Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 94

Tema: najteže staze u Srbiji

  1. #31
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Ajd da čujem komentar za ove dve staze...ovo je za mene crno, da crnije ne može da bude...
    Što bi rekli... strmopizdina

  2. #32
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Potpuno se slazem s tobom.........breza i uopste sar-planina su nesto posebno,alpi na balkanu....kop u odnosu na brezu je brdo a ne planina........

  3. #33
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Što bi rekli... strmopizdina
    Dooooobra

  4. #34
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Uz dužno poštovanje: pokomentiraj ove nagibe....

    http://www.skiworldcup.it/attachment...Risa_Piant.jpg

    Za mene je ovo crno, da crnije ne može, da bude...od vrha do dna...
    Pa očito da staze jesu strme, nema šta - od početka do kraja. Ali ne vidim dužinu staze. Nagib staze je uvek odnos između njene dužine i visinske razlike, logično.


    Radi orijentacije za one koji poznaju samo Kopaonik, visinska razlika celog skijališta je 400-500 metara otprilike.

    Ono što hoću da kažem da je vrlo teško ako ne i nemoguće obezbediti da staza celom ili skoro celom dužinom ima nagib koji odgovara crnoj kategorizaciji, a da istovremeno bude i duga.
    Izmenio/la plageton; 06.01.2011 u 11:30.

  5. #35
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Znači imamo samo plave i crvene staze, ili se varam??

    Tek toliko: Gran Risa: start-1871 m, cilj:1423, visinska razlika: 448m, dužina staze (samo za veleslalom inaće je za jedno 1000 m duža): 1255m, najveći nagib: 60%, najmanji: 18%, prosećni: 36%...pa sad ti sam presudi kome obujci, a kome opanci.....

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC Ti
    Godina
    43
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikola Milosavljevic Pogledati poruku
    Zaboravili ste da pomenete stazu na Goču (Kraljevačka strana) i to njena donja deonica (ispod međustanice). Iako nije nešto duga (oko 50m) mislim da je ubedljivo najstrmija deonica u SR. Ako se dobro sećam, ima 10ak godina kako nisam bio.
    Delim mišljenje da je najstrmija staza kod nas...... Plus je nikada nisu sređivali, pa je to bila "olakšavajuća" okolnost

  7. #37
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Sigurno ne spada u najstrmije staze u Srbiji, ali je definitivno najravnija i dovoljno siroka strma staza - Zmajevac, Zlatibor. Mislim da zasluzuje da se pomene.

    Steta sto je kratka, ko je imao prilike da je vozi kad je propisno upeglana, zna kakvo je to zadovoljstvo!

    Sad nadjoh, nagib 39% ..jel dovoljno?

  8. #38
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Da,najstrmija staza u Srbiji jeste Zmajevac, 39% je prosecan nagib staze,Lavlja Vrata su staza najvecom visinskom razlikom,sto nije isto.Nijedna staza u Srbiji nema prosecan nagib 39%,bar ja da znam,Zmajevac pre ovog sredjivanja Tornika je bio cak i strmiji,ali su ga dosta poravnjali,mnogo stena su povadili...ne znam mozda postoje neke staze na Staroj Planini koje su strmije,ali nisam cuo.Zmajevac je dugacak nekih 900m,pa sigurno 700m je konstantno strm,tako da ne treba pricati o pojedinim delovima drugih staza koje veci nagib imaju samo na nekih 30 do 100 m.

  9. #39
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Smo da dodam,na Kopaoniku su staze sem jedne ili dve,smesne.

  10. #40
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Možda jeste smešna priča o stmini staza u Srbiji, ali je fakat kada odeš na Gvozdac 90% vremena skija 3-4 skijaša a "ovamo" se priča kako nema strmih staza. Na crnoj dubokoj, dok "drži" staza ima ljudi, čim se staza malo iskopa nema nikoga na njoj a "ovamo" se kuka kako se ne sređuju staze......
    (a u temi o FR skijalištima se priča kako se više od pola crnih staza uopšte ne sređuje, a "kunemo" se u njih )

    Da dodam malo offtopica, u 3D (FR) postoji u Meribel dolini jedna tabla gde piše u procentima koliko se koji tip staza uređuje, pa piše da zelene staze 100% uređuju, plave 80%, crvene 50%, a crne 20%. Što će reći da zelene tabaju svaki dan, a crne svaki 5 dan, crvene "tek" svaki drugi dan itd. Možda im je logika drugačija ali to ne menja procente .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •