Strana 42 od 45 PrvaPrva ... 324041424344 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 411 do 420 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #411
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Da, deluje mi da sam vozio ovu skiju koju si mi poslao. Takodje sam skapirao da slika skije na intersportovom sajtu ocigledno nije ta, jer je dosta siroka u struku.

    Kakva je zapravo razlika izmedju ovog modela koji se prodaje u intersportu, i ovog koji sam ja vozio iz rentala?

    Posto trenutno vozim nekom osnovnom paralelnom tehnikom, i nju usavrsavam, a imam ambiciju da naucim jos bolje i brze da skijam paralelno, eventualno da predjem nekad na karving, da li mislis da sa ovom skijom mogu to da postignem?


  2. #412
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Poznato je da pojedini proizvođači (Elan, Fischer...) rade za InterSport i Hervis posebne modele koji liče na modele iz zvaničnog kataloga (uz sitnu promjenu naziva modela, kao u ovom slučaju Race umjesto RC4), ali su obično nešto jeftiniji. A to praktično znači i jeftiniji u proizvodnji. Narodski rečeno: "mačak u vreći" ili "more bit bidne, al ne mora da znači". Ako proizvođač nema konkretan model u svom katalogu, ja bih taj model zaobišao, šta je i odgovor na tvoje pitanje.
    Druga stvar: svaki proizvođač u opisu svojih skija malo preuveličava, tako da ako piše da je model za skijaše nivoa npr. od 7 do 9, računaj da je i to malo naduvano.

    Ti si vjerovatno vozio ovaj model iz prethodne sezone:
    Fischer.JPG

    U katalogu 2021/22 piše da je za nivo 5-8, za razliku od modela 2022/23 za koji piše da je 5-7.
    Katalog 2021/22 (strana 50): https://issuu.com/snowsport_pl/docs/...y-fischer-2022
    Katalog 2022/23 (strana 24): https://issuu.com/fischersportsgmbh/...2l23_alpine_en

  3. #413
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Hvala puno na odgovoru!

    Definitivno je ova skija sa slike, ta koju sam vozio na Jahorini, zapamtio sam da je imala ovaj crni deo na repu.

    Ono sto me cudi da u katalogu iz 2021/2022 u delu Lengths nema 165, a moja skija je bila bas 165, ali po izgledu sam siguran da je ovo skija koju sam vozio.




  4. #414
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    To samo znači da si vozio model 2020/21. Strana 58: https://issuu.com/snowsport_pl/docs/...y-katalog-zima

  5. #415
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Verovatno. Hvala puno na pojasnjenju, sada mi je sve jasno.


  6. #416
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Skijam vec par godina na ovim skijama:

    Atomic Race SL 11, 156cm
    https://static5.snowsport.pl/pol_pl_...09-56881_1.jpg

    Sobzirom da sam skije kupio pre 6-7 godina nemajuci apsolutno ni najmanjeg pojma sta kupujem. Skije su bile polovne i trebale su da sluze da se na njima ucim i vidim da li ce se skijanje kod mene primiti. Kako se (gle cuda!) primilo, skijam plave i crvene staze paralelnom tehnikom, carv je u planu, nekada, hteo sam da kupim sebi nove skije. E sad, ja iskreno nijedne druge skije nikad nisam probao pa samim tim nemam sa cim da uporedim. Dakle, sta posle ovih skija? Kao sto rekoh vozim plave i crvene staze, crne me ne zanimaju, ne jurcam, ziheras sam teski jer se plasim povreda. Ono sto sam primetio je da su moje skije znatno teze od zeninih i primetio sam da mi bas ne ide skijanje kroz dubok sneg, one gomile kad se naprave posle podne na strmijim delovima, pored piste ne skijam, nekako mi se cini da se zaglavljujem. Eto, imam utisak da bi mi bilo malo lakse da su same skije lakse, ako nista drugo bar zbog tegljenja i to ako bi mi sama skija pomogla da se lakse snalazim na strmim, razrovanim delovima, a da sutra mogu da vezbam karving sa njima. Visok sam 177 cm, 80 Kg tezak. Hvala

  7. #417
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tdusko Pogledati poruku
    Skijam vec par godina na ovim skijama:

    Atomic Race SL 11, 156cm
    https://static5.snowsport.pl/pol_pl_...09-56881_1.jpg

    Sobzirom da sam skije kupio pre 6-7 godina nemajuci apsolutno ni najmanjeg pojma sta kupujem. Skije su bile polovne i trebale su da sluze da se na njima ucim i vidim da li ce se skijanje kod mene primiti. Kako se (gle cuda!) primilo, skijam plave i crvene staze paralelnom tehnikom, carv je u planu, nekada, hteo sam da kupim sebi nove skije. E sad, ja iskreno nijedne druge skije nikad nisam probao pa samim tim nemam sa cim da uporedim. Dakle, sta posle ovih skija? Kao sto rekoh vozim plave i crvene staze, crne me ne zanimaju, ne jurcam, ziheras sam teski jer se plasim povreda. Ono sto sam primetio je da su moje skije znatno teze od zeninih i primetio sam da mi bas ne ide skijanje kroz dubok sneg, one gomile kad se naprave posle podne na strmijim delovima, pored piste ne skijam, nekako mi se cini da se zaglavljujem. Eto, imam utisak da bi mi bilo malo lakse da su same skije lakse, ako nista drugo bar zbog tegljenja i to ako bi mi sama skija pomogla da se lakse snalazim na strmim, razrovanim delovima, a da sutra mogu da vezbam karving sa njima. Visok sam 177 cm, 80 Kg tezak. Hvala
    ,, ziheraš sam teški i plašim se povreda "
    Batali skijanje
    Šalim se
    Ne bi trebao zaista da skijaš ukoliko se plašiš povreda. Strah je grdna robots. Govorim ti to jer sam kroz padobranstvo, motociklizam, paraglajding i skijanje, vidio puno povrijedjenih ljudi koji su se odmah nakon oporavka vraćali extremism sportovima. Ja sam imao cca 11 lomova I 3 operacije, pucala jje i lobanja....
    Ako već skijaš crvene staze, imaš lake i jako dobre skije Rossignol Experience 84 ti ( ja skijam 88 ) i mislim da bi ti odgovarale potpuno po onome što si naveo da tražiš od skije.
    Uživaj na planini I lijep pozdrav



  8. #418
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Hvala ti na odgovoru! Ovo je pakao sta je razlicitih modela samo od jednog proizvodjaca 😱 Experience 84 ti nisam nasao, 84 ima "al", a 82 i 86 "ti". U svakom slucaju su svi ti modeli All mountain skije sirine ispod noge ca 85cm i radijusa ca 14-15m. Kapiram da bi to bila neka skija za mene. Cena je koliko vidim 500-600 eur. Videcu ovih dana da odem negde da ih pogledam. Ludnica sta je snega vec palo i sta se najavljuje za vikend. Prosle nedelje overili vec sankanje sa decom, valjalo bi zapljunuti se i na pisti uskoro 😊

  9. #419
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tdusko Pogledati poruku
    Skijam vec par godina na ovim skijama:

    Atomic Race SL 11, 156cm
    https://static5.snowsport.pl/pol_pl_...09-56881_1.jpg
    Da si me prije spomenutih 6-7 godina pitao koje skije da kupim za učenje skijanja, odgovorio bih "uzmi koje god hoćeš, ali nemoj te". To je skija za odlične rekreativce, nije baš tolerantna na greške i nije za sporu vožnju. Za današnje pojmove je vrlo uska u srednjem dijelu, pa nije ni čudo da se zaglavljuješ u gomilama snijega.

    Slažem se sa prijedlogom FreeRidera, a na ovom linku imaš opis Experience 82 u dvije verzije: "Ti" i "Basalt":
    https://realskiers.com/2024-mens-frontside-skis/

    Na ta dva modela bi se osjećao preporođen nakon sadašnjih skija. "Ti" ako imaš ambicije ka većim brzinama i "Basalt" za potpuno opušteno rekreativno skijanje. I druge firme imaju super skija (hrpu), ali generalno gledaj skiju sa strukom oko 80 mm (+-5) i radijusom 14-16m. Dužina za tvoju visinu i težinu između 165 i 170 cm.

    Experience 82 Basalt sa NX12 vezom se ovdje u Njemačkoj trenutno može kupiti za 335€ (uključujući dodatni Black Week popust 20%)

  10. #420
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Hvala na dodatnom pojasnjenju. Iskren da budem ni sam ne znam zasto sam tada tako povrsno pristupio kupovini, obicno ne pratim takav obrazac. Interesantno mi je da iako sam imao dosta khm, recimo interesantnih iskustava, gde sam u pocetku recimo odredjene delove Familienabfahrta na Lengrissu savladavao peske , nijednog trenutka nisam posumnjao da mozda ima malo i do skija. Sa druge strane, cinjenica da sam proskijao na njima verovatno znaci da nisam uzimao precice. Ko zna zasto je to dobro

    Ja ne nalazim ni za blizu 335 Eur ove skije. Mozes li molim te da postujes link?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •