Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 94

Tema: najteže staze u Srbiji

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano najteže staze u Srbiji

    Kada smo vec kod strmih staza, ja mislim da to ide ovako u Srbiji (najstrmije staze):

    1.Bela reka (Kopaonik)
    2.Gvozdac (Kopaonik)
    3. Ledenice (Kopaonik)
    4. Bojanine vode (Suva planina, Nis)
    5. Suncana dolina (Babin zub)
    6. Crna Duboka (Kopaonik)
    7. Konjarnik (Babin zub)
    8. Gobelja (Kopaonik)

    S tim sto su staze na Babinom zubu u svojoj donjoj polovini blage.
    --------------------
    www.suvaplanina.com

  2. #2
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Kada smo vec kod strmih staza, ja mislim da to ide ovako u Srbiji (najstrmije staze):

    1.Bela reka (Kopaonik)
    2.Gvozdac (Kopaonik)
    3. Ledenice (Kopaonik)
    4. Bojanine vode (Suva planina, Nis)
    5. Suncana dolina (Babin zub)
    6. Crna Duboka (Kopaonik)
    7. Konjarnik (Babin zub)
    8. Gobelja (Kopaonik)

    S tim sto su staze na Babinom zubu u svojoj donjoj polovini blage.
    --------------------
    www.suvaplanina.com
    Hvala na ovako dobrom ospisu, gradaciji staza na Kopu i BZ. Pošto sam sve ove staze osim Bele Reke skijala i mislim da nisu tako strašne, možda bi mogla da se oprobam na BZ. Mislim da si zaboravio jedino Krćmar donji deo, kratak je, ali jako strm.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  3. #3
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Da na beloj reci 2 nema onaj levak, ta staza uopste ne bi bila crna. Staza je odlicna, siroka, ali mislim da nije bas nesto preterano strma.

  4. #4
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Kada smo vec kod strmih staza, ja mislim da to ide ovako u Srbiji (najstrmije staze):

    1.Bela reka (Kopaonik)
    2.Gvozdac (Kopaonik)
    3. Ledenice (Kopaonik)
    4. Bojanine vode (Suva planina, Nis)
    5. Suncana dolina (Babin zub)
    6. Crna Duboka (Kopaonik)
    7. Konjarnik (Babin zub)
    8. Gobelja (Kopaonik)

    S tim sto su staze na Babinom zubu u svojoj donjoj polovini blage.
    --------------------
    www.suvaplanina.com

    Kao da si zaboravio nešto:

    Lavlja vrata (Brezovica)
    Velika livada (Brezovica)

  5. #5
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Mislim da bi Admin trebalo da otvori novu temu pod Srbija "najstrmije staze", što je gramatički nepravilno, jer jedna je najstrmija staza, ali pošto je sud o težini staze subjektivan ... nanana ...
    Mada bih se ja složila da je Bela reka najstrmija iako je nikad nisam vozila, ali Gvozdac druga staza po težini? Donji deo Krčmara definitivno za mene drugi i deset mesta ispred Gvozdca Koja je po meni druga po lakoći, posle crne Duboke koja je najlakša crna staza!!!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Hej, super, pa korigujte listu. Bas bi me interesovalo misljenje ostalih.

    Mada, utisci su subjektivni. Staza Konjarnik na Babinom zubu, u tom delu gde je strma, je dosta siroka, ravna, obicno lepo ispeglana - pa je laka za voznju za sve koji imaju vise od (recimo) 15 dana iskustva. Tako da kada se to uzme u obzir i nije tako crna. Ja sam postovao kriterijum nagiba, medjutim priznam da treba uzeti i druge stvari u obzir. Naravno, i dopunu sa Brezovice Milosa011.

    SunCice, ako ti je Gvozdac lak, onda neces imati problema sa Konjarnikom na Babinom zubu. I, mislim da je gramaticki ipak ispravno kada se kaze 'najstrmije staze', podjednako kao kada se kaze 'najvisi vrhovi na svetu', 'najvece reke na svetu', 'najbolji fudbaleri na svetu'...

    Zelim da se zahvalim Budi za prve (valjda) fotografije ove zime (prethodna strana)!
    -------------------
    www.suvaplanina.com

  7. #7
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Čim je staza široka onda je to već druga priča.
    1)Mada meni je najteži donji deo Krčmara, gornji je baš blag, ali onda odjednom ide provalija i to puna hupsera (najčešće, mislim oba puta kad sam prešla). Ovde niko ne pominje tu stazu? Možda sam ja istripovala nešto!
    2)Gobrlja, ima tamo par crnih staza, tamo uvek duva vetar, još i bila neka magla, skijala sam tamo jednom i više nikad (od vetra me bolela glava posle 3 dana).
    3) Gvozdac mi je bio lak verovatno zato što je svaki put bio dosta dobro upeglan (sa zanemarljivo malo ledenica po stranama).
    4) Crna duboka uvek ujtru, fino pripremljena, solidna staza, obično je ujtru vozim posle crvene koju vozim za buđenje. Malo je zeznuto što je u jednom delu sva nekako nagnuta i baš je nezgodno kad ima puno ljudi.
    5) Sunčana dolina - ha ha ha ha ali nekako na toj stazi uvek naletim na neki led i proklizam ili promašim stazu pa odem u dubok sneg. Najčešće i padnem, ma namučim se ko Isus. Nije ni meni jasno zašto?!

    OStale crne nisam vozila, nekako one struga i ledenice mi zastrašujuće zvuče. Ma ne bih ni Gvozdac nego terao nas učitelj kad sam bila sa gimnazijom pa sam već znala kakva je staza.

    Definitivno je gramatički nepravilno reći najstrnije staze, jer kad je pridev u superlativu odnosi se samo na jednu imenicu, najviši vrh je Mont Everest. Međutim, može se reći najstrmija staza (mora biti u jednini) na svetu, u Srbiji, na Kopaoniku .... Ovo kao "najviši vrhovi sveta", mislim da je do greške došlo u prevođenju, ali da se takva upotreba kod nas već odomaćila i da samim tim i nije neka greška.
    Izmenio/la sunCica; 31.12.2010 u 16:30.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Zaboravio sam da pomenem najstrmiju stazu, zato sto jos nije pripremljena. To je Konjarnik2, na Babinom zubu, sa desne strane cetvoroseda. Prosecena je u isto vreme kada i Konjarnik1, najavljeno je da ce je pustiti ove zime, ali ne znam da li su je letos sredili (ocistili od kamenja i posadili travu). Ta staza se vidi na prvoj slici koju je postavio Buda sa jucerasnjeg skijanja, prethodna strana, gornji desni ugao slike, desno od zicare. Fotografija je snimljena sa donjeg dela staze Konjarnik, tako da se lepo vidi gornji strmiji deo, donji ravniji i desno Konjarnik2.

    Sto se tice gramatike, tema je dobra za polemiku - ali ovde nije mesto. Imam dva objavljena romana, u izvesnoj meri sam upucen u gramatiku (ne previse jer sam iz onog dela Srbije gde se koriste dva padeza), a profesionalni lektor 'Narodne knjige' mi je pokvario prvi roman (po pitanju gramatike) pa zbog njega nisam osvojio jednu bitnu nagradu za najbolju knjigu u Srbiji te godine. Moji romani: http://www.suvaplanina.com/sasa_arandjelovic.htm

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano najteže staze u Srbiji

    Pod 'Stara planina' pokusali smo nabrojati najstrmije i najteze staze u Srbiji. Cini mi se da bi mnogi ovde to bolje uradili. Ako vam se cini zanimljivim, evo:

    1. Konjarnik 2 (Babin zub) - napomena: staza do sada nije radila
    2. Bela reka (Kopaonik)
    3. Gvozdac (Kopaonik)
    4. Ledenice (Kopaonik)
    5. Bojanine vode (Suva planina, Nis)
    6. Suncana dolina (Babin zub)
    7. Crna Duboka (Kopaonik)
    8. Konjarnik (Babin zub)
    9. Gobelja (Kopaonik)

    Milosh011 je dodao dve staze sa Brezovice, ali ne znam gde bi one dosle na ovoj listi jer nisam video te staze. To su Lavlja vrata i Velika livada.

    -- SRECNA NOVA GODINA SVIMA --

    http://www.suvaplanina.com/

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Da dodam:

    -- SRECNA NOVA GODINA SVIMA --

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •