre recimo 15-ak godina.

    Bela reka 2 bi bila prava crna staza, čak i kada bi se na njoj skijalo po snegu, a ne po kamenju. Možda je tačno da je kategorisana kao crna samo zbog jedne deonice, ali takav je slučaj sa svim crnim stazama. Ne postoji staza koja je od početka do kraja pod nagibom za crnu kategorizaciju.

    Naravno, ovde govorimo o uređenim i upisanim stazama. Osim ovih, na Brezi postoji i staza koju zovu Orlovsko gnezdo i staza Durlov potok. To su of-pist trase i nećemo ih porediti. Čak i oni sa većim of-pist iskustvom od mene (što nije teško) kažu da je to ultimativni of-pist doživljaj.
    Možda važi za Srbiju.....ali za staze tipa Gran Risa (Alta Badia), Sasslong (Val Gardena), Valon (Alta Badia), Podkoren (Kranjska Gora), to ne važi nikako....te staze su crne od početka do kraja....

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Možda važi za Srbiju.....ali za staze tipa Gran Risa (Alta Badia), Sasslong (Val Gardena), Valon (Alta Badia), Podkoren (Kranjska Gora), to ne važi nikako....te staze su crne od početka do kraja....
    Važi i za Francusku. To sam već objasnio na pdf. Francuska. Ako samo jedan deo staze, makar i tridesetak metara, ima nagib za crnu stazu, a taj deo nije moguće zaobići nekom drugom crvenom ili plavom stazom, onda je čitava staza označena kao crna.

    Smisao takvog označavanja je bezbednosnog karaktera. Cilj je da skijaša obavesti da će, vozeći određenom stazom, naići na težak deo koji neće moći da zaobiđe. Staza Saren u Alpes d'Huez je navodno najduža crna staza na svetu i navodno ima 16 km.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •