Strana 41 od 45 PrvaPrva ... 313940414243 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 401 do 410 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #401
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gnjurac Pogledati poruku
    Pozdrav svim članovima, jedno možda glupo pitanje.
    Naime kupio sam novu skiju u beosportu, i kako mi je ovo prva skija koju kupujem novu, interesuje me da li je potrebno oštrenje kantni? Jer mi deluje kao da nisu nešto oštre, nisu baš "da se posečeš". Kad uporedim sa starim skijama posle oštrenja, ove nove deluju tupo.
    Ako je sa skijama sve u redu, to fabričko oštrenje bi trebalo da bude "jače" od bilo kog oštrenja u servisu i definitivno da traje dosta duže od servisnih oštrenja. Obiđi trgovine pa pogledaj kakvi su rubnici na drugim novim skijama.

  2. #402
    Junior Member
    Datum registracije
    17.09.2019
    Skije / Bord
    Atomic redster x9 wb
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Deluje sve okej sa skijama, moram ici malo da uporedim, hvala na odgovoru.
    A šta da radim sa kliznom površinom? Da li treba vosak?

  3. #403
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gnjurac Pogledati poruku
    A šta da radim sa kliznom površinom? Da li treba vosak?
    Baš juče u drogoj temi na isto pitanje odgovorih: da. Fabrički tanko namažu voskom da klizna ploha ne oksidira. Ipak ti njih upeglaj za svaki slučaj.

  4. #404
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Hocu da uradim predporudzbu za sledecu sezonu, ide odmah popust 30%. Nakon mozganja, izbor mi se sveo na dva modela skoro pa istog imena pa me interesuje ako neko ima iskustva da mi pruzi malo vise detaljnih informacija.

    Dvoumim se izmedju WORLDCUP REBELS E-SL SKI 170cm ili WCR E-SL REBEL FIS SKI 170cm. Obe dolaze s FREEFLEX ST 16 vezom. Skoro pa isti radijus (13), sirina struka (68) pa i ime (e-SL).
    Razlika u sirini vrha i repa. WORLDCUP REBELS E-SL ima siri rep i vrh (123-108 naspram 119-103). Razlika je nekih 200EUR u cjeni.

    Sta ova razlika u sirini vrha i repa znaci za mene, sta cu osjetiti drugacije, hocu li ili mogu li osjetiti ista u razlici? Za coveka mojih gabarita (2m i 110kg), koja bi opcija bila bolja? Trazim skiju za carving uzivanje (uski i siroki), ne interesuje me nista van staze
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #405
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Dvoumim se izmedju WORLDCUP REBELS E-SL SKI 170cm ili WCR E-SL REBEL FIS SKI 170cm. Obe dolaze s FREEFLEX ST 16 vezom.
    Izvini, ali ne uspjevam nikako da shvatim ovaj izbor.

    U posebnoj temi si za Super Shape Titan napisao: "...iskreno nisam zadovoljan skijama. Prvi utisak je da su mi predugacke (iako sam 195cm). Takav mi je utisak. Stalno mi taj vrh nekako strci, tacno tih nekih par cm je kao visak. Uzeo sam 177 po preporuci, mislim da sam trebao 170cm. Drugo, skija je jako tvrda, nije laka ni meka za zavoje i kratki karving kao tipa HEAD e.SLR. Nece sama uci u zavoj, zahtjeva rad i trud".
    Imao sam kratko vrijeme potpuno isti model u istoj dužini i nisam imao problema sa ulaskom u zavoj, ali se slažem da traži aktivan rad nogu, tj. ovlaš umara noge. U vezi ulaska u zavoj, stekao sam utisak da se Titan sa radijusom 14,7m ponaša identično kao moj sadašnji Laser AX sa radijusom 17,4m. Ako imaš igdje šansu probati Stöckli AX ili AR, probaj. Nakon toga ti se više neće činiti preskupe. Do ove sezone su se modeli zvali Laser AX i Laser AR, a sada se zovu Montero AX i Montero AR. Kratak opis: melem za noge. U prevodu: grizu kad treba, pitome kad treba, a nikad ne umaraju.

    Moja dilema u odnosu na tvoj opis "skija je jako tvrda, nije laka ni meka za zavoje i kratki karving" je u tome što su dva modela koja si naveo drastično tvrđa od Super Shape i garant traže mnogo više rada i truda. I radijus 13m za dvometraša? Nisi valjda mazohista?

    Dopuna:
    - Ovdje su se nakada mogle testirati Stöckli modeli: https://www.sport-gratz.com/winter-de/shops/cimaross/
    - Razmotri i po mogućnosti probaj Rossignol Hero Elite MT TI (MT = Multi Turn). Probao u dužini 176cm. Mnooogo dobre.
    Izmenio/la stekan; 26.01.2023 u 17:53. Razlog: Dopuna

  6. #406
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Niko ti ne može dati precizniji odgovor od ličnog testa skija... Već godinama lokalni zastupnici Heada i Rossignola oragnizuju testiranje skija na Jahorini i Bjelašnici, obično to bude u drugoj polovini februara i prvoj polovini marta, u više navrata (čak i u noćnom terminu na Bjalašnici za vrijeme Born2Ski festivala).

  7. #407
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Izvini, ali ne uspjevam nikako da shvatim ovaj izbor.

    U posebnoj temi si za Super Shape Titan napisao: "...iskreno nisam zadovoljan skijama. Prvi utisak je da su mi predugacke (iako sam 195cm). Takav mi je utisak. Stalno mi taj vrh nekako strci, tacno tih nekih par cm je kao visak. Uzeo sam 177 po preporuci, mislim da sam trebao 170cm. Drugo, skija je jako tvrda, nije laka ni meka za zavoje i kratki karving kao tipa HEAD e.SLR. Nece sama uci u zavoj, zahtjeva rad i trud".
    Imao sam kratko vrijeme potpuno isti model u istoj dužini i nisam imao problema sa ulaskom u zavoj, ali se slažem da traži aktivan rad nogu, tj. ovlaš umara noge. U vezi ulaska u zavoj, stekao sam utisak da se Titan sa radijusom 14,7m ponaša identično kao moj sadašnji Laser AX sa radijusom 17,4m. Ako imaš igdje šansu probati Stöckli AX ili AR, probaj. Nakon toga ti se više neće činiti preskupe. Do ove sezone su se modeli zvali Laser AX i Laser AR, a sada se zovu Montero AX i Montero AR. Kratak opis: melem za noge. U prevodu: grizu kad treba, pitome kad treba, a nikad ne umaraju.

    Moja dilema u odnosu na tvoj opis "skija je jako tvrda, nije laka ni meka za zavoje i kratki karving" je u tome što su dva modela koja si naveo drastično tvrđa od Super Shape i garant traže mnogo više rada i truda. I radijus 13m za dvometraša? Nisi valjda mazohista?

    Dopuna:
    - Ovdje su se nakada mogle testirati Stöckli modeli: https://www.sport-gratz.com/winter-de/shops/cimaross/
    - Razmotri i po mogućnosti probaj Rossignol Hero Elite MT TI (MT = Multi Turn). Probao u dužini 176cm. Mnooogo dobre.
    U dva navrata sam testirao WC e-SL, i stvarno mi odgovara. Titan je vrhunska skija to je bez dvojbe ali ne za moje potrebe. Titat zahtjeva rad (to je moje iskustvo), moras da nalegnes na skiju da bi usla u savrsen zavoj i dok je odlican, stabilan za siroki carving i vece brzine, za uski je problematicna. Mene ne slusa, vrhovi mi se tresu, malo razilaze, bez obzira sto pokusavam maximalno da nalegnem napred u pancericu. WC e-SL sam u dva navrata testirao. Jednom na jahorini i jednom u Italiji. Mozda je to moj subjektivni osjecaj ali skija je bas poslusna. Ona "sama" ulazi u zavoj bez osjecaja "viska" u vrhu skije i nekog odvajanja skija u vrhu. Nema tresnje. Savrseno stoje jedna uz drugu i imam osjecaj da me same uvode u svaki novi zavoj. Istina da sam testirao 170cm dok je Titan 177cm.

    Sve u svemu, moj osjecaj za e-SL je da je top skija za uski carv i kratko vijuganje a to je moj cilj. Sinoc sam malo pricao i s momcima in Bracom-a i oni savjetuju WC e-SL. Kazu da je WCR e-SL Fis bas bas zahtjevna skija za voznju. Daleko vise rada zahtjeva. Dobio sam i katalog skija HEAD za 23/24. Evo kako nova WC e-SL izgleda. Untitleda.jpg


    Od sledece sezone izbaciju i mix izmedju WORLDCUP REBELS E-SL SKI i WCR E-SL REBEL FIS SKI. Nazvali su ga WORLDCUP REBELS E-SL PRO.
    Uocite gde je razlika Uzeli plate iz WCR i stavili u WC model
    pro.jpg

    U svakom slucaju, uradio sam prednarudzbu za WORLDCUP REBELS E-SL 170cm. U novembru se ocekuje
    Izmenio/la Grazer; 27.01.2023 u 08:38.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #408
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Da li neko ima iskustva, ili zna kakva je ova skija sa linka ispod?

    https://www.intersport.rs/fischer-xt...d-skija-727789

    Vozio sam slicnu skiju pre nekoliko nedelja na Jahorini, i odusevila me je,ali kako mi kazu u rentalu taj model nema u prodaji nego se pravi iskljucivo za rentale, a ovaj model mu je najslicniji.

    Koliko vidim u opisu ova skija je za manje zahtevne skijase, ali ne bih uzimao skije za apsolutnog pocetnika, jer bih zeleo i da napredujem sa njom(iako sada vozim na nekom pocetnom-srednjem nivou).


  9. #409
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Oznaka XTR kod Fischer-a označava rental model. Pitanje je kako je rental model završio u InterSportu.
    Ti si vjerovatno vozio ovaj model: https://www.amazon.de/-/en/Fischer-R.../dp/B0BCWPLP3M
    Isti na izgled, a različiti (Race vs RC4).

  10. #410
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zaboravih prokomentarisati detalj sa Intersport linka: fotografija je fotomontaža. Skija je široka u struku 72 mm, a na fotografiji je šira od vezova bar 30 mm, tako da izgleda kao kakva freeride skija od 100+ mm. Vidi se da kočnice ne mogu "najahati" širinu skije.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •