Strana 40 od 45 PrvaPrva ... 303839404142 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 391 do 400 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #391
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    1. Можда да покушаш пробати неку од варијанти "термо" уложака, подразумијева се да већ користиш чарапе са удјелом вуне и да су постојеће панцерице одговарајуће по питању осталих функционалности.
    2. Рекао бих да су обе набројане панцерице одличне за оне којима и одговарају, те ако је одлука набавка нових онда да буду такве и за тебе.

  2. #392
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Floyd Pogledati poruku
    potreban mi je savet u vezi sa pancericama, imam Lange rx blaster 80 flex, prosecan sam rekreativac i lepo me sluze osim sto su mi hladne pa bih unapredio u nesto toplije.
    Takodje kupio sam ih kad sam bio pocetnik i koristim ih total malo vise od 70 dana na snegu, sad bih uzeo neke sa vecim flexom.
    Za oko su mi zapale Dalbello pantera (100 ili 120 flex) i Rossignol all track pro, flex 120, 250€ je max budzet
    ne skijam van staze, na crne idem dok su ispeglane, na ostale po volji
    Pre dva meseca sam uzeo rossignol alltrack 110 i probao na Jahorini, vrlo sam zadovoljan u pogledu komfora. Mene su koštale oko 300 E, možda su sada na popustu ako si našao za 250. Mogu da preporučim.

    Što se tiče Dalbello pantera, to je isto ciepla koju sam ranije razmatrao, ali mislim da bi ti flex 120 bio previše. Imao sam Dalbelo 120 flex, doduše nije pantera, nije to loša cipela ali ipak prekruta za moje potrebe.

  3. #393
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2014
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Na kp sam video Rossignol za 200€, a Dalbello su 30k u pb
    Hvala na odgovorima....sledi mi probanje cipela

  4. #394
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Ja vozam alltrack stariji model sa 100 flexa (https://youtu.be/Ecd-k1QYWa0) i zadovoljan sam skroz, nesto ispod 200e me izasle nove.

  5. #395
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Interesuje me da li je za mene pocetnika Flex 90 velik? Ili da ipak gledam neke sa manjim fleksom. Zet mi je dao predlog za ove Dallbello pancerice: https://planetbike.rs/zimski-sportov...-black-12.html
    Velicina desnog (jaceg) stopala bosog je 285 a sa zimskim carapama ide do 290. Sirina je 102 mm. Naravno da bih otisao da probam.

  6. #396
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Batali flex, bolje ti probaj kako ti lezi noga, lako ces sa flexom

  7. #397
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Interesuje me da li je za mene pocetnika Flex 90 velik? Ili da ipak gledam neke sa manjim fleksom. Zet mi je dao predlog za ove Dallbello pancerice: https://planetbike.rs/zimski-sportov...-black-12.html
    Velicina desnog (jaceg) stopala bosog je 285 a sa zimskim carapama ide do 290. Sirina je 102 mm. Naravno da bih otisao da probam.
    Kao što Trendo napisa, flex je manje bitan od izbora cipele koja ti dobro leži na nozi. Sve u rasponu 70 do 100 je OK, uz uslov da se noga fino osjeća u cipeli.
    Širinu stopala zanemari. Ti brojevi za pojedine modele su skroz bez veze. Pogledaj: https://www.skijanje.rs/forum/showth...8iti-milimetri
    Probaj što više različitih modela različitih proizvođača i nipošto nemoj sebi unaprijed da odrediš marku koju ćeš kupiti, jer ne znaš da li njihovi modeli odgovaraju za tvoj oblik stopala.

  8. #398
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    I ja bih rekao da fleks sam po sebi ne mora mnogo da znači. Međutim, stvar je u tome što industrija modele sa višim fleksom tretira de fakto kao modele više klase, pa su u njih ugrađene i tehnologije i sistemi koji doprinose da cipela bude udobnija. Kao kod automobila. Ako ima manje od 100 KS, teško da će u opremi biti npr. HillAssist tehnologija, ili bar će ponuda biti izuzetno mala.

    Uporedivo, modeli sa fleksom manjim od 100 nemaju ili bar ne tako često imaju opciju da se uložak formira prema obliku stopala, što se bar u mom slučaju pokazalo kao bitno.

  9. #399
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Pre neku godinu sam uz savete na forumu izabrao skiju Nordica GT76CA i zaista se osetila razlika u odnosu na skijanje svaki put na drugim skijama iz rente.

    Vremenom sam unapredio tehniku, prošle zime sam podigao prosečnu brzinu kojom se krećem, imam čistije vezane zaokret i u nekoliko navrata sam imao situaciju kao da su mi skije premeke tj počnu da drhte gore dole.

    Prethodnih dana mi iskače reklama za
    FISCHER RC4 THE CURV PREMIUM TI+ RC4 Z11 POWERRAIL BRAKE 78 [G] GW

    Prema bojama, predpostavljam da su iz neke prethodne sezone, što je meni nevažno, ali na netu gotovo ništa nisam našao za te sa oznakom Premium.

    Da li bi tih 0.8mm metala (da ne ulazimo u to koji je metal ) napravilo razliku u odnosu na karbon u ovim mojim GT76?

    I nisam siguran kako bi na moju vožnju uticao prelazak sa 76 na 68mm.
    Nešto manji radijus bi mi bio OK, ali nije breakpoint.

    Da li ima smisla prelaziti?
    Priložene slike Priložene slike

  10. #400
    Junior Member
    Datum registracije
    17.09.2019
    Skije / Bord
    Atomic redster x9 wb
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Pozdrav svim članovima, jedno možda glupo pitanje.
    Naime kupio sam novu skiju u beosportu, i kako mi je ovo prva skija koju kupujem novu, interesuje me da li je potrebno oštrenje kantni? Jer mi deluje kao da nisu nešto oštre, nisu baš "da se posečeš". Kad uporedim sa starim skijama posle oštrenja, ove nove deluju tupo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •